TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без вода улиците „Финска“ и „Македонско косовска бригада“

Слободен Печат - 01.07.2022

Поради дефект на ф-150 мм, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од на улица „Финска” 93. Од ЈП „Водовод и канализација” информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот до завршување со санација на дефектот.

Една улица од Чаир денеска без вода

Скопје инфо - 01.07.2022

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека денеска поради дефект на приклучна цевка ф-1“ на Македонско Косовска Бригада 30, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

ЈП Водовод Охрид со апел за разумно користење на водата за пиење

OhridNews - 30.06.2022

По најавите од управата за хидрометеоролошки работи за топлотниот бран во периодот што ни претстои и поради зголемен број на реакции од граѓани за недостиг на вода за пиење, ЈП Водовод Охрид испраќа апел до сите корисници за разумно користење на ...

ЈКП “Водовод“-Битола: утре без вода “Смилевски конгрес“, ќе се работи на промена на затворач

Битола Њуз - 30.06.2022

Екипите на ЈКП “Водовод“ – Битола, активно работат на ул. “Смилевски конгрес“ за нормализирање на водоснабдување во овој дел од градот. За таа цел во текот на утрешниот ден 01.07.2022 (петок) ќе се прави промена на овален затворач Ф-150.

Прекин во водоснабдувањето на ул.смилевски конгрес

Тера - 30.06.2022

Од ЈП Водовод од Битола информираат дека нивни екипи работат на ул. Смилевски конгрес за нормализирање на водоснабдување во овој дел од градот. Заради тоа во текот на утрешниот ден 01.07.2022 (петок) ќе се прави промена на овален затворач Ф-150.

Без вода улиците „Финска“ и „Македонско Косовска Бригада“

Канал5 - 01.07.2022

Поради дефект на ф-150 мм, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од на улица „Финска“ 93. Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот до завршување со санација на дефектот.

Без вода улиците „Финска“ и „Македонско Косовска Бригада“

Курир - 01.07.2022

Поради дефект на ф-150 мм, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од на улица „Финска“ 93. Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот до завршување со санација на дефектот.

Без вода улиците „Финска“ и „Македонско Косовска Бригада“

MakPress - 01.07.2022

Поради дефект на ф-150 мм, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од на улица „Финска“ 93. Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот до завршување со санација на дефектот.