TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време, сончево и топло со умерена облачност

Алсат-М - 19.10.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени.

Топол октомври и врнежлив ноември, кога ќе падне првиот снег?

Скопје инфо - 19.10.2019

Високи температури и сончево време прогнозираат светските метеролошки за до крајот на овој месец. Промена и пад на температурите не очекуваат на првиот ден од ноември кога дневните температури ќе се движат околу 10 степени, а утринските ќе бидат ...

Продолжува периодот на сончево и топло време

А1 On - 22.07.2020

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер главно од северозападен и западен правец. Долж Повардарието повремено ветерот ќе засилува.

Сончево и топло со температура до 28 степени

Макфакс - 19.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени.

Времето денеска: Mаксимална температура до 26, попладне е можен дожд

Република - 19.10.2019

Синоптичарите за денеска предвидуваат ден со многу сонце, можеби меѓу последните за оваа година. Попладне е можна зголемена облачност и услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе се движи од 11 а максималната до 26 степени.

Време: Сончево и топло до 28 степени

Денешен - 17.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Моментални температури пред полноќ низ Македонија

Press24 - 18.10.2019

Времето за време на викендот ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Утре максималните температури повторно ќе бидат до 28 степени, в недела до 29, а в понеделник до 30 степени, а ова се моменталните температури пред ...

Денеска сончево со локален дожд на југот, сончев и топол викенд

МКД - 18.10.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови ...

Време: Денеска до 28, за викендот до 29, а в понеделник до 30 степени

ММС - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Време: Сончево, а попладне можен дожд и грмежи

Денешен - 18.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на ...

Сончево и топло со температура до 30 степени

Макфакс - 13.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Време: Денеска до 28, за викендот до 29, а в понеделник до 30 степени

Курир - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сител - 14.08.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 22, а максималната ќе достигне од 29 до ...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

4NEWS - 18.10.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните ...

Сончево и топло со умерена облачност

Пулс24 - 18.10.2019

Времето во државава денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава.

Сончево и топло со температура до 30 степени

Точка - 13.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Викенд временска најава - Ќе „пука" сонце, па голема промена

Press24 - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Топличко време, ама може да изненади дожд

Вечер Прес - 18.10.2019

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на ...

И следните денови невообичаено високи температури за октомври

Нетпрес - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер

Денар - 18.10.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните ...

Какво време ќе имаме на стартот на викендот?

Кумановски м. - 18.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец, информираато од Управата за хидрометеоролошки работи. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд ...

Сончево и топло со температура до 30 степени

MTM - 13.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Сончево и топло време денеска, температурите до 30 степени

Мета - 18.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава.

Сончево и топло со температури до 30 степени

Centar - 12.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло, во западните и во северните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен, а особено во западните делови засилен ветер од западен правец. Максималната температура ќе достигне од 22 до 30 степени.

Времето денес сончево и топло со температури до 30 степени

Н.Македонија - 18.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава.

Сончево и топло до 28 степени

ТВ21 - 19.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло до 28 степени

4NEWS - 19.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло време: Температурите до 28 степени

ММС - 19.10.2019

Времето во Македонија денеска биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Искористете го викендот: Денеска ќе биде сончево, попладне е можен дожд

PressingTV - 19.10.2019

Синоптичарите за денеска предвидуваат ден со многу сонце, можеби меѓу последните за оваа година. Попладне е можна зголемена облачност и услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе се движи од 11 а максималната до 26 ...

Сончево и топло со локална облачност, температурата до +28

24 Вести - 19.10.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло, со мала до умерена локална облачност

Сител - 13.04.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен, во западните западен, а во источните делови југоисточен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

ПРОГНОЗА: Топол викенд во Македонија

Фактор - 19.10.2019

Продолжува топлото време во Македонија. Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од 4 и 13 степени, а максималната од 22 до 28 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време

Опсервер - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Топлото време продолжува, искористете го викендот за прошетки

Слободен Печат - 19.10.2019

Минималната температура, според најавите, ќе се движи во интервал од 4 и 13 степени, а максималната ќе достигне до 28 степени. Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до ...

Продолжува периодот на сончево и топло време

Сител - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

И викендов лето во октомври

+инфо - 19.10.2019

Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец. Минималната температура, според најавите, ќе се движи во интервал од 4 и 13 ...

Продолжува периодот на сончево и топло време

Канал5 - 22.07.2020

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер главно од северозападен и западен правец. Долж Повардарието повремено ветерот ќе засилува.

Продолжува периодот на сончево и топло време

24Инфо - 22.07.2020

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер главно од северозападен и западен правец. Долж Повардарието повремено ветерот ќе засилува.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Mаксимална температура до 26, попладне е можен дожд!

Магазин - 19.10.2019

Времето во Република Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури

Курир - 19.10.2019

Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки ...

Продолжува периодот на сончево и топло време

4NEWS - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Нов октомвриски сончев и топол ден

Вечер Прес - 19.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец

Денар - 19.10.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло време со високи температури

Скопје инфо - 19.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени.

Продолжува сончево и топло време

Нетпрес - 19.10.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Подолжуваат летните температури- искоритете ги сончевите денови

Press24 - 19.10.2019

Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец. Минималната температура, според најавите, ќе се движи во интервал од 4 и 13 ...

Сончево и топло со температура до 28 степени

Centar - 19.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени.

Продолжува топлото време во Македонија

Фокус - 19.10.2019

Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец. Минималната температура, според најавите, ќе се движи во интервал од 4 и 13 ...

Продолжува периодот на сончево и топло време

Либертас - 19.10.2019

– Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец. Минималната температура, според најавите, ќе се движи во интервал од 4 и 13 ...