TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(АУДИО) СДСМ: Слушнете како Груевски средува поткуп од 1,5 милиони евра

Нова ТВ - 17.04.2014

СДСМ денеска на медиумите им ја достави аудио снимката, која според нив е доказ за тоа дека премиерот Никола Груевски договорил кеш 1,5 милиони евра од газда Нини од продажбата на Македонска банка.

Врската на газда Нини и „Македонска Банка“

+инфо - 17.04.2014

Аферата која ја обелодени лидерот на најголемата опозициска партија, СДСМ, Зоран Заев, според кого српскиот тајкун Јовица Стефановиќ-Нини, на премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски му дал ...

ДОСИЕ МАКЕДОНСКА БАНКА: За партизацијата, улогата на Нини и крахот на банката!

Фактор - 17.04.2014

Од банка која беше четврта по големина – до целосен колапс и ликвидација. Македонска Банка, некогашна Љубљанска Банка успеа да го преживее банкарскиот распад на тогашната Ју-заедница но не и ...

(ВИДЕО) Мега скандал: Телефонскиот разговор во кој Груевски го договорил милионскиот кеш

А1 On - 17.04.2014

„Никола Груевски очигледно не сака да биде искрен со македонската јавност. Два дена му даваме шанса да излезе во јавност и да каже јавно за 1.500.000 евра кои ги зел во кеш од газда Нини, за ...

Какви беа бизнис-зделките на „газда Нини“ во Македонија?

Фактор - 16.04.2014

Контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како „газда Нини“ е во средиштето на најновата афера и обвинувањата меѓу двете најголеми политички партии во Македонија.

Лицето од српската потерница стана главна бизнис фаца под заштита на Љубчо и на Грујо!

Фокус - 16.04.2014

Текст од архивата на „Фокус“ Текстот е објавен на 22 април 2011 година во неделникот „Фокус“. Пишува Саше ДИМОВСКИ Јовица Стефановиќ или газда Нини во Македонија дошол пред речиси 20 години, но, ...

Кој е газда Нини?

24 Вести - 16.04.2014

Јовица Стефановиќ познат во македонската и српската јавност како Газда Нини за прв пат во Македонија влегува во 1998 година, кога во неговата родна Србија избувнува афера со Тутунската индустрија ...

Во чија партиска дружба беше Јовица Стефановиќ- Нини?

Либертас - 16.04.2014

Во чија партиска дружба беше српскиот бизнисмен Јовица Стефановиќ- газда Нини и неговите бизниси, јавноста многу добро се сеќава. Оние, пак, со кратко памтење, можат да се потсетат од следниве ...

Заев: Груевски земал пари во кеш од газда Нини

24 Вести - 16.04.2014

Никола Груевски зел милион и петстотини илјади евра во кеш од продажбата на Македонска банка на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, обвини лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев.

Заев со нови детали за продажбата на „Македонска банка“

Утрински - 16.04.2014

Јовица Стефановиќ е контроверзниот српски бизнисмен кој му дал на премиерот Никола Груевски 1,5 милиони евра во кеш при продажбата на Македонска банка АД Скопје, тврди лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев - Груевски земал 1,5 милиони евра на црно од „Газда Нини“

Р.С.Европа - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска обвини дека премиерот Никола Груевски лично му ја продал Македонска банка на српскиот бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како Газда Нини.

Слободен печат: На банките им здодеа да ја кредитираат владата

Либертас - 16.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Опозицијата со мегаскандал го разбива митот за чесност на премиерот – Заев: Газда Нини му дал 1,5 милион евра кеш на Груевски од продажбата на ...

Заев го обвини Груевски дека зел мито од 1,5 милиони евра

Deutsche Welle - 16.04.2014

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев денеска на прес-конференција обелодени документи кои, според него, докажуваат дека актуелниот премиер Груевски примил мито од 1,5 милиони евра.

Заев го повика Груевски да одговори за продажбата на Македонска банка

Н.Македонија - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра од газда Нини за продажбата на Македонска банка

МКД - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефанович, познат како газда Нини. Ова е сторено преку четири офшор и две домашни компании кои ...

(ВИДЕО)Заев:Груевски еве докази за милионскиот кеш, ќе признаеш или да продолжиме?

