TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ѓоковиќ имаше психички проблеми, не знаеше каде се наоѓа, а потоа...“

Sport 1 - 06.12.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ сезонава успеа да направи вистинска сензација и да се врати на врвот на АТП-листата. Кондициониот тренер, Фил Грич кој најголемите успеси ги постигна заедно со Ѓоковиќ, без „влакна на јазикот“ зборуваше за ...

„Ѓоковиќ беше во катастрофална состојба“

SportMedia - 06.12.2018

Новак Ѓоковиќ и покрај лошиот период успеа да се врати на првото место на АТП листата. Фил Грич, кондицискиот тренер на Новак Ѓоковиќ откри во колку лоша состојба бил Новак Ѓоковиќ на почетокот на сезоната. „Никој од нас не мислеше дека ова е можно.

Повредата ќе биде санирана, Надал ќе игра на Австралија Опен

Gol.mk - 06.12.2018

Рафаел Надал полека заздравува од незгодната повреда на коленото и ќе биде подготвен за првиот Грен слем турнир во идната сезона, Австралија Опен, денес потврди директорот на овој турнир Крег Тили.

Надал откри кога се враќа на тениските терени

Sport 1 - 06.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се рехабилитира од повреда и ќе биде подготвен за настап на Австралијан Опен, кој се игра од 14 до 27 јануари 2019 година. Вториот тенисер во светот го пропушти финишот на сезоната поради повреда на коленото, кога се ...

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

А1 On - 06.12.2018

Поранешниот тениски ас Џон Мекинро смета дека Енди Мареј може да го повтори успехот на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ и повторно да се најде на врвот на светскиот тенис. По речиси една година надвор од терените поради повреда на бутот и ...

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Слободен Печат - 06.12.2018

Во отсуство на Мареј, прв рекет на Велика Британија стана 23-годишниот Kајл Едмунд. Тој дојде до полуфиналето на Австралија Опен и го освои својот прв АТП трофеј, завршувајќи на 14-тото место на ...

Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов (видео)

TopSport - 06.12.2018

Светската тениска федерација (АТП) изработи моќно видео во чест на моментно најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ годинава направи несекојдневен подвиг, стигнувајќи до челната позиција на АТП литата, откако годината ја започна ...

„Сѐ уште сум фасциниран од Федерер, играта на Надал и Ѓоковиќ ми е досадна“

Gol.mk - 06.12.2018

Ретко се случува некој да испрати критика на сметка на играта на Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ . Се чини дека меѓу тениските фанови и да нема некој кој што не ужива во нивната перфекција. Но, Италијанецот Адриан Паната не мисли така и смета дека ...

„Кога можеа Ноле, Рафа и Надал да се вратат, може и Енди“

СуперСпорт - 06.12.2018

Легендарниот американски тенисер Џон МекЕнро смета дека Енди Мареј повторно ќе се врати на самиот врв на светскиот тенис но под услов да биде физички потполно спремен во наредниот период. Потсетуваме, Мареј имаше проблеми со повреда на колкот поради ...

Цонга и Бурел добиваат вајлд карта за Австралија Опен

А1 On - 06.12.2018

Францускиот тенисер Џо-Вилфрид Цонга специјална покана од организаторот за да учествува на Австралискиот Опен 2019 година. Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата. И неговата сонародничка Клара Бурел која е 619.

ATП со моќно видео за Ѓоковиќ: Приказната за 2018 година (ВИДЕО)

Спортски - 06.12.2018

АТП направи моќно видео во чест на првиот тенисер во светот во 2018 година. Новак Ѓоковиќ зад себе има една неверојатна година во која од 22 место се врати до самиот врв со освојувањето на титулите на Вимблдон, Синсинати, УС Опен и во Шангај, додека ...

Цонга доби „вајлд карта“ за настап на Австралија опен

Gol.mk - 06.12.2018

Французинот Жо-Вилфред Цонга ќе настапи на првиот Грен слем турнир во 2019 година - Австралија Опен. Цонга доби „вајлд карта“ од организаторите, бидејќи по пласманот на АТП листата и костурот, требаше да игра квалификации.

