TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The Boss is back – Новиот BMW X5 официјално претставен во Македонија!

CARClub - 09.11.2018

Најновата, четврта генерација на супер-популарниот голем SUV на BMW – новиот X5 – денес е претставена пред македонските купувачи! Новиот X5 е подолг, поширок и повисок од моделот кој го заменува, а зголеменото меѓуоскино растојание за цели 42 ...

Започна производството на BMW 8 Series Convertible

Додај Гас - 09.11.2018

По 8-Series Coupe, започна производството и на верзијата со отворен покрив BMW 8-Series Convertible се произведува во фабриката Динголфинг, на истата линија од која излегуваат и 5-Series и 7-Series.

Во фабриките на БМВ започна производството на нешто совршено...

Точка - 08.11.2018

Баварски БМВ после стартот на производството на купе моделот на „Серија 8“, го започна производството и на можеби и најубавиот модел досега на компанијата – кабриолет верзијата на „осмицата“.

BMW почна со производство на Series 8 Convertible

Кајгана - 07.11.2018

Само четири месеци по почетокот на новата Series 8 Coupe, во BMW почнаа да работат на производството на нивното „open-air“ издание – Series 8 Convertible. Овој модел ќе се произведува во фабриката во Динголфинг, каде BMW ги произведува моделите ...

Започна производството на BMW Z4

24auto - 07.11.2018

Во фабриката Магна Штејр, во близина на австрискиот град Грац, BMW го започна производството на најновата генерација од моделот Z4, развиен во соработка со Toyota, а претходно, на саемот во Париз и премиерно претставен.