TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tesla: Се чека една година за автомобил и три месеци за браник

24auto - 18.02.2019

Што има заедничко за сите сопственици на Tesla? Најверојатно чекањето. Откако најголем дел од сегашните сопственици на Tesla чекаа по една година за да го добијат својот автомобил сега се соочуваат со дополнителни чекања.

Елон Маск: 7 правила за поголема продуктивност

Friday.mk - 18.02.2019

46-годишниот претприемач и извршен директор ја револуционизира индустријата за вселенски летови со SpaceX, трансформирајќи го светот на електричниот автомобили во Тесла, и туркајќи ја неврологијата и транспортот напред во Neuralink и Boring Company.

На лето премиерно моделот Y на Tesla

24auto - 17.02.2019

Долго најавуваниот модел Y на Tesla со кој американскиот производител ќе влезе во сегментот на пик ап возилата, премиерно ќе биде претставен ова лето. Иако Илон Маск, првиот човек на Tesla, во мај минатата година објави дека новиот модел Y премиерно ...

Поради еден детал, сопствениците на кучиња ќе ги засакаат автомобилите на Tesla (ВИДЕО)

USB - 17.02.2019

Tesla има нова услуга која овозможува поудобно и побезбедно време за домашните миленици во нивните автомобили На официјалниот профил на Tesla Motors, објавено е промотивното видео за таканаречениот Dog Mode начин на работа на автомобилот додека ...