TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оружје и дрога најдени кај охриѓанец

Курир - 25.11.2021

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Т.(57) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „недозволено изработување, ...

Оружје и дрога пронајдени кај охриѓанец

Нетпрес - 25.11.2021

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Т.(57) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „недозволено изработување, ...

Полицијата фати охриѓанец со оружје и дрога

Фокус - 25.11.2021

Жител на Охрид заработи кривична пријава, затоа што полициски службеници го фатиле со пиштол и дрога, пренесуваат од МВР. „СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Т.(57) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ...