TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпишан Меморандум за соработка меѓу обвинителствата на Македонија и Италија

Press24 - 12.06.2019

Јавното обвинителство на Република Македонија и Националното обвинителство за гонење на мафија и на тероризам на Република Италија денеска во Скопје потпишаа Меморандум за разбирање и заедничка соработка.

Потпишан Меморандум за соработка меѓу македонското и италијанското обвинителство

Академик - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во работна ...

Балканските земји наскоро со заедничката база на податоци во борба против организираниот криминал

Локално - 12.06.2019

Над 110 илјади предмети годишно води италијанскиот Директорат за гонење на мафија и тероризам, кој располага со огромна база на податоци, што го олеснува процесирањето на овие случаи, а италијанското Министерство за правда во моментов изработува ...

(Видео) Дескоска: Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал

Макфакс - 12.06.2019

Министерката за правда Рената Дескоска порача дека Министерството посветува големо внимание на создавање на правната рамка за борба против организираниот криминал како и на зајакнување на капацитетите и зголемување на ефикасноста на меѓународната ...

Отворивме предистраги за неколку актуелни функционери за економски криминал И корупција, рече обвинителката Вилма ...

Сакам да кажам - 12.06.2019

Јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Рускоска води предистрага за неколку актуелни функционери за сторен економски криминал и корупција. „Отворени се предистраги за неколку актуелни функционери, но постапките се тајни и не можам да ...

Рускоска: За неколку функционери се водат истраги за економски криминал и корупција

IRL - 12.06.2019

Неколку актуелни функционери се предмет на предистражна и истражна постапка за економски криминал и корупција. Ова денеска го изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција на конференцијата „Заедничка соработка и правна ...

Италијанскиот национален обвинител за „Скопје 2014“: Сите истраги се тајни!

Фокус - 12.06.2019

Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам, денеска присуствуваше во Македонија, но не откри дали неговото обвинителство соработува со македонските колеги за истрагата „Скопје 2014“.

Русковска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

Фокус - 12.06.2019

Вилма Русковска шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери. -Се водат неколку истраги и предистраги за актуелни функционери, ама не можам да ...

Обвинителот за мафија не зборува за „Скопје 2014“ за да не направи кривично дело

+инфо - 12.06.2019

Националниот јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам во Италија, Федерико Кафиеро Де Рахо, денеска е во Скопје каде потпиша меморандум за соработка со македонското обвинителство, а одговараше и на прашања на новинарите за проектот „Скопје ...

Русковска: Под истрага се актуелни функционери

Курир - 12.06.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека актуелни функционери се опфатени во истраги и предистраги на обвинителството, но поради тајност на постапките засега не може да сподели информации.

(ВИДЕО) Јовески: Обвинителството има потреба од кадровско доекипирање и ресурси за работа

А1 On - 12.06.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески на денешната конференција за соработка и правна помош со Италија и Европската унија во борба против транснационалниот организиран криминал изјави дека домашното обвинителство има потреба од кадровско доекипирање ...

АДИО КРИМИНАЛ! Македонија со помош на Италија ќе се бори против мафијата

Слободен Печат - 12.06.2019

Федерико Кафиеро Де Рахо, национален Јавен обвинител за гонење на мафија и тероризам во Италија, на трибината изјави дека зголемената конекција со македонските власти ќе придонесе за зголемена соработка и размена на информации во борбата против ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Независен - 12.06.2019

Фото: Б.Грданоски Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност ...

Потпишан Меморандум за соработка меѓу обвинителствата на Република Северна Македонија и Република Италија

24Инфо - 12.06.2019

Jавното обвинителство на Република Северна Македонија и Националното обвинителство за гонење на мафија и на тероризам на Република Италија денеска во Скопје потпишаа Меморандум за разбирање и заедничка соработка.

Балканските земји наскоро со заедничката база на податоци во борба против организираниот криминал

24Инфо - 12.06.2019

Над 110 илјади предмети годишно води италијанскиот Директорат за гонење на мафија и тероризам, кој располага со огромна база на податоци, што го олеснува процесирањето на овие случаи, а италијанското Министерство за правда во моментов изработува ...

Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал

CivilMedia - 12.06.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска се обрати на конференцијата посветена на Заедничката соработка и правната помош во борбата против транснационалниот криминал, која се одржа денеска во организација на Јавното Обвинителство на Република ...

Русковска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

Либертас - 12.06.2019

Вилма Русковска шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери. -Се водат неколку истраги и предистраги за актуелни функционери, ама не можам да ...

