TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катастрофално низок одзив на денешниот протест против загадувањето

Нова ТВ - 14.01.2018

Околу педесетина граѓани излегоа денеска на протестот против загадувањето на воздухот кој се одржа пред Владата. Присутните држеа транспаренти на кои пишуваше „Вие и вашите деца дишете друг воздух?“,„ Не можам да дишам“, „Во светот да има мир и ...

Протест пред Владата против загадениот воздух...

Н.Македонија - 14.01.2018

Протест пред Владата против загадениот воздух Група граѓани денеска протестираа пред зградата на Владата против загадениот воздух. Граѓаните се организираа преку социјалните мрежи, каде повикаа за масовност на протестот.

Протест поради загадувањето

24 Вести - 14.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи денеска. Протестот го организираат граѓани кои преку социјалните мрежи ги повикаа сите загрижени граѓани да излезат и да им се ...

Протест за воздух пред Влада

Радио МОФ - 14.01.2018

Со транспаренти на кои пишува „Вие и вашите деца дишете друг воздух?! “ , „Сакам да дишам“, „Чист воздух – здрави деца“, граѓани организирани преку Фејсбук излегоа денеска напладне пред Владата за да го искажат својот револт од енормното загадување ...

Едвај педесетина во битката со отровите во Скопје

+инфо - 14.01.2018

Истражувањата покажуваат дека годишно губиме 1.300 животи поради болести предизвикани од отровите во воздухот, Слаб, речиси никаков е одѕивот на скопјани во битката за чист воздух, а кои денеска беа повикани да протестираат пред Владата.

Слаб одѕив на протестот против загадувањето

Р.С.Европа - 14.01.2018

Неколкумина луѓе се одѕваа на повиците на социјалните мрежи за масовен протест против загадувањето на воздухот. Пред зградата на Владата протестираа триесетина луѓе против загадувањето. Демонстранти носеа транспаренти „ Вие и вашите деца дишете друг ...

(Видео) Оваа власт дојде на власт зашто претходната не го решаваше проблемот со загадувањето

Макфакс - 14.01.2018

Дел од педесетината граѓани кои протестираа пред Владата за аерозагадувањето, изјавија дека животот во Скопје станува секојдневна фрустрација поради високите концентрации на канцерогени честички. „Не можам да отворам прозорец.

„Вие и вашите деца дишете друг воздух?" - протест денеска пред Влада

Press24 - 14.01.2018

Граѓани денеска излегоа пред Владата за да протестираат за загадениот воздух. Граѓаните организирани преку Фејсбук излегоа денеска напладне пред Владата за да го искажат својот револт, со оглед на тоа дека со денови Скопје е еден од најзагадените ...

(Фото) Повеќе новинари од граѓани на денешниот протест против загадувањето

Макфакс - 14.01.2018

На денешниот протест пред Владата на Република Македонија во Скопје педесетина граѓани протестираа против загадувањето на воздухот. Протестот што започна околу 12 часот го организираат загрижени граѓани кои иако повикаа на масовност преку ...

„Вие и вашите деца дишете друг воздух?! “ – протест против аерозагадувањето

ТВ21 - 14.01.2018

Со транспаренти посветени против аерозагадувањето, на пладне започна протестот пред Влада, организиран од граѓански организации преку социјалните мрежи. Тие претходино повикаа на масовност поради енормната загаденост на градот Скопје и поради ...

Утре протест пред Влада поради загадениот воздух

Радио МОФ - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре (недела, 13 јануари) напладне пред Владата на Република Македонија. Зад протестот стојат граѓани организирани преку социјалните мрежи.

Протест пред Владата против загадениот воздух

Канал5 - 14.01.2018

Група граѓани денеска протестираа пред зградата на Владата против загадениот воздух. Граѓаните се организираа преку социјалните мрежи, каде повикаа за масовност на протестот. Со пароли „Вие и вашите деца дишете друг воздух?!“, „Сакам да дишам“, ...

Слаб одзив на протестот против загадувањето на воздухот пред Влада

МКД - 14.01.2018

Со транспаренти на кои пишува „Вие и вашите деца дишете друг воздух?! " , „Сакам да дишам", „Чист воздух – здрави деца", граѓани организирани преку Фејсбук излегоа денеска напладне пред Владата за да го искажат својот револт од енормното загадување ...

