TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почетниот состав на Шкендија за реваншот против Салцбург

24Фудбал - 14.08.2018

Македонскиот првак тргнува во невозможна мисија, Османи ги отвори картите, познат е почетниот состав за вечерашниот меч кој се игра на Филип Втори Арената во Скопје. Шкендија го загуби првиот дуел со Салцбург во третото квалификациско коло за место ...

Познати составите: Шкендија пред тешка мисија за остварување на (не)возможното

Спортклуб - 14.08.2018

Шкендија денеска од 20:15 часот ќе се обиде да го стори невозможното, да постигне три гола на домашен терен и барем да се изедначи со резултатот од Салцбург, каде беа поразени со 3:0. Тетовци вечерва ќе настапат во следниот состав (4-2-3-1) Захов, ...

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Шкендија без Мурати против Салцбург

Gol.mk - 14.08.2018

Ќатип Османи и Марко Розе, тренерите на Шкендија и Салцбург, ги одредија составите пред реванш-натпреварот на двата тима кој е во рамки на третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Шкендија со сите сили ќе го нападне Салцбург (ФОТО)

SportMedia - 14.08.2018

Денеска од 20:15 часот тетовските „црвено-црни" против австрискиот клуб ќе го играат реванш натпреварот од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Салцбург вечерва на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје има предност од 0:3, ...

Шкендија има невозможна мисија против Салцбург

Телма - 14.08.2018

Поразот до 3-0 на гостувањето кај Ред Бул Салцбург е висок и тешко достижен за македонскиот првак Шкендија. Пласманот во плеј-офот за влез во групната фаза во Лигата на шампиони изгледа недостижен, но тетовци не се откажуваат предвреме од сензација.

Шкендија сонува сензација, ама има ли сила барем со чесен пораз да се прости од ЛШ?

Sport 1 - 14.08.2018

Македонскиот шампион Шкендија вечерва (20.15 часот) на Националната Арена „Филип Втори“ со голема негатива од три гола ќе го дочека австрискиот првак Ред Бул Салцбург во реванш мечот во третото коло во квалификациите за Лигата на шампионите, со ...

ШЛАГЕР: Мораме да бидеме внимателни, Шкендија игра добар фудбал!

SportMedia - 14.08.2018

20-годишниот фудбалер на „биковите" ги сподели очекувањата во пресрет на денешниот реванш меч против Шкендија од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Салцбург дојде во Скопје со позитива од 3:0, македонскиот шампион ќе се обиде да ја ...

Шкендија не се откажува од сензација, иако е пред „невозможна мисија“!

Екипа - 14.08.2018

Македонскиот шампион Шкендија од 20:15 часот на арената „Филип Втори“ во Скопје ја очекува реванш пресметката од 3. коло во квалификациите за Лигата на шампионите против австриски Салцбург.

Салцбург доаѓа во Скопје по заверка на пласманот во плеј-офот, Шкендија ќе игра за чест

Gol.mk - 14.08.2018

Македонскиот првак Шкендија денес ќе го пречека Салцбург на „Филип Втори Арена“ и пред своите гледачи ќе се обиде да го поправи впечатокот од првиот натпревар во Австрија . Поразот од 3-0 не ветува пласман во плеј-офот за групната фаза во Лигата на ...

Шкендија со минимални шанси против Салцбург

Н.Македонија - 14.08.2018

Во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал вечерва се играат реванш-натпреварите од третото квалификациско коло. Првакот на Македонија, Шкендија, вечерва (арена „Филип Втори“, 20.15 ч.) го очекува тешка задача, да ја анулира големата негатива од првиот ...

Росе: Дојдовме во Скопје по верификација на плеј-офот

Gol.mk - 13.08.2018

Малку австриски новинари го следат првакот на ова земја, Салцбург во Македонија на дуелот со Шкендија. По 3-0 на првиот дуел пред пет дена, Австријците веруваат дека завршиле голем дел од задачата, но тренерот на Салцбург, Марко Росе, апелира да се ...

Шкендија најавува „висок лет“… Нема предавање без разлика на се (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 13.08.2018

Фудбалерите на Шкендија се цврсто одлучни утре на реванш дуелот против Салцбург со позитивно издание, без разлика на се, да им се оддолжат на своите навивачи за поддршката на европските натпревари ова лето.

Шкендија спремна за Салцбург, радосна вест за Изаир Емини! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 13.08.2018

Вечерва на најголемиот стадион во Скопје избраниците на тренерот Ќатип Османи целосно фокусирани на возвратната пресметка против Австријците кои дојдоа со позитива од 3:0. Останува да се види дали ваквата позитива била реална од „Ред Бул Арената" и ...

ФОТО: Салцбург го испроба македонскиот „Пратер“, Австријците дојдоа без потценување

Gol.mk - 13.08.2018

Шампионот на Австрија и полуфиналистот на Лига Европа за минатата сезона, Салцбург веќе е во Скопје и попладнево професионалците на овј клуб тренираа на „Филип втори“. Австријците беа одушевени од нашиот најголем стадион, па го споредуваа со нивниот ...

„Биковите“ за уште пожешко Скопје! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 13.08.2018

Не сакаат ништо да остават на случајот, избраниците на тренерот Марко Росе и покрај триумфот од 3:0, не сакаат си да дозволат нерпиатно изненадување. Фудбалерите на австрискиот Салцбург или популарните црвени „бикови" го имаат официјалниот тренинг ...

Росе: Мора да бидеме мудри во дуелот со Шкендија

Спортклуб - 13.08.2018

Австрискиот првак Салцбург од денеска е во Скопје, каде утре го игра реванш дуелот од 3.то квалификациско коло од Лигата на шампионите против македонскиот првак Шкендија. Од таборот на Салцбург сметаат дека мора и на овој дуел да одиграат ...

Османи: Фокусирани сме само на Салцбург

1tv - 13.08.2018

Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи во пресрет на реваншот во 3. коло од квалификациите за Лигата на шампионите против Ред Бул Салцбург, рече дека неговите ќе се обидат да се реваншираат за високиот пораз (0:3) на првиот меч во Австрија.

Ќатип Османи: Фокусирани сме само на Салцбург!

24 Вести - 13.08.2018

Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи во пресрет на реваншот во 3. коло од квалификациите за Лигата на шампионите против Ред Бул Салцбург, рече дека неговите ќе се обидат да се реваншираат за високиот пораз (0:3) на првиот меч во Австрија.