TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужас на Австралијан Опен: Тенисер не можеше да дише, доктори му даваа кислород (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.01.2020

Ситуацијата во Мелбурн е навистина алармантна, а по Далила Јакуповиќ, која мораше да го предаде мечот во првото коло на Австрлијан Опен, проблеми со дишењето имаше и Бернард Томиќ. Томиќ имаше сериозен здравствен проблем во текот на мечот против ...

ВИДЕО: Во Австралија алармантно – Бернард Томиќ побара интервенција за вдишување кислород

Спортклуб - 14.01.2020

Ситуацијата во Австралија воопшто не е добра, на секој тениски натпревар, тенисерите знаат да се пожалат на отежнато дишење. На еден од последните мечеви, сериозни проблеми со вдишување на чист воздух имаше Бернард Томиќ.

Тенисерка речиси колабираше поради загадениот воздух во Австралија

А1 On - 14.01.2020

Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ беше принудена да се откаже од квалификацискиот натпревар на Австралија опен поради проблеми со дишењето предизвикано од загадувањето на воздухот поради пожарите во Австралија. Јакуповиќ, 117.

Ужас на Австралијан Опен: Тенисер не можеше да диши, докторите му даваа кислород (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.01.2020

Бернард Томиќ имаше сериозни здравствени проблеми во текот на мечот од првото коло од квалификациите против Денис Кудла. Ситуацијата во Мелбурн е загрижувачка, а по Далила Јакуповиќ која мораше да го преаде мечот во првото коло, иако водеше, ...

Поради загадениот воздух прекинати натпреварите на Австралија Опен

Кајгана - 14.01.2020

Здравјето на тенисерите на Австралија Опен е во преден план откако словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ мораше да го предаде мечот во квалификациите за главниот турнир. Јакуповиќ при резултат од 6 : 4, 5 : 6 го предаде мечот на швајцарската ...

Не Скопје, туку Мелбурн е најзагаден град – затоа во опасност е тенисот

Спортклуб - 14.01.2020

На неполна недела пред планираниот почеток на првиот Гренд слем во сезоната, Австралијан Опен, во опасност е доведено неговото одржување, поради огромните пожари што ја зафатија државата. ПМ 10 честичките во овој момент во Мелбурн се движат меѓу 300 ...

Видео- фото: Загрозен стартот на првиот Грен слем во 2020, „Австралија Опен“

Канал5 - 14.01.2020

Тенисерите стравуваат за своето здравје. Спортската јавност се прашува дали ќе се игра Отвореното првенство на Австралија во тенис. Во Мелбурн е топло и тешко се дише. „Австралија опен“ е првиот грен слем во сезоната, турнирот во Мелбурн започнува ...

Тенисерите се задушуваат од загадениот воздух во Мелбурн (ВИДЕО)

Вечер - 14.01.2020

Организаторите на првиот грен-слем турнир сезонава Австралија опен ги откажаа сите тренинзи заради лошиот воздух, што е последица на пожарите кои до неодамна беснееја во Австралија. Засега нема известување кога тенисерите кои се во Австралија би ...

Хаос во Австралија: Тенисерка колабираше поради лошиот воздух (видео)

Спортски - 14.01.2020

Пожарите кои беснеат во Австралија почнаа да им прават проблеми на организаторите на првиот Грен слем турнир, „Австралија Опен“. Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ мораше да се откаже од квалфикациите поради тоа што почна да се гуши затоа што ...

Лошиот воздух почна да им прави проблеми на организаторите на Австралија Опен, тенисерите почнаа да колабираат (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.01.2020

Веќе двајца тенисери колабираа на терените во Мелбурн Парк и мораа да побараат лекарска помош. Организаторите на Австралија Опен на неполна недела пред стартот на грен слем турнирот, почнаа да се соочуваат со проблеми поради пожарите кои беснеат на ...

Словенечка тенисерка почна да се гуши сред игра и го предаде мечот (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.01.2020

Далила Јакуповиќ од Словенија мораше да го предаде мечот против Стефани Вогел во првото квалификациско коло на Австралија опен. Словенката во финишот на вториот сет имаше проблеми со дишењето и почна неконтролирано да кашла.

Австралија опен се задуши во чад од пожарите

Оff.net - 14.01.2020

Марија Шарапова го прекина подготвителниот меч во Мелбурн пред турнирот, а Словенката Далила Јакуповиќ заврши на колена на теренот во Мелбурн парк од загадениот воздух предизвикан од пожарите во Австралија.

ВИДЕО: Поради загадениот воздух во Мелбурн српска тенисерка почна да се гуши и го предаде мечот

Gol.mk - 14.01.2020

Српската тенисерка Далила Јакуповиќ по лошо ќе го памети своето учество во квалификациите на Австралија Опен. Таа во рамки од првото коло беше пред победа на дуелот против Воеџел од Швајцарија, но во финишот од вториот сет го предаде мечот.

Тенисерка колабираше: Словенка се гушеше во димот, загрижувачка состојба во Мелбурн (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.01.2020

Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ мораше да се откаже од квалфикациите на Австрлијан опен. Тенисерката мораше да повлече поради тоа што почна да се гуши затоа што имаше лош квалитет на воздухот.

Хаос на Австралија опен поради ужасниот воздух во Мелбурн

TopSport - 14.01.2020

Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ мораше да се откаже од квалификациите за Австралија опен, откако поради лошиот квалитет на воздухот почна неконтролирано да кашла. Јакуповиќ се повлече во вториот сет од мечот со Швајцарката Штефани Фегеле и ...

Драма на Австралијан опен: Тенисерката се срушила на теренот, почнала да се гуши од густиот чад

Точка - 14.01.2020

Лошиот квалитет на воздухот во Мелбурн сериозно ги загрижува организаторите на Австралијан опен. Градот во кој се одржува првиот Грен слем турнир моментално има најлош квалитет на воздухот во светот, поради катастрофалните разорувачки пожари.

Хаос на Австралија опен поради ужасниот воздух во Мелбурн

Макфакс - 14.01.2020

Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ мораше да се откаже од квалификациите за Австралија опен, откако поради лошиот квалитет на воздухот почна неконтролирано да кашла. Јакуповиќ се повлече во вториот сет од мечот со Швајцарката Штефани Фегеле и ...

Тенисерка речиси колабираше заради загадениот воздух во Австралија и се откажа од натпреварот

+инфо - 14.01.2020

Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ беше принудена да се откаже од квалификацискиот натпревар на Австралија опен поради проблеми со дишењето предизвикано од загадувањето на воздухот поради пожарите во Австралија. Јакуповиќ, 117.

Тенисерка колабираше заради загадениот воздух во Австралија

Фокус - 14.01.2020

Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ беше принудена да се откаже од квалификацискиот натпревар на Австралија опен поради проблеми со дишењето предизвикано од загадувањето на воздухот поради пожарите во Австралија. Јакуповиќ, 117.