TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И кадетките во акција: Селекторот Пановски повика 22 ракометарки за подготовките

24 Ракомет - 12.07.2019

Женската кадетска репрезентација на Македонија в понеделник почнува со подготовките за настап на ЕХФ-шампионатот во Италија, а селекторот Владимир Пановски ги соопшти имињата на 22 ракометарки на кои смета за овие подготовки.

Кадетите во Струга почнаа со подготовки за СП

Н.Македонија - 12.07.2019

Македонската машката кадетска репрезентација ја почна првата фаза од подготовките за учество на Светското првенство за ракометари до 19 години, на кое Скопје ќе биде домаќин од 6 до 18 август.

ВРЕМЕПЛОВ: За тие што не знаат – Брестовац пред 15 години беше најдобар голман во Франција! (ФОТО)

24 Ракомет - 11.07.2019

Актуелниот селектор на кадетската и сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, можеби не направи кариерата од соништата, сепак има со што да им се фали на идните генерации. Некогашниот голман на Ѓорче Петров, Вардар, Металург, ...

ФОТО: Кадетите од Струга ја започнаа „мисијата“ СП!

Gol.mk - 11.07.2019

Кадетската машка репрезентација на Македонија ги започна подготовките за настап на претстојното Светско првенство што од 06 до 18 август ќе се одржи во Скопје. Селекторот Данило Брестовац вчера одржа лесен тренинг и ги подели првите совети.

Ракометните надежи во Струга се подготвуваат за СП!

Слободен Печат - 11.07.2019

Селекторот Данило Брестовац има на располагање 23 ракометари кои во Струга кои ќе ја темпираат формата до 17 јули пред Мундијалот. Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за настапот на Светското првенство кое што ќе се организира ...

Секоја чест за стружани: Изготвија посебен билборд за кадетите

SportMedia - 11.07.2019

Македонската кадетска репрезентација стартуваше со подготовките за настапот на Светското првенство, кое ќе се одржи во Скопје од 6. до 18. август. Селекторот Данило Брестовац и неговите избраници првите седум дена ќе тренираат во Струга, град кој се ...

Како Струга нема друга: Кадетите покрај езеро ја почнаа мундијалската мисија (ФОТО)

24 Ракомет - 10.07.2019

Селекторот на машката кадетска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац вчера изврши прозивка со која означи старт на подготовките за Мундијалот на кој сме домаќини од 6 до 18 август.

Кадетската репрезентација ги почна подготовките во Струга

РК Металург - 10.07.2019

Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за кадетското СП. Селекторот Данило Брестовац има на располагање 23-ца ракометари кои во Струга ќе се подготвуваат до 17 јули. Македонија е домаќин на СП, кое ќе се одржи од 6. до 18.