TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички го врати Гофри во Скендербег

Sport 1 - 12.01.2019

Работнички по серијата засилувања, посебно во нападот, решија да се ослободат од еден напаѓач, кој беше вишок во екипата, а станува збор за Чарлс Гофри. Албанските медиуми пишуваат дека Работнички решил да го врати позајмениот Гофри во Скендербег.

Работнички го ослободи Чарлс Гофри, се враќа во Скендербег

Екипа - 12.01.2019

По серијата засилувања за пролетниот дел од шампионатот, ФК Работнички се одлучи да го ослободи од обврските камерунскиот напаѓач Чарлс Гофри. 21-годишниот Гофри во редовите на „романтичарите“ беше на позајмица од албански Скендербег.

Димитровски продолжува со Работнички, Гофри се враќа во Скендербег

SportMedia - 12.01.2019

Владимир Димитровски најмалку до јуни ќе го носи дресот на клубот од Градски парк, додека Чинеду Гофри по 1.5 година престој во редовите на Работнички се враќа во Албанија, во „својот" Скендербег Одличен потег на раководството на Работнички.