Мурињо победата против Интер ја проследи од автобус па се приклучи на славјето (ФОТО)

Екипа - 02.10.2022

Рома стигна до голема победa на гостувањето кај Интер во дербито на 8. коло од Серија А. Тимот од Рим славеше со 1-2 без помошта на својот тренер Жозе Мурињо кој доби суспензија од еден натпревар поради црвениот картон на дуелот против Аталанта.

Мурињо од паркинг ја следеше победата над Интер и порача: Сакам засекогаш да останам во Рим!🎥

Спортски

(ВИДЕО) Мурињо од се прави спектакл: Победата против Интер ја славел на паркингот на Сан Сиро

Спортклуб

Мурињо на паркингот пред стадионот ја славеше победата на Рома против Интер (ВИДЕО)

24Фудбал

Мурињо: Моја желба е никогаш да не си заминам од Рома

Gol.mk

Мурињо: Моја желба е засекогаш да останам во Рома

СуперСпорт

Мурињо на паркинг ја славеше големата победа на Рома во Милано (ВИДЕО)

Sport 1

TopSport SportSport Спортманија Дерби Екипа МКД

Мурињо од клупски автобус на паркинг го гледаше дербито со Интер

Оff.net - 02.10.2022

Со головите на Пауло Дибала во 39' и Крис Смолинг во 75' минута Рома после пресврт по примениот гол од Димарко во 30-та минута го совлада големиот ривал Интер на гости со 1-2. Жозе Мурињо поради суспензија не можеше да биде на теренот а наместо во ...

„Волчицата“ ја разниша клупата на Инзаги среде Милано, Рома со триумф над Интер (ВИДЕО)

Екипа

Рома славеше на „Меаца“: Инзаги е пред отказ од Интер (ВИДЕО)

Sport 1

Интер на “колена”, Рома славеше во Милано и без Мурињо

Sport M

Дибала и Смолинг погодија за пресврт и славје на Рома на гостувањето кај Интер (ВИДЕО)

24Фудбал

„Римската волчица“ го покори Милано, Дибала и Смолинг го решија Интер (Видео)

Спортманија

Мурињо го тресна „својот“ Интер и тоа на „Меаца“ (видео)

SportSport

TopSport МакФудбал Gol.mk Макфакс МКД Спортклуб

Рома ја оствари најголемата победа во сезоната без Мурињо (Видео)

СуперСпорт - 01.10.2022

Рома во дербито на осмото коло од Серија А славеше како гостин против Интер со 2-1, откако поранешниот шампион од Милано повторно ги разочара навивачите. Римјаните беа без суспендираниот тренер Жозе Мурињо, но и покрај тоа славеше на гостувањето во ...

Рома ја забележа најголемата победа во сезоната без Мурињо (ВИДЕО)