TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој e уапсениот менаџер Силјаноски и со кои македонски фудбалери соработувал?

Sport 1 - 12.10.2018

Македонија од денеска и официјално се најде на црната фудбалска мапа на Европа, откако во Белгија беше уапсен Драган Силјаноски - Вуко, фудбалски менаџер, кој бил дел од групата осомничени за криминално здружување, местење натпревари и перење пари.

Драган Силјаноски е уапсен за перење пари и соработка со криминална организација во фудбалскиот скандал во Белгија

МКД - 12.10.2018

Македонскиот фудбалски менаџер, Драган Силјаноски утринава е главното име во белгиските медиуми откако полицијата го уапси како еден од осмоничените за учество во големиот фудбалски скандал кој ја тресе Белгија.

Белгијците во скандалот уапсија и поранешен македонски фудбалер

Оff.net - 12.10.2018

Скандалот со местење натпревари кој ја потресе Белгија се проширува. Деветтиот приведен е Македонец, инаку менаџер на тренерот на Клуб Бриж, кој е исто така меѓу ...

Познато името на Македонецот кој е замешан во местење натпревари

Шеталиште - 12.10.2018

Драган Силјановски, поранешен фудбалер на Антверпен и менаџер на актуелниот тренер на Бриж, Иван Леко и на напаѓачот на Андерлехт Иван Сантини, е уапсен рано утринава како дел од акцијата која ја покрена белгиската полиција информираат белгиските ...

Македонски менаџер приведен во Белгија за местење натпревари и перење пари!

Sport 1 - 12.10.2018

Големиот скандал, кој деновиве го тресе европскиот фудбал, а кој почна со серија приведувања во Белгија и официјално се прошири и во нашата земја, откако денеска дојде информација за приведување на македонскиот менаџер, Драган Силјановски и тоа за ...

Познато името на Македонецот кој е замешан во местење натпревари (Фото)

Дерби - 12.10.2018

Драган Силјановски, поранешен фудбалер на Антверпен и менаџер на актуелниот тренер на Бриж, Иван Леко и на напаѓачот на Андерлехт Иван Сантини, е уапсен рано утринава како дел од акцијата која ја покрена белгиската полиција информираат белгиските ...

Менаџерот Драган Силјаноски уапсен како дел од фудбалскиот скандал во Белгија

Екипа - 12.10.2018

Македонскиот фудбалски агент Драган Силјаноски е приведен утрово во акцијата на белгиската полиција за „местенките“ во фудбалот во оваа земја. Тој е деветтиот приведен во акцијата, а е поврзан како агент на тренерот на Клуб Бриж, Иван Леко, и ...

Познат идентитетот на уапсениот Македонец во скандалот што ја тресе Белгија

TopSport - 12.10.2018

Менаџерот на тренерот на белгискиот шампион Бриж, Иван Леко и хрватскиот репрезентативец Иван Сантини од Андерлехт, Драган Силјаноски е Македонецот што е приведен од страна на белгиските власти во акцијата „Чиста рака“, која разоткрива голем ...

Белгијците уапсија и македонски менаџер кој е дел од големиот фудбалски скандал

24Фудбал - 12.10.2018

Македонски државјанин е деветиот уапсен во акцијата „чисти раце“ која го решава големиот фудбалски скандал во Белгија во кои повеќе лица се гонат за наместени натпревари и финансиски малверзации.

Во белгиското „Калчополи“ уапсен и еден Македонец!?

Спортски - 12.10.2018

Од Белгија овие денови избувна големата афера со перење пари и наместени натпревари, белгиските служби од ден во ден уапсуваат нови лица, а деветиот опасен е Македонец. Драган Силјановски е новото име кое се појави во белгиските медиуми во рамки од ...

Македонец меѓу уапсените во белгискиот фудбалски скандал!

SportMedia - 12.10.2018

Драган Силјаноски е ново име кое се појави во белгиските медиуми во рамките од еден од најголемите фудбалски скандали во Европа. Ова се рефлектира на Клуб Бриж кој е учесник сезонава во Лигата на шампионите.

Познато е кој Македонец е под истрага за фудбалските малверзации во Белгија

ТВ21 - 12.10.2018

Драган Силјаноски, познат како менаџер на актуелниот тренер на Бриж Иван Леко, е осмничениот Македонец кој се наоѓа под истрага, поради фудбалски малверзации во Белгија, јавуваат тамошните медиуми.

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Курир - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Македонец приведен во фудбалскиот скандал во Белгија

Независен - 12.10.2018

Фудбалскиот скандал што ја тресе Белгија се шири од ден на ден. Медиумите од регионот пренесуваат дека приведен е и Македонецот Драган Силјаноски. Тој се сомничи дека перел пари во соработка со криминалната организација одговорна за хаосот во ...

Познато името на Македонецот кој е замешан во местење натпревари

24Инфо - 12.10.2018

Драган Силјановски, поранешен фудбалер на Антверпен и менаџер на актуелниот тренер на Бриж, Иван Леко и на напаѓачот на Андерлехт Иван Сантини, е уапсен рано утринава како дел од акцијата која ја покрена белгиската полиција информираат белгиските ...

