TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изненадувачки трансфер: Јувентус купи талент од Северна Кореја (видео)

Спортски - 13.01.2018

Актуелниот италијански шампион, Јувентус е во напредни преговори за севернокорејскиот напаѓач на Каљари, Кванг-Сон Хан, тврдат медиумите во Италија. 19-годишниот напаѓач моментално настапува во Перужа како позајмен фудбалер и е еден од најдобрите ...

Јувентус пред трансфер кој никој не го очекуваше

СуперСпорт - 13.01.2018

Челните лица на актуелниот шампион на Италија сериозно размислуваат до крајот на преодниот рок да донесат барем едно засилување. Како што пишуваат италијанските медиуми, „Старата дама“ покажала интерес за младиот напаѓач Кванг Сонг Хан кој во ...

Репрезентативец на Северна Кореја пред потпис со Јувентус

Sport 1 - 13.01.2018

Италијанските медиуми пренесуваат информација за неверојатен трансфер на Јувентус. Шампионот наводно е заинтересиран за интернационалецот од Северна Кореја, Кванг-Сонг Хан, кој игра во тимот на Перуџа во Серија Б.

Изненадувачки трансфер: Јувентус купи талент од Северна Кореја (видео)

Таратур - 13.01.2018

Актуелниот италијански шампион, Јувентус е во напредни преговори за севернокорејскиот напаѓач на Каљари, Кванг-Сон Хан, тврдат медиумите во Италија. 19-годишниот напаѓач моментално настапува во Перужа како позајмен фудбалер и е еден од најдобрите ...