TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од почетокот на конфликтот со Хамас во Газа загинаа вкупно 315 израелски војници

Либертас - 23.06.2024

Бројот на загинати израелски војници од почетокот на конфликтот со Хамас во Појасот Газа се зголеми на 315, објавија денеска израелските медиуми. Меѓу загинатите е и полицаец кој загинал во спасувачката мисија, пишува „Тајмс оф Израел“.

Десетици илјади Израелци протестираа барајќи избори и враќање на заложниците

Либертас

ВИДЕО: Уапсиле Палестинец и го возеле врзан на хауба, израелската војска призна прекршување на воениот протокол

Слободен Печат

ВИДЕО: Прикажана снимка од тортура: Израелски војници врзаа ранет Палестинец за џип

А1 On

Израелската војска врзала повреден Палестинец за џип

Скопје1

🎥 „Жив штит“: Израелската армија врза ранет Палестинец за хауба на џип

Локално

Најмалку 39 лица биле убиени при израелските напади во северниот дел на Газа

Мета

Р.С.Европа Во Центар Во Центар Нетпрес Локално МКД Р.С.Европа Нетпрес

Подготвени сме на било каква акција во Либан, рече израелскиот министер по заканите на Хезболах

Макфакс - 23.06.2024

Израел е подготвен за секаква акција што може да биде потребна во Газа, Либан и дополнителни области, изјави израелскиот министер за одбрана Јоав Галант пред посетата на САД. „САД се нашиот најважен и централен сојузник.

МНР: Македонските државјани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

365

Заканите на Хезболах кон членка на ЕУ го вклучува алармот во Брисел

Слободен Печат

ВИДЕО: „Светот не смее да дозволи Либан да стане нова Газа“

А1 On

Хамас: Најмалку 42 лица загинаа во израелски напади на северот на Појасот Газа

Бизнис Вести

НАТО нема да го брани Кипар во случај на напад на Хезболах

Кумановски м.

Либан не смее да стане уште една Газа, порача генералниот секретар на ОН

Кумановски м.

Телма Вечер Прес Слободен Печат Слободен Печат Точка MakPress Во Центар 4NEWS

„ЖЕЛЕЗНАТА КУПОЛА“ НЕМА ДА ИЗДРЖИ: САД го предупредија Израел дека Хезболах има огромен арсенал на ракети доколку ...

Локално - 23.06.2024

Американските власти се сериозно загрижени дека во случај на сеопфатна војна меѓу Израел и Хезболах, оваа либанска екстремистичка организација, која има поддршка од Иран, би можела да ја совлада израелската противвоздушна одбрана (ПВО) на северот на ...

CNN: САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Кумановски м.

Блинкен го предупреди Израел да избегнува понатамошна ескалација со Либан

MakPress

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Либертас

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Канал5

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Слободен Печат

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

MakPress

Курир Телма Во Центар Нетпрес Пулс24 Н.Македонија

Пронајдено тело на израелски државјанин на Западниот Брег

Телма - 22.06.2024

Израелската армија објави дека пронашла тело на израелски државјанин за кој се вели дека е убиен во престрелка во градот Калкилија на Западниот Брег. Портпаролот на израелската армија Авичај Адраи рече дека силите спроведуваат операција во областа, ...

По уште еден израелски напад на Рафа стотици Палестинци повторно бегаат, обидувајќи се да најдат спас на други места

Во Центар

Најмалку 25 лица загинаа, а 50 се ранети во израелски напади врз палестински шатори

Либертас

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафах

Слободен Печат

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Телма

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Либертас

ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА ГИ ЗГОЛЕМИ НАПАДИТЕ Најмалку 32 Палестинци денеска ги загубија животите во Рафа

+инфо

24Инфо CivilMedia Zoom Канал5 MakPress Слободен Печат Н.Македонија 24Инфо