TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ ја подновија персоналната партиска и владина структура

Канал5 - 23.08.2019

Социјалдемократите ги освежија своите редови, врвот на партијата избра пет потпретседатели и нови функционери во министерствата на вчерашниот состанок на Централниот одбор. Некои од досегашните кадри не се најдоа на листата на Заев за старо-нови ...

Има ли грешни политичари и бизнисмени во „Рекет“

Р.С.Европа - 23.08.2019

Дали има грешни функцонери поврзани со „Рекет“, а и бизнисмени за кои има индиции во јавноста, но и во објавените аудио снимки. Обвинителството засега е фокусирано само на исплатата од бизнисменот Орце Камчев, а упатените велат дека треба да се ...

Ременски: Честитки партиски другари

Press24 - 23.08.2019

За потсетување, вчера на Централниот одбор на партијата, СДСМ донесе одлука да се изберат пет потпретседатели на партијата и тоа Мила Царовска, актуелен министер за труд и социјална политика, Коста Петров, Оливер Спасовски, актуелен министер за ...

Зошто Кирацовски и Ременски не се помеѓу старо-новите потпретседатели на партијата?

Бизнис Вести - 23.08.2019

Мандатот на сите поранешни функционери заврши, во период кога одлучивме да се реорганизираме во партијата, изјави вчера премиерот Заев, на новинарско прашање по централниот одбор на партијата.

Заев верува дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ врзани за „Рекет“

+инфо - 22.08.2019

Премиерот Зоран Заев по Централниот одбор на партијата изјави дека верува оти нема гршки кај високи функционери на СДСМ врзани за случајот „Рекет“. Тој потенцира дека сите треба да внимаваат да не го кршат законот, без разлика кои се.

ЗАЕВ: Никој од СДСМ не е вмешан во Рекет, а Кирацовски и Ременски не се потпретседатели оти им истече мандатот

Денешен - 22.08.2019

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, по вечерашата седница на Централниот одбор изјави дека верува оти нема вмешаност кај високи функционери на СДСМ со аферата Рекет. Тој ова го изјави на новинарско прашање зошто во новиот потпретседателски состав ...

Ременски и Шилегов заминуваат од позициите потпретседатели на СДСМ

Expres - 22.08.2019

Централниот одбор на СДСМ вечерва избра нови партиски потпретседатели. Од позициите си заминуваат Петре Шилегов и Фросина Ременски. На нивните места се избрани Коста Петров и Мила Царовска.

Случајот „Рекет“ или завршување на мандатот беа пресудни Кирацовски и Ременски да не се веќе потпретседатели на СДСМ

МКД - 23.08.2019

По вчерашниот состанок на Централниот одбор на СДСМ Александар Кирацовски и Фросина Ременски не се веќе потпретседатели на партијата. Дали случајот „Рекет" им пресуди на овие двајца високи функционери на СДСМ? „Мандатот на сите поранешни функционери ...

Кирацовски и Ременски не се потпретседатели зашто им завршил мандатот, не заради мува на капата

Република - 22.08.2019

Премиерот Зоран Заев по Централниот одбор на партијата изјави дека верува оти нема гршки кај високи функционери на СДСМ врзани за случајот „Рекет“. Тој потенцира дека сите треба да внимаваат да не го кршат законот, без разлика кои се.