TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковид-19: Нови 679 случаи, нема починати лица

360 степени - 09.08.2022

Министерството за здравство соопшти дека во изминатите 24 часа регистрирани се 679 нови случаи на ковид-19. Потврдените случаи се од направени 1573 тестирања. Најголем број позитивни случаи има во Скопје-273, Битола-59, а во Пробиштип, Богданци, ...

Нови 679 случаи на ковид, нема починати лица

Р.С.Европа

Двајца починати и 693 новозаразени од ковид-19

А1 On

Нови 693 случаи на корона вирус

Фокус

693 новозаразени, короната однесе уште два животи

Локално

Денеска евидентирани нови 693 ковид случаи

Мета