TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Боки 13 и Роналдо носат ист џемпер кој чини „само“ 1 000 долари

iPortal - 13.08.2019

Еве на што ги трошеше Боки парите. Бојан Јовановски попознат како Боки 13 веќе цел месец е главна тема во медиумите поради случајот Рекет. Па така откако беше уапсен заедно со Зоран Милевски (Кичеец) бидејќи барале пари од бизнисменот Орце Камчев, ...

Кој му кажал на Боки 13 за доверливиот документ на финансиска полиција за парите на Камчев?

Алфа - 13.08.2019

Кој му дал увид и примерок на Боки 13 дека Управата за финансиско разузнавање изготвило доверлив извештај и го испратило до СЈО, дека осомничениот во Империја, Јордан Камчев од свои и сметки на семејството повлекува огромна сума на пари? Конкретен ...

Карлеуша за “Репортер”: Боки 13 не ми должи пари, ниту знам дека должи на некому во Србија

Скопје1 - 13.08.2019

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ ги должел на Јелена Карлеуша, пејачката ексклузивно за „Репортер“ демантира дека му дала пари на Бојан ...

Српски Курир ја реши мистеријата: Боки 13 рекетирал за да ѝ врати долг на Јелена Карлеуша

+инфо - 13.08.2019

Српски Курир пишува дека првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски Боки 13, всушност, го рекетирал бизнисменот Орце Камчев за 1,5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, многу блиска пријателка ...

Боки 13 го рекетирал Камчев за да ѝ врати пари на Јелена Карлеуша!?

Expres - 13.08.2019

Уапсениот македонски презентер Бојан Јовановски, познат како Боки 13, го рекетирал бизнисменот Јордан Камчев за 1,5 милиони евра за да ги исплати долговите кон пејачката Јелена Карлеуша, меѓу другото, пишува српски „Курир“ Тој повеќе пати позајмувал ...

Кога носев женска чанта, ти ме поддржа: Боки 13 со „Рекет“ сакал да врати долг на Карлеуша

Женски магазин - 13.08.2019

Боки 13 кој во моментов е во притвор во Скопје поради случајот „Рекет“ во неколку наврати има изјавено дека српската пејачка Јелена Карлеуша и нејзината покојна мајка дивна му се блиски пријателки.

(ВИДЕО+ФОТО) БОКИ 13 „РЕКЕТИРАЛ“ ПОРАДИ ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: „Курир“ открива што плус се крие зад аферата „Рекет“

Екран - 13.08.2019

Дубиоза – Бојан Јовановски повеќе пати позајмувал големи суми пари од неговата пријателка Јелена Карлеуша, а за да ги врати, тој решил , во договор со македонскиот државен врв вклучувајќи го и премиерот Заев, да рекетира богат бизнисмен за дури 1,5 ...

И Јелена Карлеуша во „Рекет“: Боки 13 рекетирал зашто и должел голема сума пари (ФОТО)

Вистина.мк - 13.08.2019

Аферата „Рекет“ не престанува да биде во фокусот на регионалните медиуми. Така српски “Курир“ обелодени уште една шокантна вистина. Имено, српскиот портал на својата насловна страница пишува дека првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13 всушност ...

Курир.рс: Боки 13 го рекетирал Камчев, ѝ враќал пари на Карлеуша

Република - 13.08.2019

Српски Курир обелодени шокантна вистина. Имено српскиот весник пишува дека всушност првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13 всушност го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, ...

Според српски „Курир“, Боки 13 рекетирал за да ѝ врати пари на Јелена Карлеуша

365 - 12.08.2019

Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, според српски „Курир“ , многу блиска другарка – Јелена Карлеуша. Според „Курир“, кој се повикува на свој неименуван „извор“, Боки ...

Шокантна вистина: Боки 13 го рекетирал Камчев за да врати пари на позната српска пејачка

Магазин - 13.08.2019

Воден од оваа идеја почна да преговара со Камчев. Почетната сума која ја побарал од бизнисменот е 8 милиони евра, за на крајот да добие 1,5 милиони во кеш, спаковани во торба Луј Витон. Снимката на која Боки ги зема парите од Камчев ја објави пред ...

Кој направил пакт со ѓаволот – Јанева или Камчев?

