TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вознемирувачко видео: Двајца штипјани брутално тепаат девојка

Канал5 - 02.04.2020

Вознемирувачко видео утринава се појави на социјалните мрежи. Двајца штипјани со клоци и тупаници брутално тепаат девојка.. На видеото може да се забележи како едниот од насилниците држи тест за бременост во раката, додека беспомошната девојка ...

Приведени штипските насилници, девојката ќе добие психо-социјален третман

Телма - 02.04.2020

С.А и П.Р од Штип се приведени откако претепаа девојка во влез на зграда и притоа се снимаа. Предмет по допрен глас отвори и Основното јавно обвинителство. На видеото кое беше објавено на социјалните мрежи и во медиумите се гледа дека двајцата ...

Приведени двајцата штипјани кои претепаа девојка, се снимаа и видеото го пуштија на социјални мрежи

Сакам да кажам - 02.04.2020

Основното јавно обвинителство (ОЈО) во Штип отвори предмет по допрен глас откако на социјалните мрежи и медиумите беше објавено видео во кое двајца мажи брутално тепаат девојка и притоа се снимаат.

Дали видеото од насилството врз девојката во Штип е од пред 3-4 години и дали некој се обидувал да го прикрие ...

Frontline - 02.04.2020

Видеото во кое гледавме како двајца насилници тепаат девојка, ја шутираат со нозе и ја тепаат со тупаници, а при тоа и се менуваат, кој да снима, ја потресе целата јавност. Набрзо по објавувањето на видеото проструи веста дека ова видео не е ново.

Да се избрише видеото за да се заштити тепаната девојка, апелира ХКЧП

МКД - 02.04.2020

Хелсиншкиот комитет за човекови прави испрати апел до медиумите и граѓаните да го отстранат видеото со вознемирувачка содржина на кое се гледа како двајца насилници малтретираат девојка. Овој апел е во интерес и заштита на оштетената девојка.

Чулев: Насилниците од видеото што кружи на Фејсбук се лишени од слобода

Нова ТВ - 02.04.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев истакна дека насилниците од видеото со вознемирувачка содржина што претпладнево кружи на социјалните мрежи, по преземените мерки за идентификација, се лишени од слобода и се предмет на натамошно постапување.

Хелсиншки комитет: Апелираме медиумите и граѓаните да го отстранат видеото од насилничкиот акт врз девојката од Штип

Либертас - 02.04.2020

-Апелираме до медиумите и граѓаните да го отстранат видеото од насилничкиот акт врз девојката од Штип, кое се прошири на порталите и социјалните мрежи. Објавувањето и споделувањето на бруталниот видео материјал претставува продолжена виктимизација и ...

Уапсени насилниците што тепаа девојче во влез на зграда во Штип

Макфакс - 02.04.2020

Во врска со видеото со насилство врз девојче, кое од утрово се споделува на социјалните мрежи, штипската полиција информира дека двајцата насилници се идентификувани и уапсени. Станува збор за лица со иницијали С. А и П. Р.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Девојка брутално претепана од двајца мажи

А1 On - 02.04.2020

На социјалните мрежи утринава беше споделено видео на кое се гледа како двајца мажи во влез од зграда, најверојатно во Штип, брутално тепаат девојка со клоци, додека таа лежи на земја и ги моли да престанат.

OЈO oтвори предмет за насилниците од Штип

Република - 02.04.2020

Основното јавно обвинителство во Штип, како што соопштија, отворило предмет по допрен глас откако на социјалните мрежи и медиумите беа објавени видео записи во кои се гледа насилство извршено над едно лице. наведоа од ОЈО Штип.

Полицијата ги уапси насилниците од Штип кои тепаа девојче

Бриф - 02.04.2020

Неофицијално, станува збор за Пепи Р. и Стефан А. од Штип Полицијата ги уапсила насилниците од снимката на која се гледа како тепаат девојче, потврдуваат од МВР за „360 степени“. Станува збор за Пепи Р. и Стефан А. од Штип.

Уапсени насилниците кои претепаа девојка во Штип

Фокус - 02.04.2020

Двајцата насилниците кои претепаа девојка во Штип и се снимаа, попладнево се уапсени, потврдија од МВР за „Фокус“. Најавија соопштение за случајот. На социјалните мрежи денеска се појави видео на кое две момчиња брутално претепуваат девојка и се ...

(видео) Вознемирувачко видео каде две момчиња претепаа девојка

ММС - 02.04.2020

Видео со вознемирувачка содржина, во кое се гледа како две момчиња тепаат девојка, се споделува по социјалните мрежи. Од тонот на видеото се слуша како момчињата бесно ја нападнаа девојката, силно претпеувајчи ја поради тоа што таа излажала дека е ...

Вознемирувачко видео: Приведени лицата кои тепаат девојче во Штип

Независен - 02.04.2020

Видео со вознемирувачка содржина е поставено на социјалните мрежи и тоа од две момчиња во Штип, каде се гледа како тепаат девојче. Од она што може да се слушне од видеото, наводно девојката е бремена од едниот од напаѓачите, а тој ѝ се заканува.

Чулев: Лицата од видеото од Штип се лишени од слобода и МВР ги превзема сите мерки

ТВ21 - 02.04.2020

На социјалните мрежи утринава кружеше видео на кое се гледа како две момчиња тепаат девојка. Наводно видеото е снимано во влез во една зграда во Штип. Санкции најавија и од МВР. Министерот Наќе Чулев истакна дека лицата се лишени од слобода и дека ...

Момчиња претепуваат девојка во Штип и се снимаат, насилниците идентификувани

Фокус - 02.04.2020

На социјалните мрежи денеска се појави видео на кое две момчиња брутално претепуваат девојка и се снимаат. Девојката ги моли да престанат, а тие ја обвинуваат дека излажала дека е бремена.

Објавено видео на кое насилници тепаат девојче, полицијата ги идентификува напаѓачите

Макфакс - 02.04.2020

Полицијата ги идентификуваше двајцата насилници кои брутално се однесувале кон девојче во Штип, откако на социјалите мрежи се појави видео кое превизика револт и бурни реакции во јавноста.

Полицијата ги има обезбедено момчињата кои тепаа девојка во Штип

Press24 - 02.04.2020

Полицијата интензивно работи на случајот со насилство во Штип. По објавеното видео на социјалните мрежи, од МВР велат дека веќе се обезбедени двете момчиња кои ја тепаат девојката и дека многу брзо полицијата ќе излезе со официјалните информации.

Насилници брутално претепаа девојче од Штип, крајно вознемирувачко видео се шири на социјалните мрежи, бурна реакција ...

Frontline - 02.04.2020

Двајца насилници Пепи Ристов и Стефан Арсов брутално тепаат девојче од Штип. Според објавите на Фејсбук, барем едниот е активист на ВМРО-ДПМНЕ. Видео со вознемирувачка содржина се појави и веднаш се прошири на социјалните медиуми.

Полицијата ги уапси насилниците од Штип кои тепаа девојче

360 степени - 02.04.2020

Полицијата ги уапсила насилниците од снимката на која се гледа како тепаат девојче, потврдуваат од МВР за „360 ...

Насилниците кои брутално тепаа девојка во Штип се приведени

24 Вести - 02.04.2020

Двете момчиња кои брутално тепаат девојче во влез од зграда во Штип се веќе приведени, пвелат од полицијата за ТВ24. Според нашите информации се работи за лица кои имаат помалку од 30 години, П. Р. и С. А.

Видео со насилство врз девојка кружи на социјалните мрежи, МВР го расветлува случајот

Радио МОФ - 02.04.2020

Видео во кое двајца насилници тепаат девојка, од утрово почна да кружи по социјалните мрежи. На видеото се гледа како еден од насилниците држи во рака нешто што наликува на тест за бременост и ја шитира девојката, додека другиот ја снима целата ...

Момчиња тепаат девојка, МВР најави најстроги санкции

ТВ21 - 02.04.2020

Вознемирувачко видео кружи утринава низ социјалните мрежи на кое се гледа како две момчиња тепаат девојка. Наводно видеото е снимано во влез на зграда во Штип. „Бремена си од мене а?“, се слуша едно од момчињата, кое немилосрдно мава по девојката, а ...

Две момчиња брутално тепаат девојче во Штип (вознемирувачка содржина)

24 Вести - 02.04.2020

Две момчиња со погрдни зборови, тупаници и клоци се иживуваат врз девојче во влез на зграда. Според дијалектот којшто го говорат, може да се претпостави дека насилниците се од Штип. Нејасно е кога е снимено ова видео и кој го објавил на социјалните ...

Тепачите од Штип завршија со лисици на рацете

Курир - 02.04.2020

Во врска со видеото кое утрово се споделува на социјалните мрежи, ја информирам јавноста дека од страна на Секторот за внатрешни работи Штип преземени се мерки за утврдување на идентитетот на лицата кои се препознаваат на видеото и истите се лишени ...

На ФБ масовно се споделува видео како двајца мажи во Штип тепаат девојка

Нова ТВ - 02.04.2020

Корисниците на Фејзбук од утрово споделуваат видео со исклучително вознемирувачка содржина во кое се гледа како двајца мажи тепаат млада девојка во влез на зграда. Од коментарите кои се слушаат на видеото може да се претпостави дека девојката е ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Двајца мажи малтретираат девојка во Штип

Press24 - 02.04.2020

На социјалните мрежи се појави видео, кое според пишувањата е снимено во Штип, и на кое се гледа како двајца мажи малтретираат девојка. Иако причините се непознати, од тоа што може да се слушне на видеото, најверојатно таа објавила дека е бремена со ...

Уапсени насилниците кои тепаа девојка во Штип

Expres - 02.04.2020

Полицијата ги уапсила насилниците од снимката на која се гледа како тепаат девојче, потврдуваат од МВР за „ 360 степени“ . Насилниците, наводно се идентификувани како Пепи Р. и Стефан А. и двајцата од Штип.

(ВИДЕО) Насилници од Штип тепаат девојче, МВР постапува

360 степени - 02.04.2020

На социјалните мрежи, со огромна брзина, се шири видео на кое се гледа како двајца мажи тепаат девојче. Насилниците зборуваат на источен македонски дијалект. За случајот се огласи дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка ...

Вознемирувачко видео: Две момчиња крвнички тепаат девојка, најверојатно во Штип

MakPress - 02.04.2020

Со коментар ОД ЖЕНА ЗА ЖЕНА“ денес на социјалните мрежи беше споделено видео на кое се гледа како две момчиња брутално тепаат девојка додека нивен другар снима со мобилен телефон. „Бремена ли си, бремена ли си ку*во од мене, ајдук ќе ме правиш,“ се ...

ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИЦИТЕ: Момчиња брутално претепуваат девојка во Штип и се снимаат (видео)

Магазин - 02.04.2020

На социјалните мрежи денеска се појави видео на кое две момчиња брутално претепуваат девојка и се снимаат, пишува 24 вести. Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска соопшти дека насилниците се веќе идентификувани и ...

Приведени двете лица кои крвнички тепаат девојка во Штип пред камера

еМагазин - 02.04.2020

Повеќе корисници на социјалните мрежи утрово споделија видео на кое се гледа како двајца млади мажи во Штип во влез на стамбена зграда тепаат девојка. За овој настан се огласи заменичката министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска која на ...

Скандал во Штип: Две лица брутално тепаат девојка и снимаат со мобилен телефон

Точка - 02.04.2020

На социјалните мрежи се појави скандалозно видео на кое може да се види како две лица брутално претепуваат девојка во влез од зграда. По кратката расправија, едниот од насилниците ја нападна девојката со шлаканици и клоци, а потоа и другиот од нив ...

Вознемирувачко видео: момчиња брутално тепаat девојка во Штип

Слободен Печат - 02.04.2020

Вознемирувачко видео се појави на социјалните медиуми, на кое се гледа како момчиња брутално напаѓаат и тепаат девојка која ја обвинуваат дека излажала дека е бремена . Според личноста која го споделила видеото во група на фејсбук, станува збор за ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Двајца мажи од Штип малтретираат девојка

Локално - 02.04.2020

На социјалните мрежи се појави видео, на кое се гледа како двајца мажи малтретираат девојка. Според пишувањата инцидентот се случил во Штип, а според она што може да се слушне во видеото е дека најверојатно девојката е бремена со едно од лицата.

Идентификувани тепачите на девојка од Штип (Вознемирувачко ВИДЕО)

Expres - 02.04.2020

Идентификувани се лицата кои тепаат девојка во Штип, откако вознемирувачко видео за насиството се појави на социјалните мрежи. Заменичката на министерот за внатрешни работи, Славјанка Петровска, за „Слободен печат“ вели дека Бирото за јавна ...

