TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг во анкетата за претседател

Вечер - 10.02.2019

Најголема поддршка од граѓаните доколку утре се одржат претседателските избори би добиле Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Заев котира со 12,7, а втор е Мицкоски со 7,8 проценти. Ова го покажа најновата анкета што ја спроведе Телма .

Француската Влада ќе оди до крај во трансформацијата на економскиот модел

24Инфо - 10.02.2019

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски би добиле најголема поддршка од граѓаните ако би се кандидирале на претседателските избори, покажува анкетата на Телма . За Заев би гласале 12,7 проценти, а за Мицкоски 7,8 отсто, ...

Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг од имињата за претседател

Телма - 10.02.2019

Зоран Заев и Христијан Мицкоски се имињата кои доколку утре се одржат претседателските избори би добиле најголема поддршка од граѓаните. Заев котира со 12,7 процетни, а втор е Мицкоски со 7,8.

Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг за претседател, Села е на трето место

Фокус - 10.02.2019

Никола Димтров со 6.9 отсто и Стево Пендаровски со 5.8 отсто се имињата кои се водечки за претседател на државата, покажа анкетата на Телма . Веднаш зад нив е Сијадин Села со 5.4 отсто, а со идентичен рејтинг се и Влатко Ѓорчев и Имер Селмани – 4.2 ...

Никола Димитров убедливо води во анкетата за претседател. Каде се Пендаровски, Села, Ѓорчев и Силјановска?

Фактор - 10.02.2019

Никола Димитров, актуелниот министер за надворешни работи, води како убедливо прв во анкетата за сите можни кандидати за претседател на Македонија на следните избори во анкета што ја спроведува Телма .

Почнува претседателската трка – на 21 април ќе се избира шестиот македонски претседател

Вечер - 10.02.2019

Партијата на власт се уште ги крие и имињата на кандидатите за шеф на државата, а така ќе биде најверојатно до партискиот конгрес кој треба да се одржи на 3 март. Во јавноста се погласно се зборува дека СДСМ на крај ќе излезе со Никола Димитров како ...

„Независен“: Димитров за претседател, Шекеринска и Пендаровски министри?

Либертас - 09.02.2019

Никола Димитров да биде кандидат за претседател, Радмила Шекеринска да го заземе неговото место во Министерството за надворешни работи, Стево Пендаровски да се трансферира во Министерството за одбрана, а Оливер Спасовски да остане „прв полицаец“.

СДСМ: Обезбедени се 43 милиони денари за развој на дигитални вештини и вработување на млади до 34 години

24Инфо - 09.02.2019

икола Димитров да биде кандидат за претседател, Радмила Шекеринска да го заземе неговото место во Министерството за надворешни работи, Стево Пендаровски да се трансферира во Министерството за одбрана, а Оливер Спасовски да остане „прв полицаец“.

Димитров оди за претседател, Пендаровски ќе биде министер?

Фактор - 09.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз размислува да го поддржи министерот за надворешни работи Никола Димитров како кандидат за претседател предложен од редовите на владеачката партија. За да ги задоволи апетитите и на другите функционери, кои се гледаат себе ...

Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг од можните кандидати за претседател

Либертас - 10.02.2019

Зоран Заев и Христијан Мицкоски се имињата кои доколку утре се одржат претседателските избори би добиле најголема поддршка од граѓаните. Заев котира со 12,7 процетни, а втор е Мицкоски со 7,8.

„Независен“: Димитров за претседател, Пендаровски министер?

Фокус - 09.02.2019

Никола Димитров да биде кандидат за претседател, Радмила Шекеринска да го заземе неговото место во Министерството за надворешни работи, Стево Пендаровски да застане на чело на Министерството за одбрана, а Оливер Спасовски да остане „прв полицаец“.

СДСМ ќе го поддржи Димитров за претседател, Пендаровски на местото на Шекеринска?

Локално - 09.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз размислува да го поддржи министерот за надворешни работи Никола Димитров како кандидат за претседател предложен од редовите на владеачката партија. За да ги задоволи апетитите и на другите функционери, кои се гледаат себе ...

Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг од можните кандидати за претседател

iPortal - 10.02.2019

Зоран Заев и Христијан Мицкоски се имињата кои доколку утре се одржат претседателските избори би добиле најголема поддршка од граѓаните. Заев котира со 12,7 процетни, а втор е Мицкоски со 7,8.

Димитров за претседател, Шекеринска и Пендаровски министри?

Нетпрес - 09.02.2019

Никола Димитров да биде кандидат за претседател, Радмила Шекеринска да го заземе неговото место во Министерството за надворешни работи, Стево Пендаровски да се трансферира во Министерството за одбрана, а Оливер Спасовски да остане „прв полицаец“.

„Независен“: Димитров за претседател, Шекеринска и Пендаровски министри за надворешни и одбрана

Бриф - 09.02.2019

Никола Димитров да биде кандидат за претседател, Радмила Шекеринска да го заземе неговото место во Министерството за надворешни работи, Стево Пендаровски да се трансферира во Министерството за одбрана, а Оливер Спасовски да остане „прв полицаец“.

СДСМ ќе го поддржи Димитров како кандидат за претседател?

Скопје1 - 09.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз размислува да го поддржи министерот за надворешни работи Никола Димитров како кандидат за претседател предложен од редовите на владеачката партија. За да ги задоволи апетитите и на другите функционери, кои се гледаат себе ...

Анкета на Телма: Никола Димитров и Стево Пендаровски со најголем рејтинг за претседателските избори

еМагазин - 10.02.2019

Зоран Заев и Христијан Мицкоски се имињата кои доколку утре се одржат претседателските избори би добиле најголема поддршка од граѓаните. Заев котира со 12,7 процетни, а втор е Мицкоски со 7,8.

„Независен“: Димитров за претседател, Шекеринска и Пендаровски министри?

Локално - 10.02.2019

Никола Димитров да биде кандидат за претседател, Радмила Шекеринска да го заземе неговото место во Министерството за надворешни работи, Стево Пендаровски да се трансферира во Министерството за одбрана, а Оливер Спасовски да остане „прв полицаец“.

Димитров за претседател, Шекеринска и Пендаровски министри?

Република - 10.02.2019

Никола Димитров да биде кандидат за претседател, Радмила Шекеринска да го заземе неговото место во Министерството за надворешни работи, Стево Пендаровски да се трансферира во Министерството за одбрана, а Оливер Спасовски да остане „прв полицаец“.