TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јакимовски за напаѓачот на Дурловски: Не е прв пат оваа кукавица да прави вакви инциденти за да добие рејтинг во СДСМ

Курир - 03.06.2020

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски истакнува дека лицето кое го нападна Игор Дурловски, било истото кое сакало и со него да си ги измери силите. Статусот на Јакимовски го пренесуваме во продолжение: „Ало, овде Сокол советникот на премиерот“ Денеска ...

НАПАДНАТ ИГОР ДУРЛОВСКИ: Советник на Заев му се заканувал и физички го нападнал!

Магазин - 03.06.2020

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски вчера преку социјалните мрежи ја извести јавноста дека бил нападнат од советникот на поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев. Имено Дурловски вели дека вчера бил во опасност.

Хрватски медиуми: Предизборен инцидент во Македонија

Република - 02.06.2020

Хрватскиот портал „Отворено“ објави текст во кој се осврнува на денешниот инцидент меѓу советникот на Заев, Филип Андов и Игор Дурловски. Поранешниот политички затвореник и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори, Игор Дурловски ја извести ...

Сокол за „инцидентот“ со Дурловски: Не коментирам „шарлатански игри“

24Инфо - 02.06.2020

Членот на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода, Филип Андов- Сокол демантира дека имало инцидент со носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, Игор Дурловски. Дурловски изјави дека лицето Ф.А.

Мицкоски по нападот на Дурловски од советникот на Заев: Наместо да спасуваат животи, тие се занимаваат со силеџиство

Курир - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се советници на премиер, туку и на една брутална реалност во која се притиска и ...

Владин советник го нападнал Дурловски

Press24 - 02.06.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, Игор Дурловски денеска бил цел на закани од страна на владин советник. Лицето Ф.А. вработен како советник во Владата во неколку наврати вербално го нападнал во сообраќај.

Советник на Заев со закани кон кадидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Дурловски

Република - 02.06.2020

Денес во 12ч, советникот на Заев, Ф. А. (вработен во владата како советник за младите во Скопје), вербално му се заканувал на кандидатот за пратеник Игор Дурловски, со навреди и пцовки на политичка основа, викајќи му дека ќе лежи 100 години затвор, ...

Кандидатот за пратеник Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ тврди дека добивал закани од советник на Зоран Заев

ТВ21 - 02.06.2020

Поранешниот директор на МОБ и актуелен кандидат за пратеник Игор Дурловски на својот Фејсбук профил пишува дека после бројните напади кон него во изминатиот период, одлучил денешниот настан јавно да го објави затоа што бил сериозна и директна закана ...

Советник на Заев со закани за Игор Дурловски

Expres - 02.06.2020

Лидерот на движењето “За заедничка Македонија” Игор Дурловски откри дека советник на Зоран Заев му упатил закани. “После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот кој беше сериозна и директна ...

Кој е советникот на Заев што го нападнал Игор Дурловски

Expres - 02.06.2020

Денес во 12 часот напладне советникот на Заев, Филип Андов Сокол кој е вработен во владата на Македонија како советник за младите во Скопје, вербално му се заканувал на кандидатот за пратеник Игор Дурловски а му ја загрозил и личната безбедност.

ДУРЛОВСКИ ДО ЗАЕВ ПО ЗАКАНИТЕ ШТО ГИ ДОБИЛ: Дали ти е навика да праќаш советници да заплашуваат опозициони кандидати?

Денешен - 02.06.2020

Игор ДУРЛОВСКИ После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот кој беше сериозна и директна закана за мојата безбедност и личен интегритет.

Нападнат Дурловски: Ова е обид за заплашување кон мене и атак против слободата на мојот избор да го бранам ...

Курир - 02.06.2020

Игор Дурловски преку статус на Фејсбук денеска објави дека бил нападнат и тоа од советникот на Зоран Заев. -После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот кој беше сериозна и директна закана ...

МВР ја потврди пријавата за нападот врз Дурловски

Expres - 02.06.2020

МВР попладнево потврди дека денеска во 12.50 час во Полициска станица , лицето Игор Дурловски пријавил инцидент. “На 02.06.2020година околу 11.14.часот на ул.11-ти Октомври на семафорите правец према Центар додека бил престроен на средна лева лента ...

