TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Момчило Краишник: Водачот на босанските Срби, кој до крај ги негираше воените злосторства

Призма - 16.09.2020

Момчило Краишник, еден од најистакнатите политички водачи на босанските Срби во војната во Босна и Херцеговина, почина на 75-годишна возраст во РС, ентитетот во чие создавање, во раните 90-ти, кога Југославија започна да се распаѓа, и самиот ...

„Њузвик“ за Крајишник: Короната уби еден од најголемите злосторници во историјата на Европа

Локално - 15.09.2020

Угледниот американски „Њузвик“ ја објави веста за смртта на Момчило Крајишник во вторникот, насловена по изјавата дадена од страна на членот на Претседателството на БиХ – Жељко Комшиќ денес за медиумите – „Коронавирусот уби еден од најголемите ...

Босански воен злосторник почина од коронавирусот

Фактор - 15.09.2020

Босански воен злосторник на 75 години почина од Ковид -19 во Бања Лука. Осудениот воен злосторник и првиот српски член на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ), Момчило Краишник, ја изгуби битката со вирусот.

КОЈ БЕШЕ Момчило Крајишник – Од најмоќниот политичар во БиХ до живот зад решетки !

Во Центар - 15.09.2020

Момчило Крајисник, кој почина утрово како резултат на коронавирусот на 75-годишна возраст, беше еден од основачите на СДС и најмоќните политичари од 90-тите години, десна рака на првиот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ, но и осуден ...

Не стивнуваат реакциите по смртта на Момчило Крајишник

Слободен Печат - 15.09.2020

За некого херој, за некого воен злосторник По смртта на првиот претседател на собранието на сојузна република Босна и Херцеговина се огласи хрватскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Зејко Комшиќ.

Момчило Краишник почина од последици од коронавирусот

МКД - 15.09.2020

Осудениот воен злосторник и првиот српски член на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ), Момчило Краишник, почина од последици од коронавирусот, објави Универзитетскиот клинички центар на Република Српска во Бања Лука.

Почина еден од лидерите на босанските Срби во војната во БиХ: Кој беше Момчило Крајишник?

Локално - 15.09.2020

Хашкиот осуденик Момчило Крајишник почина утрово во Бања Лука на 75-годишна возраст, како резултат на коронавирусот. Универзитетскиот клинички центар на Република Српска објави дека Крајишник починал во 6:00 часот наутро во Клиниката за медицина за ...

Еден од лидерите на босанските Срби за време на војната во бих Момчило Краишник почина од ковид-19

Сакам да кажам - 15.09.2020

Момчило Краишник, еден од лидерите на босанските Срби во времето на војната во БиХ и осуден воен злосторник, почина во Бања Лука на 75 години од последиците на коронавирусот. Краишник беше првиот претседател на Народното собрание на Република Српска ...

Почина Момчило Крајишник

Алсат-М - 15.09.2020

Првиот претседател на Националното собрание на Република Српска, Момчило Крајишник изутрината починал на Клиниката за интензивна нега во Бањалука, на 75 годишна возраст. Крајишник бил примен во Универзитетскиот клинички центар откако се заразил со ...

Почина Момчило Краишник, ја загуби битката со коронавирусот

ТВ21 - 15.09.2020

Момчило Крашник, поранешниот претседател на парламентот на босанските Срби, почина утрово на 75-годишна возраст како последица на коронавирусот, јавуваат српските медиуми. Краишник бил примен на клиниката на Република Српска, откако бил заразен со ...

Од корона вирус почина Момчило Краjишник

Независен - 15.09.2020

Момчило Краиjшник осудениот воен злосторник , кој беше заразен со коронавирус, почина утрово на Универзитетскиот клинички центар во Бања Лука. На Краjишник претходно му беше дијагностицирана инфекција со коронавирус, а откако му се влоши состојбата, ...

Осудениот воен злосторник Момчило Крајишник почина од коронавирус

Опсервер - 15.09.2020

Бања Лука, 15 септември 2020 () – Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина денеска во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

Од коронавирус почина Момчило Крајишник

Слободен Печат - 15.09.2020

Осудениот воен злосторник Момчило Крајишник, кој бил заразен од коронавирус, почина утрово во Универзитетскиот клинички центар во Бања Лука, јавија босанските медиуми. На Краишник претходно му е откриена зараза од коронавирус, по што состојбата му ...