Познато името на Македонецот кој е замешан во местење натпревари

Точка - 12.10.2018

Драган Силјановски, поранешен фудбалер на Антверпен и менаџер на актуелниот тренер на Бриж, Иван Леко и на напаѓачот на Андерлехт Иван Сантини, е уапсен рано утринава како дел од акцијата која ја покрена белгиската полиција информираат белгиските ...

Познат идентитетот на уапсениот Македонец во скандалот што ја тресе Белгија

Макфакс - 12.10.2018

Менаџерот на тренерот на белгискиот шампион Бриж, Иван Леко и хрватскиот репрезентативец Иван Сантини од Андерлехт, Драган Силјаноски е Македонецот што е приведен од страна на белгиските власти во акцијата „Чиста рака“, која разоткрива голем ...

Уапсен македонски државјанин кој бил дел од големиот фудбалски скандал во Белгија

МКД - 12.10.2018

Македонски државјанин е деветиот уапсен во акцијата „чисти раце“ која го решава големиот фудбалски скандал во Белгија во кои повеќе лица се гонат за наместени натпревари и финансиски малверзации.

Во скандалот со наместени натпревари кој ја тресе Европа уапсен и еден Македонец?!

Таратур - 12.10.2018

Од Белгија овие денови избувна големата афера со перење пари и наместени натпревари, белгиските служби од ден во ден уапсуваат нови лица, а деветиот опасен е Македонец. Драган Силјановски е новото име кое се појави во белгиските медиуми во рамки од ...

Во Белгија e уапсен екс-фудбалерот Драган Сиљаноски во скандалот со наместените натпревари

24 Вести - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Џаро: Каде што има Срби и Хрвати таму најмногу се местат натпревари

Макфакс - 11.10.2018

Уште пред десет години говорев дека во Белгија најмногу се местат натпревари. Уште стојам зад таа своја изјава, изјавил за хрватскиот портал „24sata.hr“ , Велибор Џаровски, по повод големиот скандал кој вчера го стресе белгискиот фудбал.

Двајца македонски фудбалски менаџери под истрага во Белгија за местење натпревари и финансиски криминал

Телма - 10.10.2018

Двајца македонски државјани се осомничени дека учествувале во сомнителни финансиски трансакции повразни со фудбалери Белгија. Тие се откриени во меѓународна истрага на повеќе обвинителства околу наместени натпревари во белгиското првенство и ...

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

Либертас - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Полициска истрага во Македонија поради фудбалски малверзации во белгиски клубови

ТВ21 - 10.10.2018

Државјани на неколку земји, фудбалски тренери, судии и неколку менаџери на најпопуларните белгиски клубови, се уапсени поради малверзации по повод трансфери на одредени играчи во фудбалските тимови Бриж, Андерлехт, Локерен, Гент и други.

Скандал: Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Скопје24 - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Познати белгиски клубови под истрага за финансиска измама, рација имало и во Македонија

Макфакс - 10.10.2018

Неколку познати белгиски фудбалски клубови се предмет на полициска истрага за наводни измами при трансфер на играчи, информира Би-би-си. Се испитуваат скаути, судии и функционери од најпознатите клубови како Андерлехт, Клуб Бриж и Стандард Лиеж, ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Слободен Печат - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

MTM - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

MTM - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

OhridNews - 10.10.2018

Неколку познати белгиски фудбалски клубови се предмет на полициска истрага за наводни измами при трансфер на играчи, информираaт англиските медиуми. Се испитуваат скаути, судии и функционери од најпознатите клубови како Андерлехт, Клуб Бриж и ...

Поранешен македонски фудбалер уапсен за скандалот со наместените натпревари

Press24 - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Белгија ја тресе корупциски скандал поради местење фудбалски натпревари

Денешен - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Македонски државјанин уапсен во фудбалскиот скандал во Белгија

Канал5 - 13.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Фокус - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

MTM - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Денешен - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Телма - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Стандард - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

+инфо - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен македонскиот фудбалски агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

еМагазин - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Нетпрес - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Кајгана - 12.10.2018

Брисел, 12 октомври 2018 (МИА) – Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари.

Познато е кој Македонец е под истрага поради скандалот со наместените фудбалски натпревари

Скопје24 - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Поранешен македонски фудбалер уапсен за скандалот со наместените натпревари

Скопје инфо - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Поранешниот македонски фудбалер Драган Сиљаноски уапсен во скандал со местени мечеви во Белгија

Н.Македонија - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

А1 On - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Се одмотува клопчето на големата фудбалска лага во Белгија

OhridNews - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Македонски агент уапсен по скандалот со местени натпревари во Белгија

Gol.mk - 12.10.2018

Драган Силјаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари, пренесуваат белгиските медиуми.

Афера „Чистa рака“: Уапсен македонскиот менаџер Силјановски

Сител - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но против него не беше ...

Во Белгија уапсен фудбалскиот агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Република - 12.10.2018

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски натпревари, објави Телма. Иван Леко, пред два дена, исто така, беше однесен на распит, но ...