TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен потпалувач на автомобил во Струмица

24Инфо - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и ...

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Канал5 - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност", соопштија од струмичката полиција.

Кривична за струмичанец кој потпали автомобил

Слободен Печат - 08.11.2019

Струмичката полиција до ОЈО поднесе кривична за предизвикување општа опасност против К.Ј (26) од струмичкото село Рич. Тој на 5 овој месец, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев” во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило ...

Жител на Рич запалил автомобил во Струмица и побегнал!

Струмица Денес - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од с.Рич, порад постоење основано сомнение дека пријавениот сторил кривично дело “Предизвикување општа опасност“.

СВР СТРУМИЦА: Три лица нападнале човек на „Младинска“ во Струмица!

Струмица Денес - 08.11.2019

На 06.11.2019 во 00.50 часот во Полициската станица Струмица, М.В (43) од Струмица пријавил дека на 05.11.2019 година во 23.30 часот на улица „Младинска“ во Струмица бил физички нападнат од три лица.

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Сител - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Кривична пријава за струмичанец кој опожарил автомобил

еМагазин - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Фатено момчето кое што со запалка и хартија запалил Рено Лагуна

Centar - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и ...

Кривична пријава за струмичанец кој запалил возило

Курир - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

4NEWS - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

MakPress - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Фатен струмичанец кој запалил возило

Република - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.

К.Ј.(26) од Струмица предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“

Опсервер - 09.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и ...