TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министерство за здравство: За вакцинацијата во салата во Охрид има доволно ангажирани лица

360 степени - 04.05.2021

Во спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид која е регионален центар за масовна вакцинација во моментов има ангажирано доволен број на лица за непречено да се одвива имунизацијата, велат од Министерството за здравство откако од Црвениот крст ...

Започна масовната вакцинација во салата „Билјанини извори“ во Охрид

24 Вести

Стартува масовната имунизација против ковид- 19

Канал5

Поставени се 22 вакцинални пунктови: Започна масовната имунизација на населението во источниот регион

Локално

Стартува масовната имунизација: Гужва пред најголемиот вакцинален пункт во Скопје

Локално

Во Охрид почна масовно вакцинирање на населението од регионот против Ковид-19

Бизнис Вести

Во Охрид почна масовно вакцинирање на населението од регионот против Ковид-19

Канал5

Вечер Прес Фактор Deutsche Welle Независен Локално Иновативност Сител Алсат-М

Почна вакцинирањето на населението над 86 години од штипскиот и струмички регион

Канал5 - 04.05.2021

Почна имунизацијата на жителите над 86 години од штипскиот и струмичкиот регион во штипската сала „Јордан Мијалков". Највозрасниот пациент кој денеска треба да прими вакцина против Ковид-19 има 100 години.

Во Штип започна масовната вакцинација за граѓаните од источниот и струмичкиот регион

ММС

Во Штип пристигнаа 5.000 дози Синофарм

Сител

Штип подготвен за вакцинација во салата “Јордан Мијалков”

Телма

Масовната имунизација на граѓаните од источниот и југоисточниот регион почнува утре во штипската сала „Јордан Мијалков“

Сител

Масовната имунизација на граѓаните од источниот и југоисточниот регион почнува утре во штипската сала „Јордан Мијалков“

ТВ21

Салата „Јордан Мијалков“ во Штип е подготвена, утре почнува масовна вакцинација на регионот

Слободен Печат

Вечер Прес 24 Вести

(ФОТО) Утре треба да почне масовната имунизација, спортските сали се спремни

360 степени - 03.05.2021

Од утре треба да започне масовната имунизација во регионалните центри за вакцинација во шест општини каде изминатиов период беа опремени спортски сали. Штип, Охрид, Кавадарци, Тетово, Куманово и Охрид ќе бидат регионални центри, а локалните власти ...

Во Охрид пристигнаа 7200 вакцини од „Синофарм“, почнува масовна имунизација

OhridNews

Масовната регионална имунизација на населението почнува утре

Глас на Америка

Вакцините „Синофарм“ пристигнаа во Охрид, регионалната имунизација против Ковид-19 почнува утре од 8 часот

Алсат-М

Вакцините пристигнаа во Охрид – регионалната имунизација против Ковид-19 почнува утре од 8 часот

ТВ21

Првата пратка од вакцините на „Синофарм“ пристигнаа во Охрид, утре почнува масовна вакцинација за регионот

Слободен Печат

Вакцините „Синофарм“ пристигнаа во Охрид- од утре стартува масовната имунизација на населението

Press24

Вечер Прес Сител Скопје инфо Lider 24 Вести +инфо Женски магазин