TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амбасадорот на Венецуела во Русија: Гваидо во Србија учел како се организираат протести

Макфакс - 12.02.2019

Амбасадорот на Венецуела во Русија, Карлос Фариа Тортос изјави дека САД уште пред 10 години го врбувале претседателот на парламентот, Хуан Гваидо кој се прогласи за претседател и дека тој е марионета на Вашингтон.

Мадуро го впери прстот кон „империјата“ на Трамп

Н.Македонија - 12.02.2019

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро ja нарече Владата на американскиот претседател Доналд Трамп „банда на екстремисти“ и го впери прстот кон САД, како главен виновник за кризата во неговата земја, во интервју за британската телевизија Би-би-си.

Дачиќ: Србија не го менува ставот за Мадуро

Курир - 12.02.2019

Во време кога и ОН и ЕУ немаат усвоено единствен став за кризата во Венецуела, најмалку што можеме да направиме е да не го менуваме нашиот став кон таа пријателска земја, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ за денешниот број на ...

Опозицијата во Венецуела подготвува протест

Вечер - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е чекор кон инвазија предводена од САД.

Делегација на Гуаидо во официјална посета на Рим и Ватикан

Нетпрес - 11.02.2019

Делегација, која го претставува лидерот на опозицијата на Венецуела, Хуан Гуаидо денеска се сретна со претставници на Ватикан, објави Асошиејтед прес. Состанокот се одржа во момент кога социјалистичкиот претседател на Венецуела, Николас Мадуро го ...

Мадуро ги започна „најважните воени вежби во историјата на Венецуела“ (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 11.02.2019

Венецуелскиот лидер Николас Мадуро ги започна, како што тој ги опиша, „најважните“ вежби во историјата, подготвувајќи се да се одбрани од каква било потенцијална инвазија, откако САД и нивните сојузници го поддржаа самопрогласениот привремен ...

(Видео) Мадуро демонстрира сила: Голема воена вежба среде кризата во Венецуела

Макфакс - 11.02.2019

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го прогласи почетокот на големите воено-цивилни вежби – „Двесте години Ангостура 2019″, во кои ќе уствуваат припадници на редовната војска и резервисти.

ВИДЕО: Мадуро покажа дека ја има најсилната армија на континентот - ја подигна цела војска на нозе

Press24 - 11.02.2019

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро го прогласи почетокот на најголемите воено-цивилни вежби, „Двесте години Ангостура 2019“ во историјата на таа земја, во кои учествуваат припадници на редовната војска и резервисти.

Воени вежби во Венецуела, зголемување на наталитетот во Унгарија – анализа во Студио 1

1tv - 11.02.2019

Актуелните случувања во светот беа тема на разговор во отвореното Студио 1 со Влатко Чаловски и Дејан Андоновиќ, со главен фокус на Венецуела каде се случуваат најголемите воени вежби од 10-ти до 15-ти февруари.

Мадуро покажал дека има најмоќна армија на континентот! Ја кренал целата војска на нозе: Еве како изгледа кога тие ...

Точка - 11.02.2019

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го прогласил почетокот на најголемите воени-цивилни вежби - "Двесте години Ангостура 2019" - во историјата на таа земја, во која ќе учествуваат припадници на редовната војска и резервисти.

(ВИДЕО) Дали Гваидо во Србија учел како се организираат протести?

Фактор - 12.02.2019

Венецуелскиот амбасадор во Русија, Карлос Фариа Тортос вели дека САД уште пред 10 години го врбувале претседателот на Парламентот, Хуан Гваидо кој се прогласи за претседател и дека тој е марионета на Вашингтон.

Се поголема тензија меѓу Трамп и Мадуро

Алфа - 12.02.2019

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро ja нарече Владата на американскиот претседател Доналд Трамп „банда на екстремисти“ и го впери прстот кон САД, како главен виновник за кризата во неговата земја.

Дачиќ: Србија не го менува ставот за Мадуро

Н.Македонија - 12.02.2019

Во време кога и ОН и ЕУ немаат усвоено единствен став за кризата во Венецуела, најмалку што можеме да направиме е да не го менуваме нашиот став кон таа пријателска земја, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ за денешниот број на ...