Почина Момчило Краишник, ја загуби битката со коронавирусот

Макфакс - 15.09.2020

Поранешниот претседателот на парламентот на босанските Срби и хашки осуденик, Момчило Краишник (75) почина денеска како последица на корoнавирусот, објавија српските медиуми. Краишник бил примен во Универзитетскиот клинички центар на Република ...

Почина Момчило Крајишник

А1 On - 15.09.2020

Првиот претседател на Народното собрание на Република Српска, Момчило Крајишник, почина утрово во Бања Лука на 75-годишна возраст. Момчило Крајишник почина како последица на коронавирусот, соопшти Универзитетскиот клинички центар на Република ...

Почина Момчило Краишник, ја загуби битката со коронавирусот

Вечер - 15.09.2020

Поранешниот претседателот на парламентот на босанските Срби и хашки осуденик, Момчило Краишник (75) почина денеска како последица на корoнавирусот, објавија српските медиуми. Краишник бил примен во Универзитетскиот клинички центар на Република ...

Почина Момчило Краишник, ја загуби битката со коронавирусот

MTM - 15.09.2020

Поранешниот претседателот на парламентот на босанските Срби и хашки осуденик, Момчило Краишник (75) почина денеска како последица на корoнавирусот, објавија српските медиуми. Краишник бил примен во Универзитетскиот клинички центар на Република ...

Осудениот воен злосторник Момчило Крајишник почина од коронавирус

Frontline - 15.09.2020

Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина денеска во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

БиХ: Осудениот воен злосторник Момчило Крајишник почина од коронавирус во Бања Лука

Денешен - 15.09.2020

Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина денеска во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

Осудениот воен злосторник Момчило Крајишник почина од коронавирус

Либертас - 15.09.2020

Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина денеска во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

Почина Момчило Краишник, ја загуби битката со коронавирусот

Точка - 15.09.2020

Поранешниот претседателот на парламентот на босанските Срби и хашки осуденик, Момчило Краишник (75) почина денеска како последица на корoнавирусот, објавија српските медиуми. Краишник бил примен во Универзитетскиот клинички центар на Република ...

Момчило Краишник ја загуби битката со коронавирусот

Република - 15.09.2020

Поранешниот претседателот на парламентот на босанските Срби, Момчило Краишник (75) почина денеска како последица на корoнавирусот, објавија српските медиуми. Краишник бил примен во Универзитетскиот клинички центар на Република Српска откако бил ...

Воениот злосторник Момчило Крајишник почина од коронавирус

+инфо - 15.09.2020

Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина денеска во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

Момчило Крајишник почина од коронавирус

Нетпрес - 15.09.2020

Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина денеска во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

Осудениот воен злосторник Момчило Крајишник почина од коронавирус

MakPress - 15.09.2020

Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина денеска во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

Момчило Крајишник почина од коронавирус

Вечер Прес - 15.09.2020

Поранешниот висок службеник на босанските Срби и осуден воен злосторник Момчило Крајишник (75) почина утрово во болница во Бања Лука како последица на коронавирусот, потврди клиничкиот центар во Бања Лука.

Почина Момчило Краишник, ја загуби битката со коронавирусот

24Инфо - 15.09.2020

Поранешниот претседател на парламентот на босанските Срби и хашки осуденик, Момчило Краишник (75), почина денеска како последица на корoнавирусот, објавија српските медиуми. Краишник бил примен во Универзитетскиот клинички центар на Република Српска ...

Почина Момчило Краишник, поранешен претседател на парламентот на босанските Срби

Канал5 - 15.09.2020

Момчило Краишник, поранешниот претседател на парламентот на босанските Срби, почина утрово на 75-годишна возраст како последица на коронавирусот, јавуваат српските медиуми. Краишник бил примен на Клиниката на Република Српска, откако бил заразен со ...

Момчило Краишник почина од коронавирус

Н.Македонија - 15.09.2020

Осудениот воен злосторник и првиот српски член на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ), Момчило Краишник, ја изгуби битката со коронавирусот. Заедно со Радован Караџиќ, тој е еден од основачите на Српската демократска партија и прв ...