TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qualcomm го претстави Snapdragon 855 направен во 7nm технологија, 5G можност и подобрувања во перформансите, вештачката ...

Smartportal - 06.12.2018

Во текот на вчерашниот ден, за време на Snapdragon Tech Summit настанот од компанијата кој го одржа во Хаваи, Qualcomm го претстави очекуваниот и понапреден мобилен чипсет Snapdragon 855. Ова е име кое нема на кој не му е познато, а е присутно скоро ...

Qualcomm го претстави Snapdragon 855 (ВИДЕО)

USB - 06.12.2018

Qualcomm официјално го претстави новиот SoC за идните флегшип уреди – Snapdragon 855, што значи дека барем засега се откажаа од името Snapdragon ...

Snapdragon 855 и нов читач на отпечатоци најавени на првиот ден на Snapdragon Summit

IT.mk - 05.12.2018

Најголемиот производител на процесори за паметни телефони Qualcomm оваа недела го одржува својот настан на кој новинарите и аналитичарите ќе се запознаат со идните планови на компанијата. Можеби очекувано главниот фокус е на технологија која сè уште ...