TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Метеоролозите предупредуваат: Европа на удар, доаѓа „Арктичка експлозија“

Фокус - 23.11.2023

Метеоролозите се согласија и испратија предупредување дека во Европа доаѓа „арктичка експлозија“ – студен бран кој носи обилни дождови, бури, минусни температури и град. Синоптичарите предвидуваат дека во петок и сабота температурите ќе се спуштат ...

ЕВРОПА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА „АРКТИЧKА ЕКСПЛОЗИЈА“! Температурите одат во МИНУС

Во Центар - 23.11.2023

Метеоролозите прогнозираат дека температурите ќе се спуштат до минус шест степени во текот на ноќта во петок и сабота во руралните делови на Шкотска, а најавени се и врнежи од снег во некои делови на Велика Британија, пренесе британски Телеграф.

ЕВРОПА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА “АРКТИЧКА ЕКСПЛОЗИЈА“ – Температури под нулата, снег и во Македонија ?

Во Центар - 23.11.2023

Метеоролозите прогнозираат дека температурите ќе се спуштат до минус шест степени во текот на ноќта во петок и сабота во руралните делови на Шкотска, а најавени се и врнежи од снег во некои делови на Велика Британија, објави The Telegraph .

ЕВРОПА ПРЕД „АРКТИЧКА ЕКСПЛОЗИЈА“ Снег, дожд и поплави најавуваат британските метеоролози

+инфо - 23.11.2023

Крис Ингланд, продуцент за временска прогноза за Скај Њуз, вели дека арктичкиот воздух ќе се шири низ поголемиот дел од Велика Британија во текот на следните неколку дена. Додека снег падна во Хрватска и во западна Србија, метеоролозите во Велика ...

Метеоролозите предупредуваат: Европа на удар, доаѓа „Арктичка експлозија“

Zoom - 23.11.2023

Метеоролозите се согласија и испратија предупредување дека во Европа доаѓа „арктичка експлозија“ – студен бран кој носи обилни дождови, бури, минусни температури и град. Синоптичарите предвидуваат дека во петок и сабота температурите ќе се спуштат ...

Европа пред „арктичка експлозија“: Снег, дожд и поплави најавуваат метеоролозите

Република - 23.11.2023

Метеоролозите се согласија и испратија предупредување дека во Европа доаѓа „арктичка експлозија“ – студен бран кој носи обилни дождови, бури, минусни температури и град. Синоптичарите предвидуваат дека во петок и сабота температурите ќе се спуштат ...