TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Голф“ удри во мопед во Куманово – тешко повредено едно лице

ТВ21 - 19.03.2019

На 18.03.2019 година во 11.10 часот на крстосница од улиците „11-ти Ноември“ и „Васил Главинов“ во Куманово, патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(65) од село Липково, удрилo во мопед „Кавасаки“ со белгиски ...

Момче тешко повредено, во неговиот мотор удри автомобил

Курир - 19.03.2019

На 18.03.2019 година во 11:10 часот на крстосница од улиците „11-ти Ноември“ и „Васил Главинов“ во Куманово, патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(65) од село Липково, удрилo во мопед „Кавасаки“ со белгиски ...

Кумановец удрил во мопед и паркирано возило, тешко повреден мотоциклистот

Сител - 19.03.2019

Вчера во 11.10 часот на крстосница од улиците „11-ти Ноември“ и „Васил Главинов“ во Куманово, патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(65) од село Липково, удрилo во мопед „Кавасаки“ со белгиски национални ознаки, ...

Судар меѓу мотор и автомобил, едно лице со тешки телесни повреди

Скопје1 - 19.03.2019

На 18.03.2019 година во 11.10 часот на крстосница од улиците „11-ти Ноември“ и „Васил Главинов“ во Куманово, патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(65) од село Липково, удрилo во мопед „Кавасаки“ со белгиски ...

Кумановец тешко повреден при судир на два автомобили и мопед

Кумановски м. - 19.03.2019

На крстосница од улиците „11-ти Ноември“ и „Васил Главинов“ во Куманово вчера околу 11:10 часот, патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(65) од село Липково, удрилo во мопед „Кавасаки“ со белгиски национални ...

Момче тешко повредено, во неговиот мотор удри автомобил

Press24 - 19.03.2019

Вчера во 11 часот и 10 минути на крстосница од улиците „11-ти Ноември“ и „Васил Главинов“ во Куманово, се случила сообраќајна несреќа. Имено патничко возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Р.