Обвинителот за мафија не одговори за леарницата за „Скопје 2014“ за да не направи кривично дело

Либертас - 12.06.2019

Националниот јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам во Италија, Федерико Кафиеро Де Рахо, денеска е во Скопје каде потпиша меморандум за соработка со македонското обвинителство, а одговараше и на прашања на новинарите за проектот „Скопје ...

Русковска: Под истрага се актуелни функционери

Нетпрес - 12.06.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека актуелни функционери се опфатени во истраги и предистраги на обвинителството, но поради тајност на постапките засега не може да сподели информации.

(Видео) Јовески: Ниту една држава сама изолирана не може да го совлада организираниот криминал, потребна е меѓународна ...

Макфакс - 12.06.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески на денешната конференција за соработка и правна помош со Италија и Европската Унија во борба против транснационалниот организиран криминал изјави дека домашното обвинителство има потреба од кадровско доекипирање, ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Денешен - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Потпишан Меморандум за соработка меѓу обвинителствата на Република Северна Македонија и Република Италија

iPortal - 12.06.2019

Jавното обвинителство на Република Северна Македонија и Националното обвинителство за гонење на мафија и на тероризам на Република Италија денеска во Скопје потпишаа Меморандум за разбирање и заедничка соработка.

Балканските земји наскоро со заедничката база на податоци во борба против организираниот криминал

Независен - 12.06.2019

Над 110 илјади предмети годишно води италијанскиот Директорат за гонење на мафија и тероризам, кој располага со огромна база на податоци, што го олеснува процесирањето на овие случаи, а италијанското Министерство за правда во моментов изработува ...

(Видео) Дескоска: Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал

24Инфо - 12.06.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, порача дека Министерството посветува големо внимание на создавање на правната рамка за борба против организираниот криминал, како и на зајакнување на капацитетите и зголемување на ефикасноста на меѓународната ...

Рускоска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

Република - 12.06.2019

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери. , рече Рускоска, која додаде дека предметите се за економски криминал и корупција.

Русковска: Под истрага се актуелни функционери

+инфо - 12.06.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека актуелни функционери се опфатени во истраги и предистраги на обвинителството, но поради тајност на постапките засега не може да сподели информации.

Јовески: Ниту една држава сама изолирана не може да го совлада организираниот криминал, потребна е меѓународна ...

Точка - 12.06.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески на денешната конференција за соработка и правна помош со Италија и Европската Унија во борба против транснационалниот организиран криминал изјави дека домашното обвинителство има потреба од кадровско доекипирање, ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Локално - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Потпишан Меморандум за соработка меѓу обвинителствата на Република Северна Македонија и Република Италија

Скопје1 - 12.06.2019

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија и Националното обвинителство за гонење на мафија и на тероризам на Република Италија денеска во Скопје потпишаа Меморандум за разбирање и заедничка соработка.

Рускоска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

1tv - 12.06.2019

Вилма Рускоска шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери, пренесува Фокус. Русковска, со останатиот обвинителско -полициски врв присуствуваше на ...

Русковска: Под истрага се актуелни функционери

Press24 - 12.06.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека актуелни функционери се опфатени во истраги и предистраги на обвинителството, но поради тајност на постапките засега не може да сподели информации.

Рускоска: Во тек се предистражни постапки за корупција за функционери

Нова ТВ - 12.06.2019

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска кажа дека во тек се предистражни постапки и против актуелни функционери, но не откри повеќе детали. „Во тек се предистражни и истражни постапки против функционери.

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Опсервер - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Рускоска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

Независен - 12.06.2019

Вилма Рускоска шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери, денеска на конференцијата „Заедничка соработка и правна помош во борбата против ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на Македонија

Press24 - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Рускоска: Се водат истраги и предистраги за актуелни функционери

ТВ21 - 12.06.2019

Вилма Рускоска, обвинителката за организиран криминал и корупција, денеска истакна дека обвинителството води неколку истраги за актуелни функционери, но не кажа имиња. -Се водат неколку истраги и предистраги за актуелни функционери, ама не можам да ...

Русковска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

24Инфо - 12.06.2019

Се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери, изјави Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција по конференцијата „Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

1tv - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Канал5 - 12.06.2019

Италијанската делегација ќе учествува на конференцијата „Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал" што ќе се одржи во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија.

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

ММС - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

24Инфо - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Сител - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Слободен Печат - 12.06.2019

Италијанската делегација ќе учествува на конференцијата „Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал. Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител ...