TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е „новата“ Mazda2 – ви изгледа познато?! (фото-галерија)

Turbo1 - 06.12.2021

» Значи, Mazda се реши да ја претстави новата генерација на својот мал хечбек од Б-сегментот, за кој воопшто не ни криеше дека не е нејзин – тоа во целост е Toyota Yaris , малку препакуван да личи на Mazda.

Toyota в година пушта хибриден GR Yaris во рели

Automedia - 06.12.2021

Toyota Gazoo Racing ги објави тимовите што во следната сезона ќе возат за јапонската марка на трките ширум светот. На голем настан што се пренесуваше во живо, шефот Акио Тојода, заедно со директорите на тимовите за рели и за трки во издржливост, ...

Mazda 2 Hybrid е ребрендиран Yaris за Европа

Авто Плус - 06.12.2021

Јапонскиот производител официјално го претстави Mazda 2 Hybrid моделот за европскиот пазар како ребрендиран Toyota Yaris Новиот самополнечки хибриден субкомпактен модел Mazda 2 Hybrid ја доживеа својата премиера за европскиот пазар, а станува збор ...

ПРЕМИЕРА: Новата европска Mazda 2 е ребрендиран Toyota Yaris

CARClub - 06.12.2021

Јапонскиот производител го претстави својот нов најмал модел – новата Mazda 2 е всушност ребрендиран хибриден Toyota Yaris. Новата Mazda 2 е всушност дел од соработката меѓу Toyota и Mazda.

Lexus каков никој не видел (видео)

Turbo1 - 04.12.2021

» Ако сте мислеле дека иднината е во електричните автомобили, се лажете – тоа е пораката што Toyota ни ја испрати преку нејзината луксузна филијала Lexus чиј најнов концепт нé собори од нозе.

„Lexus“ најави нов електричен модел

Точка - 04.12.2021

По моделот „UX 300e“, „Lexus“ подготвува уште еден електричен кросовер наречен „RZ“. Сегашните најави велат дека во текот на следната година можеме да очекуваме нов електричен „Lexus“, како и дека ќе биде глобален модел, пишува „Autoblog“.