TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

32 фотографии што го прикажуваат животот во таинствената Северна Кореја

Црнобело - 12.01.2019

Многу користат јавен превоз, а на станиците наместо реклами има пропаганден материјал во корист на власта. За Северна Кореја и лидерот Ким Џонг Ун постојано има контроверзни информации во медиумите.

Ким вети: Следниот состанок со Трамп ќе даде резултати

МКД - 10.01.2019

Ким Џонг Ун вети дека неговиот втор самит со американскиот претседател Доналд Трамп ќе доведе до „резултат" кој ќе ги исполни очекувањата на меѓународната заедница, пренесе АП . Новинската агенција Ксинхуа објави дека лидерот на Северна Кореја го ...

Јужна Кореја бара Пјонгјанг да преземе похрабри чекори за денуклеаризација

Р.С.Европа - 10.01.2019

Северна Кореја мора да преземе „похрабри чекори“ за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров, изјави денеска претседателот на Јужна Кореја Мун Џае Ин. Тој пред новинарите рече дека посетата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун на Пекинг оваа ...

Ким Џонг-ун вети дека следниот состанок со Трамп ќе даде резултати

Макфакс - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун вети дека неговиот втор самит со американскиот претседател, Доналд Трамп ќе доведе до „резултати” кој ќе ги исполнат очекувањата на меѓународната заедница.

Ким ветува „резултати“ на втората средба со Трамп

1tv - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за време на посетата на Пекинг вети дека неговата втора средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ќе доведе до „резултати“ што ќе ги исполни очекувањата на меѓународната заедница.

Ким Џонг-ун вети дека следниот состанок со Трамп ќе даде резултати

Centar - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун, вети дека неговиот втор самит со американскиот претседател, Доналд Трамп, ќе доведе до „резултати” кои ќе ги исполнат очекувањата на меѓународната заедница.

Ким ветува „резултати“ на втората средба со Трамп

А1 On - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за време на посетата на Пекинг вети дека неговата втора средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ќе доведе до „резултати“ што ќе ги исполни очекувањата на меѓународната заедница.

Ким ветува „резултати” на втората средба со Трамп

24Инфо - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за време на посетата на Пекинг вети дека неговата втора средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ќе доведе до „резултати” што ќе ги исполни очекувањата на меѓународната заедница.

Ким ветува „резултати“ на втората средба со Трамп

Вечер - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за време на посетата на Пекинг вети дека неговата втора средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ќе доведе до „резултати“ што ќе ги исполни очекувањата на меѓународната заедница.

Ким ветува „резултати“ на втората средба со Трамп

Опсервер - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за време на посетата на Пекинг вети дека неговата втора средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ќе доведе до „резултати“ што ќе ги исполни очекувањата на меѓународната заедница.

Ким ветува „резултати“ на втората средба со Трамп

Бриф - 10.01.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за време на посетата на Пекинг вети дека неговата втора средба со претседателот на САД, Доналд Трамп ќе доведе до „резултати“ што ќе ги исполни очекувањата на меѓународната заедница.