Вознемирувачко видео: момче брутално тепа девојка во Штип

Слободен Печат - 02.04.2020

Вознемирувачко видео се појави на социјалните медиуми, на кое се гледа како едно момче брутално напаѓа и тепа девојка која ја обвинува дека излажала дека е бремена . Видеото го снима друго момче, а според личноста која го споделила видеото во група ...

Претепаната девојка од Штип: Око не ми трепнува за вакви насилници јавно да ги објавам

Мак. Весник - 02.04.2020

Око не ми трепнува за вакви насилници јавно да ги објавам. Претепаа девојка и снимале видео уште додека го прават тоа. Видеото не го споделувам зошто е премногу вознемирувачко, ама тепачите еве ги. п.с Веднаш реагирала зам.

(Видео) Двајца насилници крвнички тепаат девојче во училиште во Штип!

Скопје инфо - 02.04.2020

Од видеото се слуша дека девојчето било бремено, а едниот од момчињата ја удира со клоци по стомакот и се заканува дека ќе ја убие. Линк до ова страшно видео, овде. Се појави на твитер уште едно видео каде многу појасно се гледаат лицата на тепачите ...

[Видео] Насилници од Штип брутално тепаат девојче

Мак. Весник - 02.04.2020

Лицата се идентификувани, Бирото за јавна безбедност постапува, а Постапува и Центарот за социјални работи, објави на „Фејсбук“ дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска На социјалните мрежи, со огромна брзина, се ...

Обновено:Насилниците од Штип се приведени од полицијата, следува најстрога санкција за нив

AKO - 02.04.2020

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, првин информираше дека двајцата насилници од Штип кои поставија видео на кое се гледа како тепаат девојче, се веќе идентификувани.

Двајца штипјани поставија вознемирувачко видео на социјалните мрежи на кое тепаат девојка

AKO - 02.04.2020

Видео со вознемирувачка содржина е поставено на социјалните мрежи и тоа од двајца тепачи од Штип. На ФБ страницата ,,Женски домаќински муабети! ОД ЖЕНА ЗА ЖЕНА“ е поставено видеото на кое се гледа како едно од момчињата разговара со младо девојче во ...

Два случаи на семејно насилство во Штип

Курир - 01.04.2020

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера во 14.30 часот во СВР Штип, 52 годишна жена од Штип пријавила дека околу 00.20 часот, во ...

Поради исцрпеност министерот Чулев не присуствуваше на Советот за безбедност

Фокус - 31.03.2020

На денешната седница на Советот за безбедност не присуствуваше министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. Претседателот Стево Пендаровски извести дека Чулев не присуствувал поради здравствени проблеми, а од Кабинетот на Чулев за Фокус рекоа дека ...

Чулев не присуствувал на Советот за безбедност поради исцрпеност

Фактор - 31.03.2020

Наќе Чулев, техничкиот министер за внатрешни работи, не присуствувал на денешната седница на Советот за безбедност организиран од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски поради исцрпеност.

Поради исцрпеност, Чулев не присуствуваше на Советот за безбедност

Скопје1 - 31.03.2020

На денешната седница на Советот за безбедност не присуствуваше министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. -Не е ништо сериозно. Станува збор за исцрпеност поради динамичните обврски изминатиот период, велат од Кабинетот на Чулев за Фокус.

Поради исцрпеност министерот Чулев не присуствуваше на Советот за безбедност

Либертас - 31.03.2020

На денешната седница на Советот за безбедност не присуствуваше министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. Претседателот Стево Пендаровски извести дека Чулев не присуствувал поради здравствени проблеми, а од Кабинетот на Чулев за Фокус рекоа дека ...

Две жени од Штип пријавиле дека сопрузите ги малтретираат

+инфо - 01.04.2020

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера во 14.30 часот во СВР Штип, 52-годишна жена од Штип пријавила дека околу 00.20 часот, во ...

Два случаи на семејно насилство во Штип

ММС - 01.04.2020

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера во 14.30 часот во СВР Штип, 52 годишна жена од Штип пријавила дека околу 00.20 часот, во ...

Два случаи на семејно насилство во Штип

ТВ21 - 01.04.2020

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера во 14.30 часот во СВР Штип, 52 годишна жена од Штип пријавила дека околу 00.20 часот, во ...