Независен - 12.08.2019

Двајцата се како хиени, заеднички им е бизнисот и секако заедничкиот интерес, едниот сака кеш, а другиот сака слободата да си ја купи со кеш. Двајцата главни јунаци во турбофолк мафијашката серија се Бојан Јовановски познат како Боки 13 и богатиот ...

КАРЛЕУША оди во ЗАТВОР? Адвокатите откриле дека ќе заврши зад решетки поради загрозување на безбедноста!

Слободен Печат - 12.08.2019

Затворската казна би можела да биде и поголема ако се земе предвид дека смртни закани добиле и членовите на семејството на новинарката, вели адвокатот. На пејачката Јелена Карлеуша наводно ѝ се заканува казна затвор од шест месеци до три години ...

Свртете ја сликата за да видите како “рибата” Карлеуша ужива во морето

Вечер - 12.08.2019

Со високите африкански температури кои го греат Балканот, се загреа и тоа максимално најконтроверзната балканска пејачка Јелена Карлеуша. Таа навистина знае да ужива без разлика на парите кои ги има, бидејќи има доста такви на кои и покрај парите ...

Koj e „Жарко“ од разговорот меѓу Камчев и Боки 13 објавен од „Ла Верита“?

365 - 12.08.2019

Снимката која вчера ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“, отвори нови сомнежи за можни лица кои „куртулиле“ од истрагата на СЈО, пишува „ТВ21“ . Во разговорот меѓу Бојан Јовановски (алијас Боки 13, или уште поактуелно „Боки Тредичи“) и Орце ...

Адвокатите откриваат: Јелена Карлеуша ќе оди во затвор?

Вистина.мк - 12.08.2019

Доколку полицијата утврди дека заканите за смрт на една новинарка започнале откако Јелена Карлеуша јавно ги објавила нејзините податоци на „Инстаграм“, на пејачката Јелена Карлеуша и се заканува казна затвор од шест месеци до пет години поради ...

Кој е „Жарко“ спасен од Боки 13?

iPortal - 12.08.2019

Поранешниот извршен директор на T-Mobile Македонија, Жарко Луковски во телефонски разговор со ТВ21.мк изјави дека никој не преговарал со СЈО во негово име и се огради од коментар по шпекулациите дека тој е Жарко за кој разговараат Боки 13 и Орце ...

Се огласи Карлеуша: „Боки не ми должи ниту денар“

Вистина.мк - 13.08.2019

По написите во српските медиуми дека Боки 13 влегол во рекет меѓудругото и за да и врати долгови на Јелена Карлеуша, од која наводно позајмувал поголеми суми пари, се огласи српската фолк дива.

Боки 13 со парите од Орце Камчев враќал долгови на српска пејачка

Скопје1 - 13.08.2019

Српски Курир обелодени шокантна вистина. Имено српскиот весник пишува дека всушност првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13 всушност го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, ...

Боки 13 рекетирал за да ѝ врати пари на најпознатата српска пејачка?

Курир - 13.08.2019

Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, многу блиска пријателка Јелена Карлеуша, пишува српски „Курир“ . Според „Курир“, кој се повикува на свој неименуван „извор“, Боки ...

Двајцата главни јунаци во турбофолк мафијашката серија се Боки 13 и Орце Камчев, како ќе се развива?

Скопје1 - 12.08.2019

Двајцата се како хиени, заеднички им е бизнисот и секако заедничкиот интерес, едниот сака кеш, а другиот сака слободата да си ја купи со кеш. Двајцата главни јунаци во турбофолк мафијашката серија се Бојан Јовановски познат како Боки 13 и богатиот ...

Кој е „Жарко“ спасен од Боки 13?

Бриф - 12.08.2019

Поранешниот извршен директор на T-Mobile Македонија, Жарко Луковски во телефонски разговор со ТВ21.мк изјави дека никој не преговарал со СЈО во негово име и се огради од коментар по шпекулациите дека тој е Жарко за кој разговараат Боки 13 и Орце ...

Се огласи Карлеуша: „Боки не ми должи ниту денар“

Скопје24 - 13.08.2019

По написите во српските медиуми дека Боки 13 влегол во рекет меѓудругото и за да и врати долгови на Јелена Карлеуша, од која наводно позајмувал поголеми суми пари, се огласи српската фолк дива.

