TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митревски и се приклучи на репрезентацијата, пречекан со овации🎥

Спортски - 14.01.2022

Никола Митревски кој поради позитивен тест на ковид-19 не отпатува со остатокот од македонската репрезентација на Европското првенство, денес допатува во Дебрецин. Искусниот голман со овации беше пречекан од репрезентативците и сигурно ќе биде во ...

Митревски пристигна во Дебрецин за што доби овации од – соиграчите (ВИДЕО)

Sport 1

Никола Митревски со овации пречекан во Дебрецин (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Пречекан со овации, Митревски е со репрезентацијата во Дебрецин

Слободен Печат

ВИДЕО: Голманот Никола Митревски се приклучи на репрезентацијата, доби овации

Sport M

Митревски се приклучи на репрезентацијата во Дебрецин и доби овации од соиграчите (ВИДЕО)

МКД

Митревски ѝ се приклучи на македонската репрезентација, па доби овации од колегите! 🎥

СуперСпорт

Gol.mk Спортманија 24 Ракомет Република Спортклуб SportMedia Дерби +инфо

Загревањето за Црна Гора почна, Дебрецин ечи од македонски песни (ВИДЕО)

24 Ракомет - 14.01.2022

Неколку стотини навивачи на Македонија беа вчера присутни на трибините во „Феникс Арена“ во Дебрецин за поддршка на нашата репрезентација. Се очекува нивната бројка да биде уште поголема на утрешниот натпревар против Црна Гора, а селекцијата што ќе ...

Засилување пред мечот со Црна Гора, Николче Митревски пристигна во Дебрецин

Спортманија

Одлична вест од Дебрецин, Митревски ќе брани против Црна Гора (ВИДЕО)

Дриблинг

Митревски оди за Унгарија, ако има негативен тест ќе биде во тимот против Црна Гора

А1 On

Митревски доби дозвола за пат, еден негативен тест го дели од настап на ЕП

Gol.mk

Митревски оди во Унгарија, ако има негативен тест во Дебрецин ќе брани против Црна Гора

МКД

Одлични вести: Митревски е на пат за Дебрецин!

24 Вести

Спортски Sport 1 Спортклуб СуперСпорт Sport M Спортманија 24 Ракомет SportMedia

Македонската фаланга го освои и Дебрецин (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 14.01.2022

Навивачите кои вчера пристигнаа од Македонија во Дебрецин за да дадат поддршка на репрезентативците покажаа како се бранат боите на својата земја и како достојно се презентира и навивањето.

Најбројни, најкреативни, најубави: тоа се гласните македонски навивачи во Дебрецин (Фото)

Спортманија

Сите бои на „Фалангата“ во Дебрецин: Македонија без конкуренција на трибините (ФОТО)

Gol.mk

Чиста десетка за „фалангата“, Дебрецин ќе биде црвено-жолт и против Црна Гора (фотогалерија)

Екипа

ФОТО НА ДЕНОТ: Стоилов имаше поддршка од синот во Дебрецин

24 Ракомет

Дебрецин обоен во црвено-жолто – Фалангата е главна и на ова Европско (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sport 1

ВИДЕО: „Фалангата“ грмеше, „Бисер Балкански“, „Послушајте Патриоти“ ечеше во Дебрецин

Курир

Gol.mk Екипа Спортманија Екипа 24 Ракомет Дриблинг SportMedia Спортманија

Митревски бил „лажно позитивен“, со негативни тестови чека зелено светло за Унгарија

Екипа - 13.01.2022

Македонските ракометари во Дебрецин се подготвуваат за дуелот со Словенија, а во меѓувреме одлични вести пристигнуваат од Скопје, Никола Митревски не е позитивен на коронавирус и би можел наскоро да им се приклучи на репрезентативните колеги.

Митревски негативен на ковид-19, чека дозвола од ЕХФ за пат за Дебрецин

Gol.mk

Одлични вести за Македонија, Митревски е негативен

Оff.net

Митревски има негативен тест, чека дозвола од ЕХФ за да и се приклучи на репрезентацијата

Дерби

Добри вести: Митревски има негативен тест на ковид-19

Слободен Печат

Одлични вести: Митревски е негативен на Ковид

Спортски

Добри вести за македонската репрезентација: Митревски негативен, но не игра во првите две кола

Спортклуб

24 Ракомет SportMedia СуперСпорт Sport M Дриблинг Sport M Н.Македонија Точка

ВИДЕО: Македонија загуби на паркетот, на трибините Фалангата ја „растури“ Словенија

Дриблинг - 13.01.2022

На трибините македонските навивачи го добија дуелот со Словенија, на теренот „змајчеки“ за жал победија со 27-25. Ако е за утеха, македонската навивачка Фаланга е апсолутен победник на трибините: Comments are closed for this ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Навивачите извонредни, на трибините доминираше Фалангата

Дриблинг