Советник на Заев го пцуел Дурловски на семафори

+инфо - 02.06.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) го потврдило случајот за порталот „Република“. Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, објави на Фејсбук дека денеска околу 12 часот бил вербално нападнат од советник на експремиерот Зоран Заев.

Дурловски тврди дека бил вербално нападнат од советник на Заев

Локално - 02.06.2020

„После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот кој беше сериозна и директна закана за мојата безбедност и личен интегритет. Инцидентот е пријавен во полициска станица по што очекувам да биде ...

Игор Дурловски тврди дека добивал закани од советник на Зоран Заев

МКД - 02.06.2020

Поранешниот директор на МОБ и актуелен кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, тврди дека добивал закани од советник на Зоран Заев. „После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот ...

Кандидатот за пратеник Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ тврди дека добивал закани од советник на Зоран Заев

4NEWS - 02.06.2020

Поранешниот директор на МОБ и актуелен кандидат за пратеник Игор Дурловски на својот Фејсбук профил пишува дека после бројните напади кон него во изминатиот период, одлучил денешниот настан јавно да го објави затоа што бил сериозна и директна закана ...

Тежок инцидент предизвика советникот на Заев – го нападнал Игор Дурловски (ФОТО)

Нетпрес - 02.06.2020

Денес во 12 часот советникот на Заев, Филип Андов Сокол (вработен во Владата како советник за младите во Скопје, измислено работно место), вербално му се заканувал на кандидатот за пратеник Игор Дурловски, со навреди и пцовки на политичка основа, ...

Мицкоски објави дека советник на Заев го нападнал Дурловски

Фокус - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на фејсбук објави дека советник на лидерот на СДСМ Зоран Заев го нападнал носителот на пратеничката листа на ДПМНЕ во петтата изборна единица Игор Дурловски.

Дурловски: После бројни напади, решив да го објавам денешниот кој ќе го пријавам и во полиција

Скопје1 - 02.06.2020

Кандидатот за пратеник од изборната единица 5 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, на социјалните мрежи објави дека бил цел на напади во изминатиот период, кои решил да ги пријави и во МВР. Тој го прашува и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дали неговите ...

Мицкоски по нападот на Дурловски од советникот на Заев: Наместо да спасуваат животи, тие се занимаваат со силеџиство

Нетпрес - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се советници на премиер, туку и на една брутална реалност во која се притиска и ...

Дурловски: Ми се закануваше владин советник

24Инфо - 02.06.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, Игор Дурловски денеска бил цел на закани од страна на владин советник. Лицето Ф.А. вработен како советник во Владата во неколку наврати вербално го нападнал во сообраќај.

Mицкоски: Дурловски е величина и за Заев и за советникот на Заев

24Инфо - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил реагираше на информацијата на Игор Дурловски, носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, денеска бил цел на закани од страна на владин советник.

Филип Андов вели немало инцидент со Дурловски: Уште не сум бил во полиција може и лаже дека пријавил, а и не знам по ...

Република - 02.06.2020

Членот на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода, Филип Андов- Сокол демантира дека имало инцидент со Игор Дурловски. Не сум повеќе советник на влада откога Зоран Заев си поднесе оставка си поднесовме оставка сите негови советници, сега сум само ...

Андов: Дурловски извика ,,ќе изгубите”, јас вратив „сто години треба да лежите, времето на ДПМНЕ и квазипатриоти ...

Frontline - 02.06.2020

Андов не е повеќе советник во Владата и рече дека не коментира „шарлатански игри“. Членот на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода, Филип Андов- Сокол за 24 Инфо демантира дека имало инцидент со носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Дурловски обвини за вербален напад, закани и загрозување на безбедноста од советник во Владата

360 степени - 02.06.2020

Kандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Игор Дурловски на својот Фејсбук профил објави дека денеска напладне вербално бил нападнат од Филип Андонов, вработен како советник за млади во Владата, при што објави и фотографија на која како што вели е ...

Филип Андов демантира дека имало инцидент со Дурловски, само си дофрлувале од автомобили

Денешен - 03.06.2020

Членот на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода, Филип Андов-Сокол демантира дека имало инцидент со Игор Дурловски. -Не сум повеќе советник на влада откога Зоран Заев си поднесе оставка си поднесовме оставка сите негови советници, сега сум само ...

