TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одличниот Халанд почна да собира награди во Бундеслигата (ФОТО)

Дерби - 14.02.2020

Младиот Ерлинг Халанд во зимскиот преоден рок пристигна во Борусија Дортмунд и за кратко време успеа да ги освои навивачите на „милионерите“ и оние неутрални љубители на фудбалот. Халанд погоди на четири од петте натпревари на кои настапи досега за ...

Две во едно: Халанд најдобар во Бундеслигата за јануари

Спортманија - 14.02.2020

Наградите за најдобар играч и најдобар новак завршија во рацете на сензационалниот норвешки голгетер Ерлинг Браут Халанд е избран за најдобар фудбалер во Бундеслигата за изминатиот месец. Норвешкиот голгетер на Борусија Дортмунд воедно ја доби ...

Само што дојде во Бундеслигата, Халанд почна да собира награди

Sport 1 - 14.02.2020

Ерлинг Халанд за само кратко време во дресот на Борусија Дортмунд покажа дека е фудбалер од светска иако има само 19 години. Голгетерот импресионира и денеска се закити со две награди, а тоа се Играч на месецот во Бундеслигата и најдобар дебитант во ...

Халанд: Се смеам за причината поради која сум го одбил Јунајтед

Дерби - 14.02.2020

Ерлинг Халанд се претвори во вистинска фудаблска сензација во првиот дел од сезоната и со своите страшни настапи во Лигата на шампионите си обезбеди планетарна популарност и интерес од најголемите клубови во светот, а во моменти кога се очекуваше да ...

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Манчестер Јунајтед

А1 On - 14.02.2020

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, ги определи шпекулациите, дека Манчестер Јунајтед сеоткажале од него поради високи барања за плати, како комични. Норвешкиот напаѓач изјави дека веќе решил да му се придружи на германскиот гранд.

Халанд конечно откри зашто не потпиша за Манчестер јунајтед

Слободен Печат - 14.02.2020

Одличниот норвешки напаѓач за прв пат се огласи по доаѓањето во Борусија Дортмунд и пропаднатиот трансфер во Јунајтед. Ерлинг Халанд продолжи во голгетерски ритам и по доаѓањето во Борусија Дортмунд, тој на првите два натпревари во Бундес лигата ...

Халанд: Парите се последно нешто кое ме интересира во фудбалот

Спортски - 14.02.2020

Ерлинг Халанд за првпат се огласи после доаѓањето во редовите на Борусија Дортмунд. Халанд игра одлично и продолжи да тресе мрежи во Бундес лигата. Во дел од медиумите и понатаму се пишува дека ја избрал Борусија поради провизијата за Раиола.

Бундеслигаш пропуштил шанса да го ангажира Халанд, проблемот биле 3.000 евра!

Gol.mk - 14.02.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд покажува дека е еден од најталентираните фудбалери на денешницата со своите настапи во дресот на Борусија Дортмунд. Има само 19 години и веќе ги освојува срцата на фановите ширум светот.

Халанд откри зошто не потпиша за Манчестер Јунајтед: Смешно е тоа што го пишуваат…

СуперСпорт - 13.02.2020

Норвешкиот репрезентативец, Ерлинг Халанд игра феноменално оваа сезона и сосема оправдано го привлече вниманието на светската јавност. Халанд отвори одлично во Ред Бул Салцбург, а по неговиот трансфер во Борусија Дортмунд продолжи да ги гази ...

Халанд објасни зошто не потпишал за Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 13.02.2020

Младиот норвешки напаѓач Ерлинг Халанд кон почетокот на јануари потпиша за Борусија Дортмунд. Халанд воодушеви во првиот дел од сезоната во дресот на Ред Бул Салцбург, а во јануари Дортмунд успеа да го доведе за 20 милиони евра што беше полн погодок.

Халанд: Не е вистина дека барав висока плата во Манчестер јунајтед

TopSport - 13.02.2020

Ерлинг Халанд тврди дека тврдењата дека Манчестер јунајтед се повлекле од трансферот за него поради неговите барања за огромна плата, велејќи дека веќе бил сигурен дека ќе потпише за Борусија Дортмунд.

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Манчестер Јунајтед

Опсервер - 14.02.2020

– Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, ги определи шпекулациите, дека Манчестер Јунајтед сеоткажале од него поради високи барања за плати, како комични. Норвешкиот напаѓач изјави дека веќе решил да му се придружи на германскиот гранд.

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Манчестер Јунајтед

MakPress - 14.02.2020

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, ги определи шпекулациите, дека Манчестер Јунајтед сеоткажале од него поради високи барања за плати, како комични. Норвешкиот напаѓач изјави дека веќе решил да му се придружи на германскиот гранд.