TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болоња на клупата смени една легенда на Милан со друга

Sport 1 - 13.06.2018

Филипо Инзаги е нов тренер на Болоња. Роберто Донадони е веќе минато, а поранешниот голгетер на Милан со Болоња потпиша двегодишен договор. Инзаги не е премногу искусен тренер, но по работата со младинскиот тим на „росонерите“ потоа доби шанса да ...

Инзаги презема клуб од Серија А!

Спортклуб - 13.06.2018

Италијанскиот фудбалски стратег Филипо Инзаги, од денеска е нов тренер на Болоња. Инзаги ја напушти Венеција, отакко беше поразен во плејофот од Серија Б, за влез во Сериј А, па затоа што не успеа да ја внесе екипата во највисок ранг на ...

На Инзаги не му успеа со Венеција до Серија А, но, најде ангажман во елитното друштво за следната сезона

24Фудбал - 13.06.2018

Легендарниот италијански напаѓач повторно ќе седне на клупа на калчолигаш од Серија А. Поранешниот легендарен напаѓач Филипо Инзаги не успеа да влезе во финалето од плејофот во Серија Б за место во елитното друштво на Италија, а токму Палермо на ...

Пипо Инзаги си најде нова работа во Серија А

Екипа - 13.06.2018

Филипо Инзаги повторно ќе биде дел од Серија А, откако легендарниот голгетер на Милан ја прифати понудата за двогодишна соработка со екипата на Болоња. Овој стратег не се прослави на клупата на Милан, но потоа замина во Венеција, клуб што го внесе ...

Нов предизвик за Пипо: Инѕаги се враќа во Серија А (Фото)

Дерби - 13.06.2018

Некогашната ѕвезда на Јувентус, Милан и италијанската фудбалска репрезентација, Филипо Инѕаги ја заврши својата приказна како тренер на второлигашот Венеција и во наредната сезона се враќа на големата сцена поточно во Серија А.

Официјално: Пипо Инзаги нов тренер на Болоња

Спортски - 13.06.2018

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда – Пипо Инзаги е нов тренер на Болоња. Пипо со одличен успех го водеше тимот на Венеција и на клупата на Болоња ќе го наследи Роберто Донадони.

Нов предизвик за Пипо: Инѕаги се враќа во Серија А

Точка - 13.06.2018

Некогашната ѕвезда на Јувентус, Милан и италијанската фудбалска репрезентација, Филипо Инѕаги ја заврши својата приказна како тренер на второлигашот Венеција и во наредната сезона се враќа на големата сцена поточно во Серија А.

Инѕаги се враќа во Серија А

ЗаЗабава - 14.06.2018

Филипо Инѕаги, некогашната ѕвезда на Јувентус, Милан и италијанската фудбалска репрезентација, ја заврши својата приказна како тренер на второлигашот Венеција и во наредната сезона се враќа на големата сцена поточно во Серија А.