TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сточарите од велешко се заканија дека ќе ги изнесат овците на улица во знак на протест

24 Вести - 20.03.2019

Ќе ги изнесеме овците на улица, ако за два дена Министерството за земјоделие не ни помогне околу откупот и цената на јагнето. Вака се заканија денеска сточарите од велешко . Тие се жалат дека откупувачите ги уценуваат и не им го откупуваат јагнето ...

Килограм јагне стана колку килограм домати – велешките сточари најавуваат протести

Сакам да кажам - 20.03.2019

Сточарите од велешко се револтирани од годинашниот откуп на јагниња. Тие денеска се собраа за да реагираат на откупната цена, но и, како што велат, негрижата која ја покажува државата. Дадоа рок до петок, ако не добијат одговор какви мерки државата ...