Слаб одѕив на протестот за чист воздух

Слободен Печат - 14.01.2018

Слаб, речиси никаков е одѕивот на скопјани во битката за чист воздух, а кои денеска беа повикани да протестираат пред Владата. Протестираа едвај педесетина кои со пароли „Вие и вашите деца дишете друг воздух?! “, „Сакам да дишам“, „Чист воздух – ...

Протест за чист воздух - повеќе новинари од демонстранти

Алфа - 14.01.2018

Многу малку луѓе се одѕваа на повиците на социјалните мрежи за она што требаше да биде масовен протест против загадувањето на воздухот. Многу малку луѓе се одѕваа на повиците на социјалните мрежи за она што требаше да биде масовен протест против ...

(Видео) Оваа власт дојде на власт зашто претходната не го решаваше проблемот со загадувањето

Вечер - 14.01.2018

Дел од педесетината граѓани кои протестираа пред Владата за аерозагадувањето, изјавија дека животот во Скопје станува секојдневна фрустрација поради високите концентрации на канцерогени честички. „Не можам да отворам прозорец.

(Фото) Повеќе новинари од граѓани на денешниот протест против загадувањето

Вечер - 14.01.2018

На денешниот протест пред Владата на Република Македонија во Скопје, педесетина граѓани протестираа против загадувањето на воздухот. Протестот што започна околу 12 часот го организираат загрижени граѓани кои иако повикаа на масовност преку ...

Повторно ќе се протестира пред Влада против загадениот воздух

Фактор - 13.01.2018

Група на граѓани се организираат преку социјалните мрежи за мобилизација на нов протест против загадениот воздух кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија во 13 часот.

Утре нов протест пред Владата поради загадувањето

Макфакс - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата. Протестот го организираат граѓани што повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2000 година ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ...

ВИДЕО: Како што носат закони по скратена постапка, така може да го решат и ова прашање

А1 On - 14.01.2018

Дел од педесетината граѓани кои протестираа пред Владата за аерозагадувањето, изјавија дека животот во Скопје станува секојдневна фрустрација поради високите концентрации на канцерогени честички. „Не можам да отворам прозорец.

Фото: Демонстрации пред Влада

Sky - 14.01.2018

На денешниот протест пред Владата на Република Македонија во Скопје, педесетина граѓани протестираа против загадувањето на воздухот. Протестот што започна околу 12 часот го организираат загрижени граѓани кои иако повикаа на масовност преку ...

Нов протест пред Влада поради загадувањето

Вечер - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи денеска пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. Протестот ќе започне во 12 часот.

(Видео) Оваа власт дојде на власт зашто претходната не го решаваше проблемот со загадувањето

Точка - 14.01.2018

Дел од педесетината граѓани кои протестираа пред Владата за аерозагадувањето, изјавија дека животот во Скопје станува секојдневна фрустрација поради високите концентрации на канцерогени честички. „Не можам да отворам прозорец.

ФОТО: Повеќе новинари од граѓани на денешниот протест против загадувањето

А1 On - 14.01.2018

На денешниот протест пред Владата на Република Македонија во Скопје, педесетина граѓани протестираа против загадувањето на воздухот. Протестот што започна околу 12 часот го организираат загрижени граѓани кои иако повикаа на масовност преку ...

Утре нов протест пред Влада поради загадувањето

Точка - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2.000-та ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги ...

(Видео) Оваа власт дојде на власт зашто претходната не го решаваше проблемот со загадувањето

Sky - 14.01.2018

Дел од педесетината граѓани кои протестираа пред Владата за аерозагадувањето, изјавија дека животот во Скопје станува секојдневна фрустрација поради високите концентрации на канцерогени честички. „Не можам да отворам прозорец.

ФОТО: Граѓани протестираа против загадувањето

Либертас - 14.01.2018

Педесетина граѓани протестираа пред Владата против загадувањето на воздухот, пренесе а1он. „Власта и сегашната и поранешната немаат слух за ова прашање“, рече Рашо Радулов еден од организаторите на протестот, кој констатираше и дека на денешниот ...

