TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се разведува Дарко Лазиќ: На сопругата и припаѓа стан од 300.000 евра

Хитпортал - 12.01.2018

Пејачот Дарко Лажиќ поминува низ вистинска животна драма. Откако во јавноста се појавија снимките на кои конзумира дрога, потоа српските медиуми напишаа дека на свадбата на неговиот брат изгубил свет откако претерал мешајќи дрога и алкохол, следно ...

Дарко Лазиќ скапо го плаќа бурниот живот: Пејачот претерал и на свадбата на својот брат, лекарите веднаш му го испрале ...

Курир - 12.01.2018

Имено пејачот толку многу претерал на свадбата кај својот брат што завршил во болница на перење на желудникот, дознаваат српските медиуми. Пејачот кој е во центарот на скандалите овие денови поради снимката која се појави во јавноста на која тој ...

Дарко Лазиќ уништи „шкода“ вредна 35.000 евра што ја купил од полициски генерал

Репортер - 12.01.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ го уништи автомобилот марка „шкода суперб“, вреден 35.000 евра, додека од Виена се враќал во Белград. Лазиќ „шкодата“ ја купил од поранешниот началник на сообраќајната полиција Драгиша Шимиќ пред месец дена, а ова му е ...

Скандалите се нижат: Српскиот пејач по дрогата, направил и сообраќајка

Сител - 12.01.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ кој деновиве е топ тема бидејќи беше фатен со дрога и се разведува од сопругата, направил уште еден скандал периодов, кога имал сообраќајка. Дарко на пат од Виена до Белград го удрил новото луксузно возило кое го купил за ...

Семејството на пејачот распали по српската водителка: "Добар ти беше кога му ги трошеше парите"

Сител - 11.01.2018

По скандалот кој излезе во јавноста за пејачот од Србија, Дарко Лазиќ, кој беше фатен со кокаин, се огласи и неговото семејство и распали по неговата сопруга, водителката и пејачка Ана Севиќ.

Бабата на Дарко Лазиќ, Милка, тврди дека Ана Севиќ го оставила без динар

Репортер - 11.01.2018

Ана Севиќ го оставила Дарко без динар, така барем тврди баба му Милка. – Дарко ѝ беше добар додека можеше да ги троши неговите пари, а поради неа сега нема ни динар. Сè му потроши. Станот во кој живеат го плати 300.000 евра.

„Да се дрогира дали би имал толкав стомак, а се разведува, бидејќи Ана има друг“ – бабата на Дарко е неутешна!

Курир - 11.01.2018

Кусо време откако се појави снимката на која Дарко Лазиќ конзумира бел прав, како бомба одекна информацијата дека неговиот четиригодишен брак со пејачката Ана Севиќ е завршен уште пред два месеца.

Дарко Лазиќ претерал и на свадбата на својот брат, лекарите веднаш му го испрале желудникот

Република - 12.01.2018

Пејачот кој е во центарот на скандалите овие денови поради снимката која се појави во јавноста на која тој јасно се гледа како шмрка кокаин, овој пат повторно ја бранува целата јавност. Имено пејачот толку многу претерал на свадбата кај својот брат ...

„Не е дете да го учам јас“, вели сопругата на Дарко Лазиќ по скандалот со дрогата

Репортер - 10.01.2018

Кога вчера беа објавени снимки на кои се гледа како фолк-пејачот Дарко Лазиќ се дрогира, во јавноста се рашири веста дека со сопругата Ана Севиќ се развеле уште пред два месеца. Според многумина, Дарко почнал да се дрогира баш поради разводот и ...

„Да се дрогира дали би имал толкав стомак, а се разведува, бидејќи Ана има друг“

Пулс24 - 11.01.2018

Кусо време откако се појави снимката на која Дарко Лазиќ конзумира бел прав, како бомба одекна информацијата дека неговиот четиригодишен брак со пејачката Ана Севиќ е завршен уште пред два месеца.

Дарко Лазиќ скапо го плаќа бурниот живот: Пејачот претерал и на свадбата на својот брат, лекарите веднаш му го испрале ...

Скопје24 - 12.01.2018

Пејачот кој е во центарот на скандалите овие денови поради снимката која се појави во јавноста на која тој јасно се гледа како шмрка кокаин, овој пат повторно ја бранува целата јавност. Имено пејачот толку многу претерал на свадбата кај својот брат ...

„Да се дрогира дали би имал толкав стомак, а се разведува, бидејќи Ана има друг“ – бабата на Дарко е неутешна!

Сител - 11.01.2018

Кусо време откако се појави снимката на која Дарко Лазиќ конзумира бел прав, како бомба одекна информацијата дека неговиот четиригодишен брак со пејачката Ана Севиќ е завршен уште пред два месеца.