TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен прилепчанец баран со потерница

MakPress - 23.06.2022

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп. Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Приведен прилепчанец баран со потерница

Опсервер - 23.06.2022

Во прилепската населба Тризла, вчера полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп, кој бил баран со потерница. Како што информираат од МВР, тој бил баран за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор ...

Осуден за кражба спроведен во затвор

МКД - 22.06.2022

Полицијата денеска го лиши од слобода А.А.(49) од Скопје, баран со потерница, информира Министерството за внатрешни работи. „А.А. е баран со потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот ...

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

MakPress - 22.06.2022

Денеска во 14.30 часот на ул.„Перо Наков" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје. Тој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет ...

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница

MakPress - 22.06.2022

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода А.А.(49) од Скопје. Тој бил баран со потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 236 од ...

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница

Скопје1 - 22.06.2022

Денеска (22.06.2022) во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода А.А.(49) од Скопје. Тој бил баран со потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело ...

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница

А1 On - 22.06.2022

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода 49-годишниот А.А. од Скопје, извести МВР. Тој бил баран со потерница за издржување казна затвор од една година за сторено ...

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

А1 On - 22.06.2022

Приведен е криминалец кој бил баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (22.06.2022) во 14.30 часот на ул.

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Курир - 22.06.2022

Денеска (22.06.2022) во 14:30 часот на ул.„Перо Наков” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје. Тој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години ...

Приведен криминалец баран за издржување 10-годишна казна затвор

МКД - 22.06.2022

Денеска во 14.30 часот на ул.„Перо Наков" во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје. Тој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет ...

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Во Центар - 22.06.2022

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје кој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет месеци во казнено-поправната установа Затвор ...

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Press24 - 22.06.2022

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје кој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет месеци во казнено-поправната установа Затвор ...

МВР: Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Frontline - 22.06.2022

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје кој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет месеци во казнено-поправната установа Затвор ...

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од 11 години

Кајгана - 22.06.2022

МВР соопшти дека е лишен од слобода 37-годишен маж од Скопје, баран со Централна потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години. Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Р.К.

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Опсервер - 22.06.2022

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје кој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет месеци во казнено-поправната установа Затвор ...

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Канал5 - 22.06.2022

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје кој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет месеци во Идризово.

Уапсен скопјанец осуден на 10 години затвор за тешка кражба

24Инфо - 22.06.2022

Денеска (22.06.2022) во 14.30 часот на ул.„Перо Наков” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје. Тој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години ...

Приведен криминалец баран со потерница за издржување казна затвор од скоро 11 години

Вечер Прес - 22.06.2022

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Р.К.(37) од Скопје кој бил баран со Централна потерница за издржување на казна затвор од 10 години и девет месеци во казнено-поправната установа Затвор ...

27 годишен прилепчанец уапсен за издржување на казна затвор во Куманово

Курир - 23.06.2022

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп. Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Приведен прилепчанец баран со потерница

Centar - 23.06.2022

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп. Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Приведен прилепчанец баран со потерница

24Инфо - 23.06.2022

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп. Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

27-годишен прилепчанец e уапсен за издржување на казна затвор во Куманово

Слободен Печат - 23.06.2022

На 22.06.2022 во населба Тризла во Прилеп , полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп. Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово .

Приведен прилепчанец баран со потерница

Вечер Прес - 23.06.2022

Во прилепската населба Тризла, вчера полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп, кој бил баран со потерница. Како што информираат од МВР, тој бил баран за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор ...

Приведен прилепчанец баран со потерница

Press24 - 23.06.2022

Во прилепската населба Тризла, вчера полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп, кој бил баран со потерница. Како што информираат од МВР, тој бил баран за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор ...

Полицијата приведе момче барано со потерница

МКД - 23.06.2022

Во прилепската населба Тризла, вчера полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп, кој бил баран со потерница. Како што информираат од МВР, тој бил баран за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор ...

Приведен прилепчанец баран со потерница

Во Центар - 23.06.2022

– Во прилепската населба Тризла, вчера полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле М.Е.(27) од Прилеп, кој бил баран со потерница. Како што информираат од МВР, тој бил баран за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор ...