TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужас во Петриња: Маж се разнел со бомба

Слободен Печат - 13.01.2021

Во раните утрински часови во подрачјето Петриња 56-годишен маж извршил самоубиство преку активирање на експлозивна направа, потврди сисачко-мославинската полиција. Веднаш по дојавата за експлозија на местото на настанот излегла екипа на полицијата ...

Ужас во Петриња: Маж се разнесе со бомба

Локално - 13.01.2021

56-годишен маж извршил самоубиство во областа Петриња активирајќи експлозивна направа, потврди сисачко-мославинската полиција. Трагедијата се случи во вторникот во раните утрински часови. – Веднаш по пријавата за експлозијата, тим за истрага на ...

Маж се самоуби со бомба во Петриња

Фактор - 13.01.2021

Маж се разнел со бомба во хрватскиот град Петриња, кој при крајот на декември лани беше погоден од силен земјотрес од 6.2 степени. 56-годишен маж утрово извршил самоубиство со активирање на експлозивна направа, потврди сисачко-мославинската полиција.

Маж во разурнатата од земјотреси Петриња се разнел со бомба

24Инфо - 13.01.2021

Маж на 56 годишна возраст се разнел со бомба во хрватскиот град Петриња, кој на 29 декември беше погоден од земјотрес со 6.2 степени според Рихтер. Немилиот настан во разурнатиот град се случил утрово со активирање на експлозивна направа, потврди ...

Петриња: Маж се самоубил со бомба

Expres - 13.01.2021

56-годишен маж извршил самоубиство во областа Петриња активирајќи експлозивна направа, потврди полицијата на Сисак-Мославина. Трагедијата се случила вчера во раните утрински часови, кога маж активирач експлозивна направа на поле во близина на ...

Како изгледа Петриња две недели по земјотресот

Република - 13.01.2021

Осум лица загинаа во разорниот земјотрес кој пред точно две недели го потресе хрватскиот град Петриња. Со пријавени штети во над 37 илјади објекти, од кои досега 2.200 се прогласени за непоправливи, градот денеска изгледа вака: Фото: Индекс.хр ...

Хрватска: Над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси, голем број згради се неупотребливи

Курир - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси

А1 On - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси

Опсервер - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

По серијата земјотреси во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти

ТВ21 - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси во Сисачко-мославачката жупанија

+инфо - 13.01.2021

Поради надворешни влијанија 179 згради се неупотребливи, а поради штета предизвикана од разорните земјотреси уште 2.032, пренесе Хина. Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата ...

Во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси

Либертас - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси

Сител - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси

24Инфо - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси

Frontline - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси во централна Хрватска

еМагазин - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

Во Сисачко-мославачката жупанија пријавени над 32.000 оштетени објекти по серијата земјотреси

MakPress - 13.01.2021

Сисачко-Мославичката жупанија соопшти дека досега примиле пријави за вкупно 32.567 оштетени згради во серијата земјотреси што ја погодија централна Хрватска, а во околу половината од нив – 15.187 веќе е извешена инспекција.

По разорниот земјотрес нова трагедија во Петриња: Маж се разнел со бомба

Press24 - 13.01.2021

Во раните утрински часови во подрачјето Петриња 56-годишен маж извршил самоубиство преку активирање на експлозивна направа, потврди сисачко-мославинската полиција. Веднаш по дојавата за експлозија на местото на настанот излегла екипа на полицијата ...

Маж од Петриња се разнел со бомба

Сител - 13.01.2021

56-годишен маж од Петриња рано утринава извршил самоубиство преку активирање на експлозивна направа, потврди сисачко-мославинската полиција. Веднаш по дојавата за експлозија на местото на настанот излегла екипа на полицијата која ќе ги утврди сите ...