TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Во Квинс маж уби четворица членови на семејството и избоде двајца полицајци пред да биде застрелан

Телма - 03.12.2023

Маж уби четворица членови на семејството, вклучително и две деца, во нивниот дом во Квинс во Њујорк и избоде двајца полицајци кои потоа го застрелале. Осомничениот е идентификуван како Кортни Гордон, 38-годишен жител на Бронкс, кој бил во посета на ...

Детали за масакрот во Њујорк: Девојчето (11) го избодел со нож пред куќата, а потоа продолжил

Канал5 - 03.12.2023

Рано утринава во куќа во Квинс се убиени две деца и двајца возрасни, а за убиството е осомничен член на семејството кого полицијата го неутрализирала. Грозоморното злосторство се случило околу 5 часот наутро, а полицајците ги повикала млада жена ...

Стравично убиство во Њујорк:Четири лица, меѓу кои и две деца, се убиени во напад со нож во Квинс, повредени и полицајци

Вечер Прес - 03.12.2023

Четири лица загинаа, вклучувајќи две деца, во напад со нож во Квинс во неделата наутро. Убиени се 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена и маж на возраст од 30 години, а се верува дека сите се членови на исто семејство, соопшти ...

Њујорк: Со нож убил четири лица, меѓу нив две деца

МКД - 03.12.2023

Четири лица загинаа, меѓу нив две деца, во прободување со нож во Квинс во неделата наутро. Загинаа 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена и 30-годишен маж, и се претпоставува дека сите се членови на семејството, соопшти полицијата, ...

Масакр во Њујорк: Убил со нож четири луѓе, меѓу нив две деца

Канал5 - 03.12.2023

Четири лица, меѓу кои две деца, загинаа, а тројца се ранети во напад со нож во Квинс, Њујорк, јавуваат медиумите. Полицијата утринава по локално време добила повик, а кога пристигнала во домот на една од жртвите бил во пламен.

Четири лица избодени до смрт во Њујорк, повредени се двајца полицајци

Фокус - 03.12.2023

Четири лица се избодени до смрт во Квинс, Њујорк, а уште тројца се тешко повредени. Меѓу повредените има двајца полицајци и една девојка, пренесува Дејли Мејл. Неименуваниот осомничен маж бил ранет во долните екстремитети за време на полициската ...

Напаѓач во Њујорк со нож уби четири лица, полицијата објави слика од оружјето од местото на несреќата

4NEWS - 03.12.2023

Четири лица загинаа, меѓу кои две деца, а едно е тешко повредено во напад во Фар Рокавеј, квартот Квинс во Њујорк, во неделата наутро, соопшти полицијата. Убиени се 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена и маж на 30-годишна возраст, а ...

Две деца убиени во масакр во Квинс, полицијата примила страшен повик: Мојот роднина убива членови на моето семејство!

4NEWS - 03.12.2023

Две деца беа убиени во Квинс. Четири лица, меѓу кои две деца, се убиени, а тројца се повредени во напад со нож во Квинс, Њујорк. Полицијата била повикана во населбата Фар Рокавеј во раните утрински часови во неделата и ги пронашла жртвите во домот ...

Насилство во Њујорк: четири лица избодени до смрт, тројца се во критична состојба

Макфакс - 03.12.2023

Четири лица беа избодени до смрт во Квинс, Њујорк, а уште тројца беа тешко повредени. Меѓу повредените има двајца полицајци и една девојка, пренесува Дејли Мејл. Неименуваниот маж, осомничениот бил ранет во долните екстремитети за време на ...

Насилство во Њујорк: четири лица избодени до смрт, тројца се во критична состојба

Опсервер - 03.12.2023

Четири лица беа избодени до смрт во Квинс, Њујорк, а уште тројца беа тешко повредени. Меѓу повредените има двајца полицајци и една девојка, пренесува Дејли Мејл. Неименуваниот маж, осомничениот бил ранет во долните екстремитети за време на ...

Насилство во Њујорк: четири лица избодени до смрт, тројца се во критична состојба

Скопје1 - 03.12.2023

Четири лица беа избодени до смрт во Квинс, Њујорк, а уште тројца беа тешко повредени. Меѓу повредените има двајца полицајци и една девојка, пренесува Дејли Мејл. Неименуваниот маж, осомничениот бил ранет во долните екстремитети за време на ...

ХОРОР ВО ЊУЈОРК – Човек-монструм убил четворица меѓу кои две деца, а потоа ја нападнал и полицијата

Во Центар - 03.12.2023

Четири лица, меѓу кои две деца, загинаа, а тројца се ранети во напад со нож во Квинс, Њујорк, јавуваат светските медиуми. Полицијата утринава добила повик, а кога пристигнала во домот на една од жртвите бил во пламен.

Убиени четири лица, меѓу кои две деца во напад со нож во Њујорк

24Инфо - 03.12.2023

Четири лица денес беа убиени, меѓу кои две деца, во напад со нож во Квинс во Њујорк. Убиени се 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена и 30-годишен маж, а се претпоставува дека сите се членови на семејство, соопшти полицијата, пренесоа ...

Убиени четири лица, меѓу кои две деца, во напад со нож во Њујорк

Локално - 03.12.2023

Четири лица денеска биле убиени, меѓу кои две деца, во напад со нож во Квинс во Њујорк. Убиени се 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена и 30-годишен маж, а се претпоставува дека сите се членови на исто семејство, соопшти полицијата, ...

Со нож убил четиричлено семејство во Њујорк, меѓу загинатите се и две деца

Република - 03.12.2023

Четири лица денес беа убиени, меѓу кои две деца, во напад со нож во Квинс во Њујорк. Убиени се 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена и 30-годишен маж, а се претпоставува дека сите се членови на семејство, соопшти полицијата, пренесоа ...

МАСАКАР ВО ЊУЈОРК: Убил со нож четири луѓе, меѓу нив две деца

Денешен - 03.12.2023

Четири лица, меѓу кои две деца, загинаа, а тројца се ранети во напад со нож во Квинс, Њујорк, јавуваат медиумите. Полицијата утринава по локално време добила повик, а кога пристигнала во домот на една од жртвите бил во пламен.

Убил четворица со нож, меѓу кои две деца! Хорор во Њујорк

Пулс24 - 03.12.2023

Четири лица, меѓу кои две деца, се убиени, а три други се ранети во напад со нож во Квинс, Њујорк, јавуваат светските медиуми. Полицијата утринава добила повик, а кога пристигнала во домот на една од жртвите бил во пламен.

Во Њујорк: Убиени се четворица членови на семејство, меѓу кои и две деца

А1 On - 03.12.2023

Четири лица се убиени, меѓу кои две деца, во прободување со нож во Квинс во неделата наутро. Убиени се 11-годишно девојче, 12-годишно момче, 44-годишна жена и 30-годишен маж, а се претпоставува дека сите се членови на семејството, соопшти полицијата.

Во Квинс маж уби четворица членови на семејството и избоде двајца полицајци пред да го застрелаат

Нетпрес - 03.12.2023

Маж уби четворица членови на семејството, вклучително и две деца, во нивниот дом во Квинс во Њујорк и избоде двајца полицајци кои потоа го застрелале. Осомничениот е идентификуван како Кортни Гордон, 38-годишен жител на Бронкс, кој бил во посета на ...