Опозицијата во Венецуела подготвува протест

24Инфо - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е чекор кон инвазија предводена од САД.

(Видео) Мадуро демонстрира сила: Голема воена вежба среде кризата во Венецуела

24Инфо - 11.02.2019

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го прогласи почетокот на големите воено-цивилни вежби – „Двесте години Ангостура 2019″, во кои ќе уствуваат припадници на редовната војска и резервисти.

Воени вежби во Венецуела, зголемување на наталитетот во Унгарија – анализа во Студио 1

Либертас - 11.02.2019

Актуелните случувања во светот беа тема на разговор во отвореното Студио 1 со Влатко Чаловски и Дејан Андоновиќ, со главен фокус на Венецуела каде се случуваат најголемите воени вежби од 10-ти до 15-ти февруари.

Амбасадорот на Венецуела во Русија: Гваидо во Србија учел како се организираат протести

24Инфо - 12.02.2019

Амбасадорот на Венецуела во Русија, Карлос Фариа Тортос изјави дека САД уште пред 10 години го врбувале претседателот на парламентот, Хуан Гваидо кој се прогласи за претседател и дека тој е марионета на Вашингтон.

Дачиќ: Србија не го менува ставот за Мадуро

Опсервер - 12.02.2019

Во време кога и ОН и ЕУ немаат усвоено единствен став за кризата во Венецуела, најмалку што можеме да направиме е да не го менуваме нашиот став кон таа пријателска земја, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ за денешниот број на ...

Гуаидо: Се враќаме на улиците за да овозоможиме влезот на хуманитарната помош да стане реалност

+инфо - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е чекор кон инвазија предводена од САД.

Воено-цивилни вежби во Венецуела

Р.С.Европа - 11.02.2019

Оспорениот претседател на Венецуела, Николас Мадуро, го прогласи почетокот на големите воено-цивилни вежби – „Двесте години Ангостура 2019“, во кои ќе уствуваат припадници на редовната војска и резервисти.

Амбасадорот на Венецуела во Русија: Гваидо во Србија учел како се организираат протести

Точка - 12.02.2019

Амбасадорот на Венецуела во Русија, Карлос Фариа Тортос изјави дека САД уште пред 10 години го врбувале претседателот на парламентот, Хуан Гваидо кој се прогласи за претседател и дека тој е марионета на Вашингтон.

Дачиќ: Србија не го менува ставот за Мадуро

А1 On - 12.02.2019

Во време кога и ОН и ЕУ немаат усвоено единствен став за кризата во Венецуела, најмалку што можеме да направиме е да не го менуваме нашиот став кон таа пријателска земја, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ за „Вечерње новости“.

Опозицијата во Венецуела подготвува протест

24 Вести - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е чекор кон инвазија предводена од САД.

(Видео) Мадуро демонстрира сила: голема воена вежба среде кризата во Венецуела

Centar - 11.02.2019

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го прогласи почетокот на големите воено-цивилни вежби – „Двесте години Ангостура 2019“, во кои ќе уствуваат припадници на редовната војска и резервисти.

Дачиќ: Србија не го менува ставот за Мадуро

MTM - 13.02.2019

Во време кога и ОН и ЕУ немаат усвоено единствен став за кризата во Венецуела, најмалку што можеме да направиме е да не го менуваме нашиот став кон таа пријателска земја, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ за денешниот број на ...

Опозицијата во Венецуела подготвува протест

Опсервер - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е чекор кон инвазија предводена од САД.

Опозицијата во Венецуела подготвува протест

Курир - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е чекор кон инвазија предводена од САД.

Опозицијата во Венецуела подготвува протест

А1 On - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас Мадуро е чекор кон инвазија предводена од САД.

Гваидо: Се враќаме на улиците

Р.С.Европа - 12.02.2019

Венецуелската опозиција планира уште протести за да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според Николас Мадуро е „чекор кон инвазија предводена од САД“. Лидерот на опозицијата Хуан Гваидо ќе предводи митинг во ...