Локално - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефанович, познат како газда Нини. Никола Груевски се стекнал со вкупен кеш од околу 2.400.000 ...

Кој е газда Нини?!

Sky - 16.04.2014

Јовица Стефановиќ познат во македонската и српската јавност како Газда Нини за прв пат во Македонија влегува во 1998 година, кога во неговата родна Србија избувнува афера со Тутунската индустрија ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски зел 2.4 милиони евра во кеш од Македонска банка

А1 On - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

Утрешен „Слободен печат“: На банките им здодеа да ја кредитираат владата

+инфо - 16.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Опозицијата со мегаскандал го разбива митот за чесност на премиерот - Заев: Газда Нини му дал 1,5 милион евра кеш на Груевски од продажбата на ...

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра од газда Нини за продажбата на Македонска банка

Тера - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефанович, познат како газда Нини. Ова е сторено преку четири офшор и две домашни компании кои ...

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра во кеш од газда Нини

Макфакс - 16.04.2014

Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како газда Нини, рече во среда на прес конференција претседателот на СДСМ ...

Сомнително лице: Кој е газда Нини?

Бриф - 16.04.2014

Јовица Стефановиќ познат во македонската и српската јавност како Газда Нини за прв пат во Македонија влегува во 1998 година, кога во неговата родна Србија избувнува афера со Тутунската индустрија ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски зел 1,5 милиони евра на црно, во кеш од газда Нини за Македонска банка!

Либертас - 16.04.2014

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Почитувани граѓани на Македонија, почитувани медиуми, Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања.

Заев со сериозно обвинување: Груевски примил 1,5 милиони евра во кеш од газда Нини!

Таратур - 16.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на пресконференција го обвини премиерот Никола Груевски дека лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, и за ...

ВИДЕО: Кој е газда Нини?

Либертас - 16.04.2014

Јовица Стефановиќ познат во македонската и српската јавност како Газда Нини за прв пат во Македонија влегува во 1998 година, кога во неговата родна Србија избувнува афера со Тутунската индустрија ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски земал милион ипол евра кеш од Газда Нини за продажбата на Македонска банка

Бриф - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

(ВИДЕО) По обвинувањата на Заев – А кој е газда Нини?

Локално - 17.04.2014

Јовица Стефановиќ познат во македонската и српската јавност како Газда Нини за прв пат во Македонија влегува во 1998 година, кога во неговата родна Србија избувнува афера со Тутунската индустрија ...

Заев: Груевски земал 2. 400.000 кеш од продажбата на Македонска банка

Нова ТВ - 16.04.2014

Лидерот на СДСМ Зопран Зев денеска пред новинарите рече дека -Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската ...

ВИДЕО: ВЛАДАТА СЕ ТРЕСЕ: ЗАЕВ: 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ВО КЕШ ЗЕЛ НИКОЛА ГРУЕВСКИ ОД ГАЗДА НИНИ! - Ќе признаеш или да ...

Sky - 16.04.2014

Вчера на премиерот Никола Груевски му поставив неколку прашања. Му дадов шанса на Никола Груевски сам да и соопшти на македонската јавност кога, како и зошто зел 1.500.000 евра во кеш и кога, како и ...

ВИДЕО Заев: Газда Нини му дал 1,5 милиони евра во кеш на Никола Груевски

+инфо - 16.04.2014

Српскиот тајкун Јовица Стефановиќ, познат како газда Нини, е бизнисменот кој на премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски му дал 1,5 милион евра, тврди лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев: Груевски примил 1,5 милиони евра во кеш од Газда Нини

Фокус - 16.04.2014

При продажбата на „Македонска банка“ Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје, на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ , познат како газда Нини.

Заев: Груевски, ќе признаеш за милионскиот кеш?

Телма - 16.04.2014

Господине Груевски, ќе признаеш ти, лично, за милионскиот кеш примен на црно, за кој нема данок, или да продолжиме со документите? - порача Заев. -Никола Груевски лично ја продал „Македонска банка“ ...

Заев: Груевски зел 1,5 милиони евра од газда Нини!

Фактор - 16.04.2014

„Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски лично ја продал Македонска банка АД Скопје на контроверзниот српски бизнисмен Јовица Стефановиќ, познат како газда Нини“, обвини денеска лидерот на СДСМ Зоран ...