Гранслемите се разминаа во решавачкиот сет

Н.Македонија - 06.12.2018

Организаторите на тенискиот гранслем-турнир Австралија опен во Мелбурн планираат, слично како и на Вимблдон, во решавачкиот петти сет да воведат тајбрејк. Но, разликата е тоа да биде по 6-6 во тој петти сет, наместо по 12-12 како што е на Вимблдон.

Надал,мареј и Серена Вилијамс ќе играат на Австралија Опен

Телма - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди учеството на Австралија Опен.Победникот на Грен слемот во Мелбург од 2009 година, поради повреда отсуствуваше неколку месеци и го загуби првото место на АТП листата од Новак Ѓоковиќ.Покрај Надал,за Мелбурн е ...

Мареј преку заштитениот ранкинг до Австралија опен

Екипа - 05.12.2018

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе го искористи заштитеното второ место на АТП ранкингот за да учествува на грен-слемот Австралија Опен. По операцијата на колкот, Мареј одигра само седум меча и 2018 ја заврши на 259 место на листата.

Надал ќе настапи на Австралија Опен, сака да ја врати најдобрата форма

МКД - 05.12.2018

Рафаел Надал го потврди учеството на првиот грен слем турнир следната година, шпанскиот тенисер кој во последните месеци беше надвор од терените поради повреда, им се враќа на натпреварите.

Организаторите на Австралијан Опен соопштија одлични вести!

СуперСпорт - 05.12.2018

Австралијан Опен по традиција е првиот грен-слем турнир во сезоната, па така ќе биде и во 2019 година, кога се игра во Мелбурн од 14 до 27 јануари. Љубителите на тенисот можат да здивнат, зашто организаторите соопштија одлични вести за тенисерите.

Серена Вилијамс го потврди учеството на Австралија Опен

Gol.mk - 05.12.2018

Најдобрата тенисерка на денешницата Серена Вилијамс се пријави на првиот Грен Слем турнир од новата сезона, Австралија Опен. Американката досега освоила седум титули во Мелбурн, а во јануари следната година ќе се обиде да го достигне рекордот на ...

Силен Австралија опен: С. Вилијамс, Мареј и Надал ќе играат во Мелбурн

Нова ТВ - 05.12.2018

Серена Вилијамс, Енди Мареј и Рафаел Надал го потврдија учеството на Австралија опен, соопштија организаторите на првиот гренслем во секоја календарска година. Настапот во Мелбурн ќе биде прв за американската тенисерка по контроверзното финале на ...

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

Sport M - 06.12.2018

Тој е еден од најдобрите играчи во последните 10 години. Ако е повторно на 100 отсто или барем блиску до тоа, очекувам да се врати во првите 10 во наредните шест до девет месеци. Гледајте што направија Федерер на 36, Надал… Ѓоковиќ одеднаш се ...

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

А1 On - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. – Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Нова ера во тенисот - на Австралиан опен се менува едно од најстарите правила!

Sport 1 - 05.12.2018

Правилата на првиот Гренд слем во сезоната, Австралијан опен, наскоро ќе бидат променети. Досега во петтиот сет, на машкиот турнир, немаше тај-брејк по резултат 6-6 и се играше на разлика.

Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов (видео)

Макфакс - 06.12.2018

Светската тениска федерација (АТП) изработи моќно видео во чест на моментно најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ годинава направи несекојдневен подвиг, стигнувајќи до челната позиција на АТП литата, откако годината ја започна ...

Серена Вилијамс ќе игра на Австралија Опен 2019

SportMedia - 05.12.2018

Серена Вилијамс потврди дека на почетокот од наредната година ќе учествува на Првиот грен слем турнир оваа сезона, Отвореното првенство на Австралија 2019, соопштија организаторите. Поранешната прва тенисерка на светот досега седум пати го ...

Промена на Австралија Опен, се воведува „супер тај брејк“

OhridNews - 05.12.2018

Гренд слем турнирот Австралија Опен кој означува официјален почеток на тениската сезона во 2020 година ќе воведе измени во третиот сет кај девојките односно петтиот кај момчињата кои го одлучуваат победникот.

