TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев го крена Куманово на нозе, салата претесна за да ги прими сите: Создадовме модел за решавање на политички прашања, ...

Centar - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Премиерот Зоран Заев во посета на Општина Куманово

Канал5 - 25.03.2019

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска во својот кабинет оствари прва протоколарна средба со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев. На средбата присуствуваа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, претседателот на ...

Општина Куманово ги намалува долговите, инфраструктурата приоритет

+инфо - 25.03.2019

Изградба на регионални и локални патишта, водоводи и канализации, најави денеска премиерот Зоран Заев на средбата со градоначалникот Максим Димитриевски. Куманово, како што истакна Заев, за многу кратко време ќе заличи на модерен европски град.

Заев од Куманово: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна!

Фокус - 25.03.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово порача кон граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ, безбедноста ќе биде на високо ниво. „Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна.

Заев од Куманово: Не се плашете дека децата ќе ви одат во војна

Република - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев, на денешната трибина „Фер општество – шанса за сите“ која се одржува во Куманово, им порача на граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ значи дека безбедноста ќе биде на високо ниво. истакна Заев.

Заев и Спасовски денеска на трибина во Куманово

Кумановски м. - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе присуствуваат на трибината „Фер општество – шанса за сите“ која ќе се одржи во големата сала на поранешен Комитет во Куманово.

Утре (25 март) Заев и Спасовски на трибина „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните од Куманово

iPortal - 24.03.2019

Утре (25 март) со почеток во 13:30 часот во зградата на поранешен „Комитет“ во Куманово ќе се одржи трибина „Фер општество – шанса за сите“ на којашто граѓаните од Куманово и од околината ќе дебатираат заедно со претседателот на Владата на Република ...

Заев: Може да станеме и економски пример ако продолжиме со ова темпо

Макфакс - 25.03.2019

Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски пример, изјави премиерот Зоран Заев од трибината со граѓани во Куманово, насловена „Фер општество – шанса за сите“.

Заев на средба со градоначалникот Димитриевски (ФОТО)

Кумановски м. - 25.03.2019

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска во својот кабинет оствари прва протоколарна средба со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев. Како што информираат од кабинетот на градоначалникот, на средбата присуствуваа министерот за ...

Заев и Спасовски во Куманово: Со низа инфраструктурни проекти општината се развива со засилено темпо

Press24 - 25.03.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во Куманово оствари средба со градоначалникот на општината, Максим Димитриевски.

Заев од Куманово: Не се плашете дека децата ќе ви одат во војна

Сител - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев, на денешната трибина „Фер општество – шанса за сите“ која се одржува во Куманово, им порача на граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ значи дека безбедноста ќе биде на високо ниво.

Утре Заев и Спасовски на трибина „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните од Куманово

24Инфо - 24.03.2019

Утре Заев и Спасовски на трибина „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните од Куманово Утре (25 март) со почеток во 13:30 часот во зградата на поранешен „Комитет“ во Куманово ќе се одржи трибина „Фер општество – шанса за сите“ на којашто ...

Заев од Куманово: Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и ...

Канал5 - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Општина Куманово ги намалува долговите, инфраструктурата приоритет

24Инфо - 25.03.2019

Изградба на регионални и локални патишта, водоводи и канализации, најави денеска премиерот Зоран Заев на средбата со градоначалникот Максим Димитриевски. Куманово, како што истакна Заев, за многу кратко време ќе заличи на модерен европски град.

Заев од Куманово: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна!

Centar - 25.03.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово порача кон граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ, безбедноста ќе биде на високо ниво. „Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна.

Заев и Спасовски на средба со кумановскиот градоначалник: Со низа инфраструктурни проекти општината се развива со ...

iPortal - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во Куманово оствари средба со градоначалникот на општината, Максим Димитриевски.

Заев во Куманово: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна!

Независен - 25.03.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово порача кон граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ, безбедноста ќе биде на високо ниво. „Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна.

Средба на Премиерот Заев и министерот Спасовски со градоначалникот на Куманово

MakPress - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во Куманово оствари средба со градоначалникот на општината, Максим Димитриевски.

Заев и Спасовски на средба со Димитриевски: Куманово се развива со засилено темпо

Макфакс - 25.03.2019

Со низа инфраструктурни проекти општината се развива со засилено темпо, ваков е заклучокот од средбата што денеска ја остварија премиерот, Зоран Заев и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски со градоначалникот на Куманово, Максим ...