TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

ТВ21 - 17.10.2020

На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано ...

Го барале со Интерпол, го уапсиле на Ќафасан

Слободен Печат - 17.10.2020

Албански државјанин баран од Интерпол Атина вчера бил уапсен на граничниот премин Ќафасан. Станува збор за 34 годишниот Ц.Л од Пешкопеја, Албанија, за кого при пасошката контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп листата со мерка апси, по ...

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

Либертас - 17.10.2020

Полициски службеници денеска во 01:30 часот на влезот во Северна Македонија, на граничниот премин „Ќафасан“ го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. Како што соопштија од МВР, при пасошка контрола на ова лице, било ...

Албанец баран од Интерпол уапсен на „Ќафасан“

Курир - 17.10.2020

На 17.10.2020 во 01.30 часот при влез во РепубликаМакедонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп ...

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

4NEWS - 17.10.2020

На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Вечер - 17.10.2020

Во 01.30 часот на влез во земјава, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

24Инфо - 17.10.2020

На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано ...

Приведенo лицe од Албанија на Ќафасан, барано од Интерпол

Локално - 17.10.2020

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол. На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.

Албанец баран од Интерпол ноќва уапсен при обид да влезе во Македонија

Република - 17.10.2020

Ноќва во 01:30 часот на влез во Република Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. При пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа ...

Албанец приведен на „Ќафасан“ – го бараат грчките власти

Press24 - 17.10.2020

34-годишен државјанин на Албанија е уапсен на ГП „Ќафасан“ по барање на грчките власти. -Синоќа во 01.30 часот при влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода Ц.Л.

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

Опсервер - 17.10.2020

– Полициски службеници денеска во 01:30 часот на влезот во Северна Македонија, на граничниот премин „Ќафасан“ го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. Како што соопштија од МВР, при пасошка контрола на ова лице, било ...

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

А1 On - 17.10.2020

Полициски службеници денеска во 01:30 часот на влезот во Северна Македонија, на граничниот премин „Ќафасан“ го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. Како што соопштија од МВР, при пасошка контрола на ова лице, било ...

Албанец баран од Интерпол уапсен на „Ќафасан“

Нетпрес - 17.10.2020

На 17.10.2020 во 01.30 часот при влез во РепубликаМакедонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Макфакс - 17.10.2020

Во 01.30 часот на влез во земјава, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Опсервер - 17.10.2020

Во 01.30 часот на влез во земјава, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од ...

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

Сител - 17.10.2020

На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Centar - 17.10.2020

Во 01.30 часот на влез во земјава, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Точка - 17.10.2020

Во 01.30 часот на влез во земјава, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање од ...

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

OhridNews - 17.10.2020

Полициски службеници денеска во 01:30 часот на влезот во Северна Македонија, на граничниот премин „Ќафасан“ го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. Како што соопштија од МВР, при пасошка контрола на ова лице, било ...

Приведен aлбански државјанин кој е баран од Интерпол-Атина

МКД - 17.10.2020

Полициски службеници денеска во 01:30 часот на влезот во Северна Македонија, на граничниот премин „Ќафасан" го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. Како што соопштија од МВР, при пасошка контрола на ова лице, било ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

MakPress - 17.10.2020

На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се ...

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

Граѓански збор - 17.10.2020

Полициски службеници денеска во 01:30 часот на влезот во Северна Македонија, на граничниот премин „Ќафасан“ го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. Како што соопштија од МВР, при пасошка контрола на ова лице, било ...

На граничниот премин „Ќафасан“ приведен Албанец кој е баран од Интерпол-Атина

Вечер Прес - 17.10.2020

Полициски службеници денеска во 01:30 часот на влезот во Северна Македонија, на граничниот премин „Ќафасан“ го лишиле од слобода и привеле Ц.Л.(34) од Пешкопеја, Република Албанија. Како што соопштија од МВР, при пасошка контрола на ова лице, било ...

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Н.Македонија - 17.10.2020

Во 01.30 часот на влез во земјава, на граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го привеле Ц.Л. (34) од Пешкопеја, Република Албанија, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на Стоп – листа со мерка „Апси“ по барање ...