TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Јункер одвај се движеше, Заев му помогна да се симне од сцената

Макфакс - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, за време на фотографирањето пред гала вечерата на самитот во НАТО во Брисел одвај се движеше. До него беа неколку лидери на земјите членки на НАТО кои му помагаа во движењето, а македонскиот ...

(ВИДЕО) Јункер не можеше да стои на НАТО галата, Заев го придржуваше

Фокус - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер имаше проблеми со одржувањето рамнотежа на денешниот гала настан на НАТО Самитот во Брисел, на кој присуствуваа сите лидери. Тие го придржуваа за да може да се движи, а во близина се најде и ...

(ВИДЕО) Јункер се тетерави, Заев го придржува да може да оди

Независен - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер беше повеќе од расположен, па македонскиот премиер Зоран Заев му помагаше додека оди. Повеќе странски медиуми го објавија видеото на кое се гледа дека Јункер не може лесно да се движи и пишуваат ...

ВИДЕО: Јункер се движеше нестабилно, Заев му помогна да се симне од подиумот

А1 On - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија се клатеше нестабилно за време на фотографирањето, пред гала вечерата на самитот на НАТО, поради што македонскиот премиер Зоран Заев му помогна да се симне од сцената.

Јункер едвај остана на нозе, Заев го држеше да не падне (ВИДЕО)

Република - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер за малку ќе паднеше на Самитот на НАТО. Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот украински колега Петро Порошенко го задржаа да не падне на земја и да не се повреди.

Јункер изгубил рамнотежа, лидерот на ЕК одвај го одржувале на нозе (видео)

Канал5 - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер синоќа пред гала вечерата на лидерите на НАТО изгубил рамнотежа неколку пати, се движел несигурно и се нишал, пренесува „АП“. Јункер се сопнал и се затетеравил до таа мерка што претседателите на ...

Јункер одвај се движеше, Заев му помогна да се симне од сцената

Точка - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, за време на фотографирањето пред гала-вечерата на самитот во НАТО во Брисел одвај се движеше. До него беа неколку лидери на земјите членки на НАТО кои му помагаа во движењето, а македонскиот ...

(ВИДЕО) Заев му помогна на Јункер да се симне по скалите

Фактор - 12.07.2018

Првиот човек на Европската комисија, Жан Клод Јункер имаше проблеми со одржувањето рамнотежа на денешниот гала настан на НАТО Самитот во Брисел, на кој присуствуваа сите лидери. Тие го придржуваа за да може да се движи, а во близина се најде и ...

ВИДЕО: Заев му помогна на Јункер да се симне од подиумот

Press24 - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија Јункер, за време на фотографирањето пред гала вечерата на самитот на НАТО, не можеше да стои и се тетеравеше, па едвај се симна по скали. Сепак тука беа другите лидери, помеѓу кои и Заев кој му помогна на Јункер ...

Јункер не можеше да стои, Заев го држеше да не падне ВИДЕО

+инфо - 12.07.2018

Јункер пред еден месец изјави дека има проблеми со движењето, односно има ишијас, а не дека е пијан. Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер имаше проблеми со одржувањето рамнотежа на денешниот гала настан на НАТО Самитот во Брисел, на ...

(ВИДЕО) Јункер не можеше да стои на НАТО галата, Заев го придржуваше

Либертас - 12.07.2018

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер имаше проблеми со одржувањето рамнотежа на денешниот гала настан на НАТО Самитот во Брисел, на кој присуствуваа сите лидери. Тие го придржуваа за да може да се движи, а во близина се најде и ...