(ФОТО) Ајнтрахт го трола Зидан за Јовиќ: Требаше само да го пуштиш во игра

Спортклуб - 17.01.2021

Лука Јовиќ за 28 минути постигна идентичен број голови колку за 18 месеци во тимот на Реал Мадрид. Откако остана во немилост на Зинедин Зидан, Србинот минатата недела се врати во својот поранешен клуб Ајнтрахт каде ќе настапува како позајмен играч ...

Јовиќ за 32 минути во Ајнтрахт постигна исто голови колку и за 32 меча во Реал (М)

SportSport

Феноменален кам-бек на Јовиќ – Се врати во Ајнтрахт со победнички голови против Шалке (Видео)

Спортманија

Слободен Печат

Во Реал играше сезона ипол и даде два гола, Јовиќ сега за половина час два пати стрелаше за Ајнтарахт! (ВИДЕО)

24Фудбал

Страшен „кам-бек“ за Србинот: Јовиќ го отвори контото во Бундеслигата со два фантастични гола (Видео)

Дерби

Sport M

TopSport Gol.mk Екипа Sport 1 Спортски Спортклуб Опсервер +инфо

Ноќ полна со емоции во Франкфурт: Капитенот ја заврши кариерата (ВИДЕО)

Sport M - 17.01.2021

Давид Абрахам, капитенот на Ајнтрахт Франкфурт, се прости од фудбалот по вечерашната победа над Шалке (3:1). Шоуто му припадна на Лука Јовиќ, кој постигна два гола иако влезе од клупата и се врати на најдобар начин по лошата епизода во Реал Мадрид.

На Јовиќ му „лежи“ Ајнтрахт: Влезе, даде два гола и донесе победа над Шалке (ВИДЕО)

SportSport

Дриблинг

Gol.mk

Левандовски го врати Баерн на победнички патеки и постави нов рекорд (видео)

Спортманија

Се откажува од титула во Холандија, за да се бори за опстанок во Бундеслигата

Спортманија

Хунтелар ќе го спасува Шалке: Одлуката ќе биде тешка, но верувам дека Ајакс ќе ме пушти

Gol.mk

Ројс промаши пенал, Мајнц освоија бод во Дортмунд

Макфакс - 16.01.2021

Само Вердер успеа да забележи победа во првите пет натпревари што се одиграа попладнево во рамките на 16.коло, во Бундеслигата. Вердер го победија Аугсбург со 2:0, со головите што ги постигнаа во самиот финиш на натпреварот.