Протест пред Влада утре поради загадениот воздух

Мета - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата на Република Македонија. Зад протестот стојат граѓани организирани преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2000 ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги ...

Нов протест пред Влада поради загадувањето

А1 On - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи денеска пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. Протестот ќе започне во 12 часот.

(Фото) Повеќе новинари од граѓани на денешниот протест против загадувањето

Точка - 14.01.2018

На денешниот протест пред Владата на Република Македонија во Скопје, педесетина граѓани протестираа против загадувањето на воздухот. Протестот што започна околу 12 часот го организираат загрижени граѓани кои иако повикаа на масовност преку ...

Повторно протест пред Влада утре поради загадениот воздух

Локално - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата на Република Македонија. Зад протестот стојат граѓани организирани преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2000 ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги ...

Денеска нов протест пред Влада за загадениот воздух

Република - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи денеска пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. Протестот ќе започне во 12 часот.

Протест пред Влада поради загадениот воздух

Слободен Печат - 14.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи денес напладне пред Владата на Република Македонија. Зад протестот стојат граѓани организирани преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2000 ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги ...

Најавени демонстрации во Скопје – еве што ќе се случува пред Владата

Sky - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2.000-та ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги ...

Утре нов протест пред Влада поради загадувањето

Скопје24 - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2.000-та ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги ...

Утре протест пред Влада против загадувањето

МКД - 13.01.2018

Граѓани на социјалните мрежи повикуваат на нов протест против загадениот воздух. Протестот е најавен да се одржи утре напладне пред Владата, а граѓаните повикуваат на масовност. Британската влада во 2000 година ни подарила согорувач за медицински ...

Утре нов протест пред Влада поради загадувањето

Поглед - 13.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи утре напладне пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2.000-та ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги ...

Нов протест пред Влада поради загадувањето

Макфакс - 14.01.2018

Нов протест против загадениот воздух ќе се одржи денеска пред Владата. Протестот го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. Протестот ќе започне во 12 часот.

На пладне протест пред Влада против аерозагадувањето

ТВ21 - 14.01.2018

Денеска во 12 часот, пред Владата ќе биде организиран протест против загадениот воздух, од граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2.000-та ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги задоволува ...

Нов протест пред Владата поради загадениот воздух

Макфакс - 14.01.2018

Денеска пред Владата на Република Македонија во Скопје ќе се одржи нов протест против загадениот воздух. Протестот чиј почеток е најавен за 12 часот го организираат загрижени граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи.

Нов протест пред Владата поради загадениот воздух

Вечер - 14.01.2018

Денеска пред Владата на Република Македонија во Скопје ќе се одржи нов протест против загадениот воздух. Протестот чиј почеток е најавен за 12 часот го организираат загрижени граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи.

Денес протест пред Влада против аерозагадувањето

Скопје инфо - 14.01.2018

Денеска во 12 часот, пред Владата ќе биде организиран протест против загадениот воздух, од граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2.000-та ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги задоволува ...

Нов протест пред Владата поради загадениот воздух

Канал 77 - 14.01.2018

Денеска пред Владата на Република Македонија во Скопје ќе се одржи нов протест против загадениот воздух. Протестот чиј почеток е најавен за 12 часот го организираат загрижени граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи.

Денес протест пред Влада против аерозагадувањето

Либертас - 14.01.2018

Денеска во 12 часот, пред Владата ќе биде организиран протест против загадениот воздух, од граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи. „Британската влада во 2.000-та ни подарила согорувач за медицински отпад, кој не ги задоволува ...

Излезете напладне на протест за чист воздух пред Владата

+инфо - 14.01.2018

Овој согорувач не ги филтрира гасовите и токсините кои предизвикуваат рак и многубројни други нарушувања“, се вели во повикот на социјалните мрежи. Денеска пред Владата ќе се одржи нов протест против загадениот воздух.

Протест за чист воздух пред Владата

Нетпрес - 14.01.2018

Денеска пред Владата ќе се одржи нов протест против загадениот воздух. Протестот се очекува да почне во 12 часот, а го организираат граѓани кои повикуваат на масовност преку социјалните мрежи.