Андов-Сокол за обвинувањата од Дурловски: Ми довика ,,ќе изгубите” при што му кажав „сто години треба да лежите, ...

Скопје1 - 03.06.2020

Членот на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода, Филип Андов- Сокол за 24 Инфо демантира дека имало инцидент со носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, Игор Дурловски. Дурловски изјави дека лицето Ф.А.

МИЦКОСКИ: Нападот врз Дурловски е последица на нервоза на власта

Денешен - 03.06.2020

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се советници на премиер, туку и на една брутална реалност во која се притиска и прети на ...

Дурловски: Добив вербални закани од Советникот на Зоран Заев - Филип Андов

MakPress - 03.06.2020

Носителот на пратеничката листа во Изборната единица 5, Игор Дурловски преку својата фејсбук страна ја информираше јавноста дека добил вербални закани од советникот на премиерот Зоран Заев - Филип Андов - Сокол и дека истите ги пријавил во полиција.

Mицкоски: Инцидентот со Дурловски е одраз на искривениот систем на вредности, тој за Заев и неговиот советник е ...

MakPress - 03.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил реагираше на нападот на Дурловски. - Советникот на Заев во манири на градски силеџија го нападнал Дурловски. И таквиот чин не е ништо друго туку последица на нервоза кај власта и ...

МВР го потврди инцидентот: „Ќе лежиш 100 години затвор“ му довикнал Сокол на Дурловски

MakPress - 03.06.2020

Информацијата која ја сподели Игор Дурловски, носителот на пратеничката листа 5, дека вербално бил нападнат од страна на советникот на премиерот Зоран Заев, Филип Андов-Сокол ја потврдија и од МВР.

Нападнат Дурловски

Скопје инфо - 03.06.2020

Вчера во 12: 50 час во ПС, лицето Игор Дурловски пријави дека на 02.06.2020година околу 11.14.часот на ул.11-ти Октомври на семафорите правец према Центар додека бил престроен на средна лева лента со неговото возило марка Фиат 500 со рег бр.СК-7…АТ ...

Јакимовски: Истиот „сокол“ што го нападна Дурловски ме нападна и мене кога СДСМ дојде на власт

Мак. Весник - 03.06.2020

Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски на Фејсбук излезе со коментар за нападот над Игор Дурловски од човекот по прекар „Сокол“ вработен во Владата. Јакимовски тврди дека тој „Сокол“ го нападнал и него.

Советник на Заев го пцуел Дурловски на семафори

Мак. Весник - 03.06.2020

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, објави на Фејсбук дека денеска околу 12 часот бил вербално нападнат од советник на експремиерот Зоран Заев. Тој вели дека инцидентот веднаш го пријавил во полициска станица и дека очекува да биде ...

Јакимовски: Истиот „сокол“ што го нападна Дурловски ме нападна и мене кога СДСМ дојде на власт

Република - 03.06.2020

Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски на Фејсбук излезе со коментар за нападот над Игор Дурловски од човекот по прекар „Сокол“ вработен во Владата. Јакимовски тврди дека тој „Сокол“ го нападнал и него.

Андов: Игор Дурловски прв ми рече „Ќе изгубите“

Фактор - 03.06.2020

Филип Андов, поранешниот советник на Зоран Заев како претседател на Владата, изјави дека Игор Дурловски, кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, прв го испровоцирал по вчерашниот инцидент.

Сокол за „инцидентот“ со Дурловски: Се пресретнавме на семафори и цинично ми довика ,,ќе изгубите”

Локално - 03.06.2020

Филип Андов- Сокол кој е член на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода демантира дека имало инцидент со носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, Игор Дурловски, пренесува 24 Инфо . Дурловски изјави дека лицето Ф.А.

Филип Андов: Игор Дурловски прв ми рече „Ќе изгубите“

Мак. Весник - 03.06.2020

Филип Андов, поранешниот советник на Зоран Заев како претседател на Владата, изјави дека Игор Дурловски, кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, прв го испровоцирал по вчерашниот инцидент.