Боки го рекетирал Камчев за да врати пари на Карлеуша

24Инфо - 13.08.2019

Боки 13 го рекетирал Камчев бидејќи имал големи долгови и та кон српската дива Јелена Карлеуша. Српскиот весник Курир пишува дека дел од парите кои м ги дал Орце Камчев требало да ѝ ги врати на својата, многу блиска пријателка Јелена Карлеуша.

Боки 13 рекетирал за да ѝ врати пари на најпознатата српска пејачка?

Пулс24 - 13.08.2019

Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, многу блиска пријателка Јелена Карлеуша, пишува српски „Курир“. Според „Курир“, кој се повикува на свој неименуван „извор“, Боки ...

РЕКЕТ- Од афера до риалити шоу: Кој е големиот брат?

Вечер - 13.08.2019

Не стивнуваат реакциите и шпекулациите за аферата „Рекет„ и по цел месец од нејзиното објавување. Дел од медиумите објавија дека специјалната обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слуша во објавените разговори меѓу првоосомничениот Бојан Јовановски ...

Според српски „Курир“, Боки 13 рекетирал за да ѝ врати пари на Јелена Карлеуша

Press24 - 13.08.2019

Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, според српски „Курир “ , многу блиска другарка – Јелена Карлеуша. Според „Курир“, кој се повикува на свој неименуван „извор“, Боки ...

Карлеуша ексклузивно за „Репортер“: Лага е дека Боки 13 ми должи пари

Репортер - 13.08.2019

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ ги должел на Јелена Карлеуша, пејачката ексклузивно за „ Репортер “ демантира дека му дала пари на Бојан ...

Боки го рекетирал Камчев за да врати пари на Карлеуша

iPortal - 13.08.2019

Боки 13 го рекетирал Камчев бидејќи имал големи долгови и та кон српската дива Јелена Карлеуша. Српскиот весник Курир пишува дека дел од парите кои му ги дал Орце Камчев требало да ѝ ги врати на својата, многу блиска пријателка Јелена Карлеуша.

Карлеуша: Бојан Јовановски не ми должи пари, ниту знам дека му должи на некого во Србија

1tv - 13.08.2019

По веста на српски „Курир“ што ја пренесоа македонските медиуми дека Бојан Јовановски го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку ѝ должел на српската пејачка Јелена Карлеуша, таа за „Репортер“ демантира демантира дека му дала пари и ...

Српски Курир: Боки 13 рекетирал поради Јелена Карлеуша?

Сител - 13.08.2019

Српски Курир обелодени шокантна вистина. Имено српскиот весник пишува дека всушност првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13 всушност го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, ...

Се огласи Јелена Карлеуша: Еве што кажа за Боки 13

Курир - 13.08.2019

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „ Курир “ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ ги должел на Јелена Карлеуша, пејачката ексклузивно за „ Репортер “ демантира дека му дала пари на Бојан ...

Карлеуша: Бојан Јовановски не ми должи пари, ниту знам дека му должи на некого во Србија

Либертас - 13.08.2019

По веста на српски „Курир“ што ја пренесоа македонските медиуми дека Бојан Јовановски го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку ѝ должел на српската пејачка Јелена Карлеуша, таа за „Репортер“ демантира демантира дека му дала пари и ...

КАРЛЕУША СЕ ОГЛАСИ ЗА БОКИ 13: Тој е жртвено јагне на многу посериозна група луѓе

Магазин - 13.08.2019

Откако српскиот Курир објави вест дека Бојан Јовановски познат како Боки 13 рекетирал поради балканската ѕвезда Јелена Карлеуша, пејачката реши да да ги демантира информациите и дополни дека сето тоа е чиста глупост.

Карлеуша се огласи за Боки 13: Тој е жртвено јагне на многу посериозна група луѓе

Република - 13.08.2019

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ ги должел на Јелена Карлеуша, пејачката ексклузивно за „Репортер“ демантира дека му дала пари на Бојан ...

Карлеуша се огласи по повод случајот со Боки13

iPortal - 13.08.2019

По веста на српски „Курир“ што ја пренесоа македонските медиуми дека Бојан Јовановски го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку ѝ должел на српската пејачка Јелена Карлеуша, таа за „ Репортер “ демантира дека му дала пари и вели дека ...