TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројот на корисници на 5G мрежата во светот надмина 200 милиони

Кумановски м. - 23.02.2021

Минатогодишните предвидувања за забрзано воведување на 5G функционалноста во областа на мрежите и уредите се остварија, па бројот на глобални 5G претплати ширум светот достигна 200 милиони, додека беа изградени дури 800.000 5G локации.

Поглед во новиот Samsung Galaxy A32 5G

Кајгана - 23.02.2021

Компанијата Samsung во јануари го најави пристапниот 5G смартфон од серијата А. Се работи за моделот Galaxy A32 5G кој на купувачите во Европа им е понуден во две варијанти. Моделот со 64 GB интерна меморија ќе чини 279 евра, додека за моделот со ...