TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заплашување и притисок или обична кражба: Обиен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода – никој нема да ме ...

Курир - 25.11.2022

Вечерва “непознати сторители” го обија мојот автомобил нанесувајќи материјалнa штета, објави на социјалната мрежа на Фејсбук градоначалникот на општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски. -Случајот е пријавен во полиција (искрено не очекувам да бидат ...

Ѓорѓиевски: Вечерва “непознати сторители” го обија мојот автомобил нанесувајќи материјалнa штета

Lider - 25.11.2022

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски на социјалните мрежи информираше за немилиот настан кој што му се случил вечерва, кога непознати сторители му го обиле неговиот автомобил.

Обиен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода – Орце Георгиевски

Нетпрес - 25.11.2022

„Вечерва „непознати сторители” го обија мојот автомобил нанесувајќи материјална штета“, информираше на Фејсбук градоначалникот на Кисела Вода Орце Георгиевски и додаде: „Случајот е пријавен во полиција (искрено не очекувам да бидат најдени).

ФОТО: Обиен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода - никој нема да ме „заплаши“, вели Ѓорѓиевски

Press24 - 25.11.2022

„Вечерва непознати сторители го обија мојот автомобил нанесувајќи материјалнa штета“, објави на социјалната мрежа на Фејсбук градоначалникот на општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски. „Случајот е пријавен во полиција (искрено не очекувам да бидат ...

Му ја обиле колата на градоначалникот на Кисела Вода, вели дека причината е тоа што се справувал со урбаната мафија

Слободен Печат - 25.11.2022

„Вечерва „непознати сторители” го обија мојот автомобил нанесувајќи материјална штета“, напиша вечерва на Фејсбук градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓорѓиовски . „Стаклата и возилото може да ги кршат колку сакаат, ама не можат да ја скршат никогаш ...

(ФОТО) Искршен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода: Мафијата сака да ме поздрави

Скопје1 - 25.11.2022

Вечерва “непознати сторители” го обија мојот автомобил нанесувајќи материјалнa штета, вели градоначаликот на Кисела Вода Орце Георгиевски. „Случајот е пријавен во полиција (искрено не очекувам да бидат најдени).

Демолиран автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода: Урбаната мафија сака да ме поздрави

24Инфо - 25.11.2022

Вечерва „непознати сторители” го обија мојот автомобил нанесувајќи материјална штета, информираше на Фејсбук градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓеорѓиевски. „Случајот е пријавен во полиција (искрено не очекувам да бидат најдени).

УРБАНАТА МАФИЈА УДРИ ПО ОРЦЕ ЃОРЃИЕВСКИ? Непознати сторители го обиле неговиот автомобил

Фактор - 26.11.2022

Вчеравечер, Градоначалникот на Општина Кисела Вода, на својот Фејсбук профил, објави фотографија на која се гледа искршен прозорец од неговиот автомобил и нагласи дека зад нападот стои урбаната мафија со која тој се справува.

„Никој нема да ме заплаши“ - обиен автомобилот на градоначалникот на Општина Кисела Вода

Скопје инфо - 26.11.2022

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, синоќа на Фејсбук објави фотографија и информираше дека бил обиен неговиот автомобил, на кој е нанесена видлива материјална штета. Тој случајот го пријавил во полиција.

Обиен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода

Кајгана - 26.11.2022

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, соопшти на Facebook дека е обиен неговиот автомобил, на кој е нанесена видлива материјална штета. Случајот го пријавил во полиција, а во јавноста порача никој нема да го заплаши.