TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лидерите на ЕУ решиле да се воведат ковид-пасоши, не се знае дали ќе бидат готови до летово

Канал5 - 26.02.2021

Треба да се засили кампањата за вакцинација против коронавирус во Европската унија. Производните капацитети треба да се прошират во соработка со главните производители на вакцини. ЕУ исто така сака финансиски да го поддржи развојот на вакцини кои би ...

Песков: Русија засега не размислува за воведување на пасоши за вакцинација

Слободен Печат

ЕУ- самит: Вакцинирањето е најголем приоритет

Deutsche Welle

Лидерите на ЕУ се согласија да продолжат да работат на ковид-пасошите со цел да се овозможи туризомт за ова лето

Курир

Лидерите на ЕУ се согласија да продолжат да работат на ковид-пасошите

Независен

Лидерите на ЕУ продолжуваат да работат на ковид-пасоши со кои би се овозможил туризмот ова лето

Слободен Печат

Лидерите на ЕУ се согласија да продолжат да работат на ковид-пасошите

24Инфо

Фокус +инфо Опсервер Телма 24 Вести Либертас MakPress Вечер Прес

ЕУ ќе воведува Ковид пасоши

24 Вести - 26.02.2021

Лидерите на Европска Унија се согласија да продолжат да работат на сертификати за вакцините, со кои би се овозможил туризмот оваа лето. Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека дигиталниот сертификат за вакцинација, кој ќе им овозможува на ...

ЕУ вети забрзување на вакцинацијата и предупреди на ширењето на новите варијанти на Ковид 19

Телма

Лидерите на ЕУ ветија дека ќе го забрзаат распоредувањето вакцини

Р.С.Европа

ЌЕ ПАТУВАМЕ ЛИ ЛЕТОВО НИЗ ЕВРОПА: Лидерите на ЕУ се согласија за вакцинални сертификати

Фактор

Сертификатите за вакцинација не треба да бидат услов за пристап до одредени места, предупреди Макрон

Република

Меркел: Ќе се воведат потврди за вакцинација

МКД

ВИДЕО I ЕУ одлучи: Ковид пасош ќе биде потребен за идните патувања во Европа

Слободен Печат

24Инфо Centar Точка Скопско Ехо Независен Денешен 24Инфо

ЕУ воведува корона пасоши - Меркел потврди дека сигурно ќе бидат достапни до лето

Press24 - 26.02.2021

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави вчера дека дигиталниот сертификат за вакцинација, кој ќе им овозможува на луѓето да патуваат низ Европа и покрај пандемијата коронавирус, веројатно ќе бидат достапни пред летото.

Меркел: Ќе мора да се подготвиме, вакцинацијата против корона ќе трае со години

Канал5

Меркел: Дигитален сертификат за вакцинација веројатно пред лето

Курир

Меркел: Дигитален сертификат за вакцинација веројатно пред лето

24Инфо

Меркел: Дигитален сертификат за вакцинација веројатно пред лето

Press24

Меркел со најава по Самитот на ЕУ: Дигитален сертификат за вакцинација веројатно до летниот период

Слободен Печат

Меркел најави дигитални сертификати за вакцинација во ЕУ

Точка

Сител Кајгана Вечер Прес Н.Македонија Опсервер Република Либертас MakPress