TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опуштете се и зајакнете го имунитетот: 20 минути вежби после кои ќе бидете спремни за напорниот ден

Попара - 06.10.2022

Најважно е да воспоставите редовна рутина за вежбање. А кога ќе го направите тоа, ви предлагаме сет од јога вежби во траење од 20 минути. Овој тренинг ќе ви помогне, не само да се опуштите, туку и да го зајакнете вашиот имунолошки систем.

Како да бидете и ОСТАНЕТЕ фит? Начини како вежбањето да го прилагодите во нов животен стил

Попара - 05.10.2022

За да останат фит, луѓето често одат во крајности – ги пробуваат најновите трендови во исхраната или трендовите за вежбање и често завршуваат со исцрпување на нивната ментална и физичка енергија.

Како Јапонците остануваат во топ форма до крајот на животот а никогаш не посетуваат теретани?

Екран - 04.10.2022

Во западните земји, се чини дека повеќето луѓе се зачленети во теретани. Секој пристоен хотел има теретана а ние сме бомбардирани со фитнес реклами од сите страни. Но, можеби ќе ве изненади што во земја која води по долговечноста и има многу ниски ...

Tрикови со кои ќе се мотивирате да вежбате по работа

Кајгана - 04.10.2022

На повеќето луѓе не им паѓа на памет да вежбаат по осум часа поминати на работа и повеќе би сакале да го поминат попладнето во кревет или фотелја, отколку на справа за вежбање во теретана или на патеката за џогирање.

Пет минути утринско опуштање: Најдобрите јога вежби за истегнување во кревет (ВИДЕО)

Попара - 04.10.2022

Совршен начин да го започнете денот Не мора ни да станете од кревет за да ги правите овие вежби. Одвојте пет минути секое утро за да вежбате јога за опуштање, а остатокот од денот ќе го поминете многу помирно.

Опуштете се и зајакнете го имунитетот: 20 минути вежби после кои ќе бидете спремни за напорниот ден

Курир - 06.10.2022

Најважно е да воспоставите редовна рутина за вежбање. А кога ќе го направите тоа, ви предлагаме сет од јога вежби во траење од 20 минути. Овој тренинг ќе ви помогне, не само да се опуштите, туку и да го зајакнете вашиот имунолошки систем.