TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Знамето на НАТО се развеа пред Влада, Иванов ја добил поканата откако заврши настанот

Сител - 12.02.2019

Знамето на НАТО од денеска се вее во дворот на Владата, заедно со македонското. Никој веќе нема да ни го попречува влезот во Алијансата, порача премиерот Заев на свечената церемонија. Како Република Северна Македонија вели дека земјава многу скоро ...

Заев: Од споредниот балкански колосек се вративме на главниот автопат кон Европа

1tv - 12.02.2019

Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата туку и на нашите поколенија, рече премиерот Зоран Заев на денешната церемонија пред Владата по повод подигнувањето на знамето на НАТО.

Заев: Се вративме на главниот автопат кон Европа

Deutsche Welle - 12.02.2019

Пред зградата на македонската влада денеска се одржа свечена церемонија на подигнување на знамето на НАТО. Премиерот Заев во својот говор порача дека иднината веќе не е судбина. Македонскиот премиер Зоран Заев на церемонијата на подигнување на ...

Заев побара моратариум на политичките кавги

Телма - 12.02.2019

Со интонирање на химната на НАТО пред владата денеска беше развиорено знамето на НАТО. На свечената церемонија на која присуствуваа голем број актуелни и поранешни високи државни и партиски функционери, претставници на судската власт, на ...

Да ставиме мораториум на кавгите, рече Заев при кревањето на знамето на НАТО пред Владата

Сакам да кажам - 12.02.2019

Ја преземавме судбината во свои раце, никој веќе нема да ни го блокирана влезот во НАТО, рече премиерот Зоран Заев при кревањето на знамето на НАТО пред зградата на Владата. На свеченоста пред Владата присуствуваа сите министри, поранешните премиери ...

(ВИДЕО) Заев: Од споредниот балкански колосек, на кој чекавме со децении, се вративме на главниот автопат кон Европа

Скопје1 - 12.02.2019

Пред Владата на Република Македонија, денеска се одржа свечена церемонија на подигнување на знамето на НАТО, на која се обрати премиерот Зоран Заев. Поздравувајќи ги присутните претставници на Владата, Собранието, Армијата, верските заедници, ...

Заев: Да живее европска Република Северна Македонија

Република - 12.02.2019

Да живее европска Република Северна Македонија, да живее Европа, да живее НАТО, рече на крајот од својот говор македонскиот премиер Зоран Заев на денешната свечена церемонија пред македонската Влада по подигнувањето на знамето на НАТО заедно со ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Канал5 - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Локално - 12.02.2019

Успеавме од споредниот балкански колосек на кој чекавме со децении да се вративме на главниот автопат кон Европа. Во периодот што следува ќе бидеме директни учесници во најзначајниот период од осамостојувањето на државата во кој сами ќе одлучуваме ...

„Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт, хаосот во здравството, ...

Курир - 12.02.2019

Зоран Заев со својата криминогеност ниту може да донесе напредок на Македонија, ниту може да донесе подобар живот на граѓаните. Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт, епидемијата на непотизам, хаосот во ...

Знамето на НАТО поставено пред Владата

Макфакс - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО, почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ...

Заев се заблагодари на Борис Трајковски, Киро Глигоров и Ципрас

Press24 - 12.02.2019

Зоран Заев денеска се обрати пред Владата каде се дига знамето на НАТО. Се заблагодари на Борис Трајковски кој почина како што вели Заев за време на мисијата даја направи Македонија безбедна.

(Видео) Заев: Од споредниот балкански колосек се вративме на главниот автопат кон Европа

1tv - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на ...

Заев: Да живее европска Република Северна Македонија

Фактор - 12.02.2019

Да живее европска Република Северна Македонија, да живее Европа, да живее НАТО, рече на крајот од својот говор македонскиот премиер Зоран Заев на денешната свечена церемонија пред македонската Влада по подигнувањето на знамето на НАТО заедно со ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа (видео)

Телма - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(Фото) Знамето на НАТО кренато пред Влада

еМагазин - 12.02.2019

Успеавме од споредниот балкански колосек на кој чекавме со децении да се вративме на главниот автопат кон Европа. Во периодот што следува ќе бидеме директни учесници во најзначајниот период од осамостојувањето на државата во кој сами ќе одлучуваме ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кревањето на знамето нема да ја покрие корупцијата на криминалниот картел на власт

Нетпрес - 12.02.2019

Зоран Заев со својата криминогеност ниту може да донесе напредок на Македонија, ниту може да донесе подобар живот на граѓаните. Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт, епидемијата на непотизам, хаосот во ...

Знамето на НАТО поставено пред Владата

Денар - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО, почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ...

Го креваме знамето на НАТО што ја одредува иднината на нашите поколенија

Н.Македонија - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

СЕ ИСПИШУВА НОВА СТРАНИЦА ОД ИСТОРИЈАТА – Денес над Македонија се раѓа… знамето на НАТО!

Вечер - 12.02.2019

Успеавме од споредниот балкански колосек на кој чекавме со децении да се вративме на главниот автопат кон Европа. Не и е само Европа потребна на идната Северна Македонија, туку и Северна Македонија и е потребна на Европа.

ВМРО-ДПМНЕ: Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт

Канал5 - 12.02.2019

На говорот на Заев реагираа од опозициската ВМРО – ДПМНЕ. Кревањето на знамето нема да ги покрие корупцијата на криминалниот картел на власт, епидемијата на непотизам, хаосот во здравството кој се плаќа со човечки животи, колабираната економија, ...

(Видео) Знамето на НАТО поставено пред Владата

24Инфо - 12.02.2019

На свечена церемонија, денеска, пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

24Инфо - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(ВИДЕО) Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

А1 On - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Сител - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Веќе никој нема да не блокира од надвор

Нетпрес - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Се вративме на главниот автопат кон Европа од споредниот балкански колосек

+инфо - 12.02.2019

Ќе бидеме директни учесници во најзначајниот период од осамостојување на државата, во периодот што следува, а во кој сами ќе одлучуваме за нашата иднина, но и со брзината со која ќе ја стасаме таа цел - рече премиерот.

Заев: Иднината веќе не ни е судбина, од спореден балкански колосек се вративме на главниот автопат кон Европа

24 Вести - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Со нашето знаме покрај знамето на НАТО и ЕУ одредуваме безбедна иднина

Р.С.Европа - 12.02.2019

На свечена церемонија, денеска пред Владата на Република Македонија, беше кренато знамето на НАТО. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Слободен Печат - 12.02.2019

Тој истакна дека денес со сигурност кажуваме дека нашата татковина е на вистински пат кон прогресот и непречен развој. На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО.

Заев: Да живее Северна Македонија

Press24 - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Република - 12.02.2019

Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија. Тоа не е само симболика, туку реалност. Тоа е нова страница во нашата историја, рече премиерот Заев на ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

MTM - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Нова страница во нашата историја,сами ќе одлучуваме за иднината

Вечер - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Опсервер - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(ВИДЕО) Заев на свеченоста за НАТО: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон ...

Либертас - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

(ВИДЕО) Заев на свеченоста за НАТО: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон ...

iPortal - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.

Знамето на НАТО поставено пред Владата

Точка - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО, почнува нова страница во историјата на Македонија. - Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ...

Знамето на НАТО поставено пред Владата

OhridNews - 12.02.2019

На свечена церемонија, денеска, пред Владата беше кренато знамето на НАТО. Премиерот Зоран Заев рече дека со влезот во НАТО почнува нова страница во историјата на Македонија. „Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето ...

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

Бриф - 12.02.2019

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. -Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето, ја одредува иднината, не само нашата и на нашите поколенија.