TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манасков го оперираше коленото и дефинитивно го пропушта ЕП: Се гледаме наскоро

Слободен Печат - 22.10.2021

Крилото на ракометната репрезентација на Македонија, Дејан Манасков денеска беше опериран откако пред две недели заработи тешка повреда на коленото. Манасков пред две недели на натпревар на Веспрем ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото, а ...

Манасков успешно го оперираше коленото: „Се чувствувам одлично, благодарам на поддршката…“ (ФОТО)

Екипа - 22.10.2021

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков денеска е успешно опериран по потешка повреда на коленото која ја заработи пред извесен период. Како што самиот Манасков информираше преку социјалните мрежи операцијата минала во најдобар ред, па сега го ...

Манасков имаше успешна операција на коленото, ја испрати првата порака (ФОТО)

Дерби - 22.10.2021

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков пред извесно време заработи потешка повреда на коленото, повреда поради која мораше да замине на операција. Истата веќе е изведена и минала во најдобар ред, информација која ја потврди ракометарот на ...

МАНАСКОВ УСПЕШНО ОПЕРИРАН Се чувствувам добро и благодарам за поддршката

+инфо - 22.10.2021

Операцијата помина добро и се чувствувам одлично. Благодарам на поддршката која пристигаше од сите страни во последните две недели - напиша Манасков. Македонскиот репрезентативец и ракометар на унгарски Веспрем, Дејан Манасков се чувствува добро по ...

ФОТО: Манасков испрати позитивна порака од болнички кревет

Gol.mk - 22.10.2021

Дејан Манасков направи операција на вкрстените лигаменти во коленото, поради што го очекува долга пауза од ракометните терени. Македонскиот репрезентативец испрати позитивна порака од болнички кревет и напиша: „Операцијата помина добро, се ...

Манасков со порака после операцијата – Сè помина добро, се чувствувам одлично (ФОТО)

24 Ракомет - 22.10.2021

Репрезентативецот на Македонија и ракометар на Веспрем, Дејан Манасков бше положен на хируршки зафат заради санирање на повредата на коленото која ја доби на натпревар од првенството на Унгарија.

Манасков се огласи после операцијата поради тешката повреда: Се гледаме наскоро, ве сакам сите

Дриблинг - 22.10.2021

Дејан Манасков започна со опоравувањето по тешката повреда, поради која мораше да замине на операција. Покрај што ќе недостасува во тимот на Веспрем, тој нема да може да игра ниту на Европското првенство за Македонија, што ќе биде голем хендикеп за ...

ФОТО: Македонскиот репрезентативец се оперираше и порача: Се гледаме наскоро

Sport M - 22.10.2021

Македонскиот репрезентативен ракометар Дејан Манасков се оперираше. Како што самиот порача, операцијата поминала успешно и порача дека наскоро ќе се врати на терените. Пред една недела Манасков ги скина лигаментите, па поради тоа мораше на операција ...

Ракометарот Дејан Манасков се огласи за првпат од болница, по операцијата

Црнобело - 22.10.2021

За жал, Дејан Манасков ќе мора да направи подолга пауза од ракометот, но, за среќа, операцијата минала одлично и тој се чувствува добро. На почетокот од месецот осамна информацијата дека Дејан Манасков доживеал повреда.