Австралија опен: Супер тај-брејк во решавачкиот сет

TopSport - 05.12.2018

Голема е веројатноста од наредната година на Австралија опен, да се игра „супер тај-брејк“, во решавачкиот петти сет, објави „тајмс“. На првиот гренд слем во сезоната досега немаше тај-брејк во решавачкиот трет сет кај дамите, односно во петтиот сет ...

Цонга и Бурел добија вајлд карта за настап на Австралијан опен

Н.Македонија - 06.12.2018

Францускиот тенисер Џо-Вилфрид Цонга специјална покана од организаторот за да учествува на Австралискиот Опен 2019 година. Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата. И неговата сонародничка Клара Бурел која е 619.

Мареј и Серена Вилијамс го потврдија учеството на АО

Вечер - 06.12.2018

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе го искористи заштитеното второ место на АТП ранкингот за да учествува на првиот грен слем турнир наредната година – Австралија Опен. По операцијата на колкот, Мареј одигра само седум меча и 2018 ја заврши на 259 ...

Мекинро: Мареј повторно ќе биде во топ 10 за девет месеци

MTM - 06.12.2018

Поранешниот тениски ас Џон Мекинро смета дека Енди Мареј може да го повтори успехот на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Џоковиќ и повторно да се најде на врвот на светскиот тенис. По речиси една година надвор од терените поради повреда на бутот и ...

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

Курир - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Австралија опен: Супер тај-брејк во решавачкиот сет

Макфакс - 05.12.2018

Голема е веројатноста од наредната година на Австралија опен, да се игра „супер тај-брејк“, во решавачкиот петти сет, објави „тајмс“. На првиот гренд слем во сезоната досега немаше тај-брејк во решавачкиот трет сет кај дамите, односно во петтиот сет ...

Цонга и Бурел добија вајлд карта за Австралија Опен

Кајгана - 06.12.2018

Мелбурн, 6 декември 2018 (МИА) – Францускиот тенисер Џо-Вилфред Цонга доби специјална покана од организаторот за да учествува на Австралија Опен 2019 година. Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата.

Мареј и Серена Вилијамс го потврдија учеството на АО

Sport M - 06.12.2018

Британскиот тенисер Енди Мареј ќе го искористи заштитеното второ место на АТП ранкингот за да учествува на првиот грен слем турнир наредната година – Австралија Опен. По операцијата на колкот, Мареј одигра само седум меча и 2018 ја заврши на 259 ...

Надал го потврди учеството на Австралијан Опен

Н.Македонија - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Цонга и Бурел добиваат вајлд карта за Австралија Опен

Бриф - 06.12.2018

Францускиот тенисер Џо-Вилфрид Цонга специјална покана од организаторот за да учествува на Австралискиот Опен 2019 година. Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата. И неговата сонародничка Клара Бурел која е 619.

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

Sport M - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Цонга и Бурел добиваат вајлд карта за Австралија Опен

MTM - 06.12.2018

Францускиот тенисер Џо-Вилфрид Цонга специјална покана од организаторот за да учествува на Австралискиот Опен 2019 година. Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата. И неговата сонародничка Клара Бурел која е 619.

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

24 Вести - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Надал го потврди учеството во Австралија Опен

+инфо - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. – Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во својата ...

Надал го потврди учеството на Австралија Опен

Вечер - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди учеството на претстојниот грен слем турнир Австралија опен. Ова го соопшти директорот на турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во препознатлива ...

Надал го потврди учеството на Австралија Опен

Sport M - 05.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди учеството на претстојниот грен слем турнир Австралија опен. Ова го соопшти директорот на турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал. Тој го потврди своето учество и има намера да се врати во препознатлива ...

Познато е дали Рафа Надал ќе игра на првиот гренслем Австралија Опен

MTM - 06.12.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал откри на јавноста до каде е неговата повреда и дали ќе учествува на првиот тениски гренслем од 2019 година Австралија опен. Рафа изјави и потврди дека се чуствува добро, дека повредата е санирана и воедно го потврди ...